Kenteken check 05-GNZ-7
APK verlopen - 5 eigenaars - 309.718 km (peildatum okt 2025)
Let op: 32 bevindingen voor 05GNZ7
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI (2008) – Kenteken 05-GNZ-7
Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI (2008) – Kenteken 05-GNZ-7
Onderhoud VW Touran 1.4 TSI (2008) – Kenteken 05-GNZ-7
Veiligheid VW Touran 1.4 TSI (2008) – Kenteken 05-GNZ-7
Prestaties VW Touran 1.4 TSI (2008) – Kenteken 05-GNZ-7
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Touran 1.4 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1575 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Ruim en flexibel interieur met optie tot 7 zitplaatsen en grote kofferbak
- Comfortabele en luxe uitvoering (Comfortline Business) met climatronic, verwarmde stoelen en parkeersensoren
- Krachtige en zuinige 1.4 TSI twincharged motor met voldoende trekkracht
- Stabiel en comfortabel rijgedrag, ook geschikt voor lange ritten
- Goede veiligheidsuitrusting met curtain airbags, Isofix, ESP en ParkAssist
- Betaalbaar basisonderhoud bij tijdige en preventieve service
Nadelen
- DSG-automaat kan bij hogere kilometerstanden kostbare reparaties nodig hebben
- Oliewissel en olieverbruik vragen om regelmatige aandacht
- Timing chain en turbo zijn bekende zwakke punten bij verwaarlozing
- Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave, vooral in de stad
- Matig waardebehoud, zoals bij meeste oudere MPV’s
- Incidenteel elektronische problemen (navigatie, airco) bij oudere exemplaren
Diepgaande beoordeling
Kenteken 05-GNZ-7 is een zwarte Volkswagen Touran uit 2008 met een 1390cc motor, automaat en Comfortline Business uitvoering. Deze midi-MPV biedt ruimte, comfort en een zuinige, krachtige benzinemotor. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, praktijk, kosten en betrouwbaarheid, specifiek voor deze variant.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1.4 TSI 140pk (103 kW) motor in de Volkswagen Touran 2008 heeft motorcode **CAVC**[4]. Dit is een moderne, twincharged (turbo- en supercharger) benzinemotor met directe injectie, 16 kleppen en een cilinderinhoud van 1390cc[1][7]. **Vermogen & Koppel:** 140 pk (103 kW) bij 5600 tpm, 220 Nm koppel bij 1750 tpm[1][7]. De motor is voorwielaangedreven en biedt voldoende trekkracht voor dagelijks gebruik, ook met volle belading. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij hogere kilometerstanden kan de ketting slijten, wat tot motorschade kan leiden. Regelmatige controle en tijdige vervanging zijn essentieel. **Ernst: orange**[4]. - **Turbo:** De turbo kan na verloop van tijd problemen geven, vooral bij onvoldoende onderhoud of kort ritten. **Ernst: orange**[4]. - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de directe injectoren komen voor, wat leidt tot onregelmatig draaien of storinglampjes. **Ernst: yellow**[4]. - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor staat bekend om relatief hoog olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. Regelmatige oliepeilcontrole is noodzakelijk. **Ernst: yellow**[4]. **Onderhoud:** Jaarlijkse olie- en filterwissel, tijdige distributiekettingcontrole en gebruik van de juiste motorolie zijn cruciaal voor een lange levensduur.
## Transmissie & Rijgedrag **Automaat:** De Volkswagen Touran 2008 met kenteken 05-GNZ-7 is leverbaar met een 7-traps DSG-automaat (Dual Clutch)[2][4]. Deze transmissie biedt vlotte schakelingen en een comfortabele rij-ervaring. **Bekende problemen:** - **DSG-problemen:** Bij hogere kilometerstanden kunnen koppelingspakketten en mechatronische units slijten, wat leidt tot schokken, slippen of storingen. Reparatie is kostbaar. **Ernst: red**[4]. - **Onderhoud:** DSG-olie moet elke 60.000 km worden ververst. Verwaarlozing leidt tot vroegtijdige slijtage. **Ernst: orange**[4]. **Rijgedrag:** De Touran rijdt comfortabel en stabiel, met een degelijke wegligging en voldoende demping van oneffenheden. Het stuurgedrag is licht en direct, ideaal voor stadsverkeer en lange ritten[4].
## Praktijk, Verbruik & Kosten **Verbruik:** - **Fabrieksopgave (gecombineerd):** 7,4 l/100 km (38,2 mpg)[1][3]. - **Praktijkverbruik:** Eigenaren melden een reëel verbruik tussen de 8 en 9 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en belading. Dit is hoger dan de WLTP-cijfers, vooral bij veel stadsverkeer[3]. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs:** €34.375 (2006) - **Huidige marktwaarde (2025):** Afhankelijk van staat en kilometerstand, tussen de €3.000 en €6.000 voor een goed onderhouden exemplaar. Waardebehoud is matig, zoals gebruikelijk bij oudere MPV’s. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35-€50 - **Onderhoudsbeurt (basis):** €150-€300 - **Grote beurt (incl. distributieketting, remmen, vloeistoffen):** €500-€1.000 - **Reparaties (DSG, turbo, injectoren):** Incidenteel, maar potentieel duur (€1.000+ per reparatie)[4]. **Wegenbelasting (103pk in Nederland, 2025):** - **Benzine, gewichtsklasse tot 1.250 kg:** ca. €48 per maand - **Benzine, gewichtsklasse 1.250-1.450 kg:** ca. €66 per maand De Touran 1.4 TSI weegt 1.553 kg, dus valt in de hoogste schaal: **€66 per maand**[1].
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Ruimte & Flexibiliteit:** Tot 7 zitplaatsen (laatste rij vooral voor kinderen), grote kofferbak (695-1.989 liter)[1][6]. - **Comfort:** Comfortline Business uitvoering biedt luxe zoals climatronic, verwarmde voorstoelen, parkeersensoren en degelijke afwerking[2][6]. - **Rijcomfort:** Stabiel en comfortabel rijgedrag, geschikt voor lange ritten[4]. - **Motorprestaties:** Krachtige en zuinige 1.4 TSI motor met voldoende trekkracht voor een MPV[1][7]. - **Veiligheid:** Curtain airbags, Isofix, ESP, ASR en ParkAssist standaard[6]. - **Onderhoud:** Regelmatig onderhoud is betaalbaar, mits grote reparaties (DSG, turbo) uitblijven. **Nadelen** - **DSG-automaat:** Risico op dure reparaties bij hogere kilometerstanden[4]. - **Oliewissel & olieverbruik:** Regelmatige controle noodzakelijk, kans op hoger olieverbruik[4]. - **Timing chain & turbo:** Potentiële kostbare problemen bij verwaarlozing[4]. - **Praktijkverbruik:** Hoger dan fabrieksopgave, vooral in de stad[3]. - **Waardebehoud:** Matig, zoals bij meeste oudere MPV’s. - **Elektronica:** Incidenteel problemen met navigatie en airco, vooral bij oudere exemplaren[4].
Deze zwarte Volkswagen Touran met kenteken 05-GNZ-7 uit 2008 is een ruim opgezette, comfortabele en praktische gezinsauto met een krachtige en zuinige benzinemotor. De Comfortline Business uitvoering biedt extra luxe en veiligheid. Let bij aankoop goed op het onderhoudshistorie, met name van de DSG-automaat, turbo en distributieketting. Regelmatig en preventief onderhoud is essentieel om hoge reparatiekosten te voorkomen. De auto is geschikt voor gezinnen die veel ruimte en comfort zoeken, maar wees alert op de bekende zwakke punten en reken op hogere praktijkverbruiken en wegenbelasting.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 14
APK keuring details: 13
Achterlicht werkt niet goed
APK keuring details: Achterlicht werkt niet goed
APK keuring details: 18
APK keuring details: 14
APK keuring details: 51
APK keuring details: 58
APK keuring details: 58
APK keuring details: 41
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW Touran 1.4 TSI (05-GNZ-7)
Wat is de APK status van 05-GNZ-7?
De APK van 05-GNZ-7 is verlopen op 18-12-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is 05-GNZ-7 een import auto?
Nee, 05-GNZ-7 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 05-GNZ-7 gehad?
05-GNZ-7 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Touran 1.4 TSI 140pk automaat?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 8 en 9 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading. De fabrieksopgave (7,4 l/100 km) wordt in de praktijk vaak niet gehaald, vooral bij stadsverkeer[1][3].
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Touran?
De DSG-automaat rijdt comfortabel, maar kan bij hogere kilometerstanden (vaak boven 150.000 km) storingen geven. Reparaties zijn kostbaar. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel[4].
Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten voor deze motor?
Controleer regelmatig het oliepeil, vervang tijdig de distributieketting en laat de turbo en injectoren inspecteren bij onderhoud. Gebruik altijd de juiste motorolie[4].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze Touran in Nederland?
Voor een benzineauto van 1.553 kg betaal je in 2025 ca. €66 per maand aan wegenbelasting[1].
Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen Touran 1.4 TSI Comfortline Business uit 2006?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €3.000 en €6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende elektronische problemen met deze Touran?
Incidenteel komen storingen voor aan navigatie, airco of andere elektronica, vooral bij oudere exemplaren[4].
Veelvoorkomende problemen
DSG-automaat storingen
Schokken, slippen of storingen door slijtage koppelingspakketten/mechatronica
Herkenningspunten:
Onregelmatig schakelen, storinglampje, slippende versnellingen
Timing chain slijtage
Distributieketting kan uitrekken of breken bij verwaarlozing
Herkenningspunten:
Ratelen, motorschade, storinglampje
Turbo problemen
Turbo kan defect raken door olievervuiling of kort ritten
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling, storinglampje
Injector vervuiling/defect
Directe injectoren kunnen vervuilen of defect raken
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, storinglampje
Elektronica storingen
Navigatie, airco of andere elektronica kunnen storingen geven
Herkenningspunten:
Foutmeldingen, uitval van systemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2008) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1575 kg. Dat is 31% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.