Kenteken check 08-PNL-1
APK geldig tot feb 2027 - 4 eigenaars - 180.092 km (peildatum feb 2026)
Let op: 27 bevindingen voor 08PNL1
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Renault Scénic 2.0 16V 140 (2011) – Kenteken 08-PNL-1
Waardebehoud Renault Scénic 2.0 16V 140 (2011) – Kenteken 08-PNL-1
Onderhoud Renault Scénic 2.0 16V 140 (2011) – Kenteken 08-PNL-1
Veiligheid Renault Scénic 2.0 16V 140 (2011) – Kenteken 08-PNL-1
Prestaties Renault Scénic 2.0 16V 140 (2011) – Kenteken 08-PNL-1
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic 2.0 16V 140 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1503 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Ruime en praktische MPV met flexibel interieur.
- Betrouwbare 2.0 liter F4R benzinemotor met 103 pk.
- Comfortabele automatische transmissie geschikt voor stads- en snelwegritten.
- Goede veiligheidsuitrusting voor zijn tijd, inclusief ABS en airbags.
- Redelijk onderhouds- en gebruikskostenprofiel.
- Degelijke wegligging dankzij aangepaste Mégane II ophanging.
Aandachtspunten
- Distributieketting kan rekken en vroegtijdig slijten, wat dure reparaties kan veroorzaken.
- Automatische transmissie kent soms schakelproblemen en kan in 'limp mode' gaan.
- Hoger brandstofverbruik in praktijk dan WLTP-cijfers.
- Beperkte motorprestaties bij volle belading of heuvelachtig terrein.
- Elektronische storingen in transmissie of sensoren komen sporadisch voor.
- Marktwaarde is matig door leeftijd en concurrentie in segment.
Gedetailleerde analyse
Kenteken 08-PNL-1 is een grijze Renault Scénic 2.0 Expression uit 2011 met een 1997cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze MPV uit 2009 biedt praktische ruimte en comfort, met een nieuwprijs van circa €28.490.
De 1997cc motor in deze Renault Scénic 2.0 Expression draagt meestal de motorcode F4R, een 16-kleppen 4-cilinder benzinemotor met ongeveer 103 pk. Deze motor staat bekend om zijn soepele loop en redelijke prestaties voor een MPV. Bekende motorproblemen zijn onder meer een rekbare distributieketting die kan leiden tot kettingslijtage en geluiden, en incidenteel verhoogd olieverbruik. Turboproblemen zijn niet van toepassing omdat deze motor atmosferisch is, en injectoren zijn doorgaans betrouwbaar bij tijdig onderhoud.
De automaat in deze Scénic is een 4-traps automatische transmissie, afgeleid van de Mégane II. Er zijn meldingen van intermitterende transmissieproblemen zoals schakelvertraging en het ingaan van de 'limp mode', wat kan wijzen op elektronische sensoren of hydraulische problemen. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van transmissievloeistof zijn cruciaal om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading. Wegenbelasting voor deze 103 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en CO2-uitstoot. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900.
Bij aankoop van een Renault Scénic 2.0 Expression uit 2009 met kenteken 08-PNL-1 is het belangrijk om te letten op de staat van de distributieketting, de conditie van de automaat en het onderhoudsboekje. Controleer op eventuele transmissie-waarschuwingslampjes en vraag naar recente onderhoudsbeurten. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €3.500 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudshistorie.
Deze grijze Renault Scénic met kenteken 08-PNL-1 uit 2011 is een praktische en comfortabele MPV met een betrouwbare 2.0 benzinemotor en automatische transmissie. Hoewel er aandachtspunten zijn zoals distributieketting en automaatonderhoud, biedt deze auto een goede balans tussen ruimte, comfort en betaalbaarheid voor gezinnen.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 52
APK keuring details: 52
APK keuring details: 54
APK keuring details: 33
Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan
APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan
APK keuring details: 16
Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Koplampen werken niet goed
APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Koplampen werken niet goed
Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Stadslicht werkt niet goed
APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Stadslicht werkt niet goed
APK keuring details: 18
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Renault Scénic 2.0 16V 140 (08-PNL-1)
Wat is de APK status van 08-PNL-1?
De APK van 08-PNL-1 is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 08-PNL-1 een import auto?
Nee, 08-PNL-1 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 08-PNL-1 gehad?
08-PNL-1 heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 2.0 benzinemotor in de Renault Scénic 2009?
De motorcode is doorgaans F4R, een 2.0 liter 16-kleppen 4-cilinder benzinemotor met ongeveer 103 pk.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Scénic?
De 4-traps automaat is redelijk betrouwbaar maar kan problemen geven met schakelen en 'limp mode' bij onvoldoende onderhoud of elektronische storingen.
Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 7,5-8,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900 per jaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 103 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de regio en CO2-uitstoot.
Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 2.0 Expression uit 2009?
De marktwaarde ligt tussen de €3.500 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en algemene staat.
Mogelijke gebreken
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan rekken waardoor de motor onregelmatig gaat lopen en er een ratelend geluid ontstaat.
Kenmerken:
Motor maakt ratelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje kan branden.
Automatische transmissie schakelfouten
De 4-traps automaat kan schakelvertragingen vertonen en soms in 'limp mode' gaan door sensor- of hydraulische problemen.
Kenmerken:
Schakelen hapert, auto verliest vermogen tijdelijk, waarschuwingslampje transmissie brandt.
Verhoogd olieverbruik
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Oliepeil daalt sneller dan normaal, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Elektronische storingen sensoren
Sensorstoringen kunnen leiden tot onregelmatig schakelen of motorstoringen.
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes dashboard, onregelmatige motorloop.
Versleten ophanging onderdelen
Na jaren kunnen schokdempers en rubbers slijten wat rijcomfort en wegligging beïnvloedt.
Kenmerken:
Klapperende geluiden, minder stabiel rijgedrag.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1503 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.