Kenteken check 1-XGN-84

APK geldig tot aug 2026 - 9 eigenaars - 291.059 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-290154
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
1-XGN-84
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
up! 1.0 BMT
Kilometerstand
Onlogisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 1-XGN-84: Onlogisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Type brandstof
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2014

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2014) – Kenteken 1-XGN-84

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
38

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2014) – Kenteken 1-XGN-84

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
65

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2014) – Kenteken 1-XGN-84

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
88

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2014) – Kenteken 1-XGN-84

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2014) – Kenteken 1-XGN-84

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
68

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 6.000 - € 7.000
Adviesprijs nieuw
€ 10.200
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
143 dagen
Eigenaren
9+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
CHY
Vergelijkbare voertuigen in NL
6867 voertuigen
Bekeken
860 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze VW up! 1.0 BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 974 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeer zuinige 1.0 MPI motor zonder turbo, daardoor minder kans op dure motorproblemen
  • Lage wegenbelasting dankzij 44 pk vermogen
  • Betrouwbare en eenvoudige handgeschakelde 5-versnellingsbak
  • Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren
  • BlueMotion technologie voor extra brandstofbesparing
  • Betaalbare onderhouds- en reparatiekosten door eenvoudige techniek

Waar je op moet letten

  • Beperkt vermogen van 44 pk, minder geschikt voor snelweg en heuvelachtig terrein
  • Basismodel take up! mist soms luxe opties zoals airconditioning
  • Beperkte ruimte achterin door 4-zits indeling
  • Koppeling kan bij hoge kilometerstand slijten
  • Geen turbo, dus minder dynamisch rijgedrag
  • Sommige exemplaren kunnen roestvorming vertonen bij oudere bouwjaren

Volledige analyse

Kenteken 1-XGN-84 is een witte Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion uit 2014 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor die 44 pk levert. Deze compacte hatchback met handgeschakelde transmissie is ideaal voor stadsgebruik en staat bekend om zijn zuinigheid en degelijkheid.

De motor van deze Volkswagen Up! is een 999cc MPI (Multi-Point Injection) driecilinder benzinemotor, met een vermogen van 44 kW (60 pk). De motorcode die vaak voorkomt bij deze 1.0 MPI motor is de EA211. Deze motor is relatief eenvoudig en betrouwbaar, zonder turbo, wat de onderhoudskosten laag houdt. Bekende motorproblemen zoals kettingproblemen of turbo defecten komen bij deze atmosferische motor niet voor. Wel is het belangrijk om regelmatig het olieverbruik te controleren, hoewel excessief olieverbruik bij deze motor zeldzaam is.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak in de Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion is over het algemeen betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen. Wel kan bij hoge kilometerstanden slijtage aan de koppeling optreden, wat een normale onderhoudskost is. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling verlengt de levensduur. De bediening is licht en geschikt voor stadsverkeer.

Het officiële WLTP-verbruik van deze 1.0 BlueMotion variant ligt rond de 4,1 tot 4,3 liter per 100 km. In de praktijk ligt het verbruik meestal iets hoger, rond 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een auto met 44 pk in Nederland is relatief laag, doorgaans tussen €30 en €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €400 tot €600. Onderhoud is betaalbaar dankzij eenvoudige techniek en goede beschikbaarheid van onderdelen.

Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion met kenteken 1-XGN-84 uit 2014 is het raadzaam om te letten op een volledige onderhoudshistorie en een recente APK. Controleer de koppeling en motoroliepeil. Deze uitvoering is ideaal voor stadsgebruik en korte ritten. Door het degelijke ontwerp en zuinige motor behoudt deze auto zijn waarde redelijk goed. Let op eventuele roestvorming bij oudere exemplaren en controleer de werking van elektrische ramen en centrale vergrendeling.

Deze witte Volkswagen Up! met kenteken 1-XGN-84 uit 2014 is een betrouwbare en zuinige stadsauto met een eenvoudige 999cc motor en handgeschakelde transmissie. De auto biedt een goede balans tussen lage gebruikskosten en praktische bruikbaarheid. Voor wie op zoek is naar een compacte, betaalbare en onderhoudsvriendelijke auto is dit model een verstandige keuze.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning Pakket
Centrale deurvergrendeling Pakket
Elektrische ramen voor Pakket
Radio €355
Navigatie €360
Metallic lak €460

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 februari 2026
FEB 2020

Kilometerstand

XXX,686 km geregistreerd

XXX,686 km
INFO
6 februari 2020
JUL 2014

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 juli 2014
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: Ruitenwissers werken niet goed

19 juli 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 36

20 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

10 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 23

3 augustus 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

Afbeeldingen

VW up! 1.0 BMT 2014 – Afbeelding 1
februari 2026
VW up! 1.0 BMT 2014 – Afbeelding 2
februari 2026
VW up! 1.0 BMT 2014 – Afbeelding 3
februari 2026
VW up! 1.0 BMT 2014 – Afbeelding 4
februari 2026
VW up! 1.0 BMT 2014 – Afbeelding 5
februari 2026

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 03-08-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CHY
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 60 pk (44 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 4 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 3,54 m
Totale breedte 1,65 m
Voertuighoogte 1,5 m
Wielafstand 2,41 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 14,4 s
Max. snelheid 161 km/u
Verbruik gecombineerd 4,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 95 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over VW up! 1.0 BMT (1-XGN-84)

Wat is de APK status van 1-XGN-84?

De APK van 1-XGN-84 is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 1-XGN-84 een import auto?

Nee, 1-XGN-84 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 1-XGN-84 gehad?

1-XGN-84 heeft 9 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion?

Het WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,3 liter per 100 km, in de praktijk is dit meestal 4,5 tot 5,0 liter per 100 km.

Welke motorcode heeft de 999cc motor in deze Volkswagen Up!?

De motorcode is doorgaans EA211, een 1.0 MPI driecilinder zonder turbo.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen €400 en €600.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een auto met 44 pk ligt de wegenbelasting meestal tussen €30 en €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende motorproblemen zoals ketting of turbo defecten?

Nee, deze atmosferische 1.0 MPI motor heeft geen turbo en kent geen veelvoorkomende kettingproblemen.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Ja, de 5-versnellingsbak is betrouwbaar, met normale slijtage aan de koppeling bij hoge kilometerstanden.

Veel voorkomende klachten

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij hogere kilometerstanden kan de koppeling slijten, wat leidt tot slippen en schakelen wordt zwaarder.

Signalen:

Moeilijk schakelen, slippen bij optrekken, geur van verbrande koppeling.

Gering risico
Elektronica

Elektrische ramen en centrale vergrendeling storingen

Storingen in elektrische ramen of centrale vergrendeling door versleten schakelaars of relais.

Signalen:

Ramen werken niet of haperen, deuren sluiten niet goed af.

Let op
Carrosserie

Roestvorming onderzijde deuren en wielkasten

Bij oudere exemplaren kan roest ontstaan door vocht en zout, vooral bij onvoldoende onderhoud.

Signalen:

Verkleuring, blaasvorming in lak, zichtbare roestplekken.

Gering risico
Motor

Oliepeil controle noodzakelijk

Hoewel zeldzaam, kan onregelmatig olieverbruik optreden bij onvoldoende onderhoud.

Signalen:

Lage oliepeil, motorgeluiden, olielekkage.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2014) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 974 kg. Dat is 19% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde