Kenteken check 06-RNG-8

APK geldig tot mei 2026 - 7+ eigenaars - 172.054 km (peildatum apr 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-589459
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
06-RNG-8
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Touran 1.2 TSI BMT
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 06-RNG-8: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
VW Touran 1.2 TSI BMT 2011

Betrouwbaarheid VW Touran 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 06-RNG-8

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
41

Waardebehoud VW Touran 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 06-RNG-8

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud VW Touran 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 06-RNG-8

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
63

Veiligheid VW Touran 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 06-RNG-8

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
91

Prestaties VW Touran 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 06-RNG-8

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 7.000 - € 8.000
Catalogusprijs
€ 27.859
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
42 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
CBZ
Aantal in Nederland
391 voertuigen
Aantal keren bekeken
475 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze VW Touran 1.2 TSI BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1506 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Ruime 7-persoonsindeling met flexibele zitconfiguraties.
  • Zuinig en relatief krachtig 1.2 TSI turbomotor met directe injectie.
  • Comfortline-uitvoering met degelijke uitrusting en BlueMotion technologie voor extra zuinigheid.
  • Betrouwbare handgeschakelde 6-versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
  • Goede wegligging en handling voor een MPV dankzij voorwielaandrijving.
  • Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud door praktische inzetbaarheid.

Aandachtspunten

  • Distributieketting kan bij hogere kilometerstanden problemen geven (kettingspanning).
  • Matig olieverbruik bij sommige motoren, vereist regelmatig controle.
  • Beperkte bagageruimte met alle zeven zitplaatsen in gebruik (slechts circa 137 liter).
  • Koppeling slijtage kan optreden afhankelijk van rijstijl en onderhoud.
  • Turbo kan bij slecht onderhoud defect raken, wat dure reparatie betekent.
  • Interieurplastics voelen soms goedkoop aan in vergelijking met concurrenten.

Gedetailleerde analyse

Kenteken 06-RNG-8 is een blauwe Volkswagen Touran 1.2 TSI Comfortline BlueMotion 7p. uit 2011 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt ruimte voor zeven personen en is een praktische keuze voor gezinnen die zuinigheid en flexibiliteit zoeken.

De 1.2 TSI motor (motorcode vaak CBZB of CBZA) is een 1197cc viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie, goed voor ongeveer 77 kW (105 pk) en 175 Nm koppel. Deze motor is onderdeel van Volkswagens EA111 motorfamilie en staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik. De motor heeft een SOHC-klepconfiguratie met 8 kleppen. Bekende problemen zijn onder meer matig olieverbruik en soms problemen met de kettingspanning van de distributieketting, wat kan leiden tot kettingverlenging en geluiden. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij slecht onderhoud problemen geven. Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden verstopt raken of defect raken, wat leidt tot ruw lopen of startproblemen.

De handgeschakelde transmissie van deze Touran is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier olie- en koppelingsonderhoud. Problemen met schakelen of synchronisatiering zijn zeldzaam maar kunnen voorkomen bij hoge kilometerstanden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 77 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen incidenteel hogere kosten geven.

De Volkswagen Touran 1.2 TSI Comfortline BlueMotion 7p. uit 2011 met kenteken 06-RNG-8 is een praktische en zuinige MPV met voldoende ruimte voor zeven personen. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en olieverbruik. Controleer ook de staat van de koppeling en turbo. Deze variant behoudt redelijk zijn waarde door zijn veelzijdigheid en zuinigheid. Een grondige proefrit en technische check zijn aan te raden om verborgen gebreken te voorkomen.

Deze blauwe Volkswagen Touran met kenteken 06-RNG-8 uit 2011 is een betrouwbare en praktische zevenzitter met een zuinige 1.2 TSI motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met goed onderhoud biedt deze MPV een goede balans tussen ruimte, comfort en brandstofefficiëntie, hoewel aandacht voor distributieketting en olieverbruik belangrijk is.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant €150
DAB-Radio €235
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1235
Lane Departure Warning €515
Verkeersbordenherkenning €320
Parkeerassistent €350
Navigatie €835
Lichtmetalen velgen €625
Leer €2375
Metallic lak €535

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MEI 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 mei 2025
JUL 2020

Kilometerstand

XXX,117 km geregistreerd

XXX,117 km
INFO
14 juli 2020
JUN 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 juni 2011
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

23 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

30 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

20 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

21 januari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

5 januari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 23

10 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 06

25 juli 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

29 juni 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 46

Beeldmateriaal

VW Touran 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 1
april 2025
VW Touran 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 2
april 2025
VW Touran 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 3
april 2025
VW Touran 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 4
april 2025
VW Touran 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 5
april 2025

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Niet verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 23-05-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code CBZ
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 105 pk (77 kW)
Draaimoment 175 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,49 m
Voertuigbreedte 1,79 m
Hoogte incl. dakrails 1,69 m
Asafstand 2,68 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 11,9 s
Topsnelheid 188 km/u
Gemiddeld verbruik 5,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 139 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Touran 1.2 TSI BMT (06-RNG-8)

Wat is de APK status van 06-RNG-8?

De APK van 06-RNG-8 is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 06-RNG-8 een import auto?

Nee, 06-RNG-8 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 06-RNG-8 gehad?

06-RNG-8 heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TSI motor in deze Touran?

De 1.2 TSI motor in de Volkswagen Touran 2010 Comfortline BlueMotion heeft meestal de motorcode CBZB of CBZA.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden problemen geven door kettingspanning, wat onderhoud of vervanging kan vereisen.

Wat is het praktijkverbruik van deze 1.2 TSI motor?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan het officiële WLTP-verbruik van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Touran?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 77 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Ja, de 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting en kettingspanner problemen

Verlenging van de distributieketting door versleten kettingspanner kan leiden tot kettinglawaai en motorstoringen.

Kenmerken:

Tikkend of ratelend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

Sommige 1.2 TSI motoren verbruiken meer olie dan verwacht, mogelijk door zuigerveren of klepseals.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Belangrijk
Motor

Injectoren verstopt of defect

Directe injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Ruw stationair draaien, vermogensverlies, startproblemen.

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

Slijtage van de koppeling bij handgeschakelde versies, vooral bij intensief stadsverkeer.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Urgent
Motor

Turbo storingen bij slecht onderhoud

Turbo kan defect raken door olieproblemen of verontreiniging.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1506 kg. Dat is 26% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Touran 1.2 TSI BMT exemplaren

Voertuig Registratie