Kenteken check 21-SPV-9
APK geldig tot sep 2026 - 11+ eigenaars - 389.666 km (peildatum sep 2025)
20 punten van aandacht bij kenteken 21SPV9
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Touran 1.6 TDI BMT (2011) – Kenteken 21-SPV-9
Waardebehoud VW Touran 1.6 TDI BMT (2011) – Kenteken 21-SPV-9
Onderhoud VW Touran 1.6 TDI BMT (2011) – Kenteken 21-SPV-9
Veiligheid VW Touran 1.6 TDI BMT (2011) – Kenteken 21-SPV-9
Prestaties VW Touran 1.6 TDI BMT (2011) – Kenteken 21-SPV-9
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Touran 1.6 TDI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1590 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Ruime 7-persoonsindeling, ideaal voor gezinnen.
- Zuinig dieselverbruik, circa 5,5-6,0 l/100 km in praktijk.
- Degelijke 1.6 TDI motor (motorcode CAYC) met 77 pk.
- Handgeschakelde versnellingsbak biedt controle en betrouwbaarheid.
- BlueMotion technologie voor extra brandstofbesparing.
- Goede wegligging en comfort voor een MPV.
Aandachtspunten
- Timing ketting kan rammelen en vereist dure reparatie bij slijtage.
- Turbo en injectoren kunnen na hoge kilometerstanden defect raken.
- Olieverbruik komt voor bij oudere motoren.
- Koppeling slijtage mogelijk bij intensief gebruik.
- Wegenbelasting voor diesel is relatief hoog in Nederland.
- Elektronische storingen in dashboard en waarschuwingssystemen gemeld.
Gedetailleerde analyse
Kenteken 21-SPV-9 is een grijze Volkswagen Touran 1.6 TDI Trendline BlueMotion uit 2011 met een 1598cc 4-cilinder dieselmotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt ruimte voor 7 personen en is een praktische keuze voor gezinnen die zuinigheid en functionaliteit zoeken.
De 1598cc 4-cilinder dieselmotor van deze Touran draagt de motorcode CAYC, een veelgebruikte 1.6 TDI motor van Volkswagen uit die periode. Deze motor levert 77 pk en staat bekend om zijn relatief zuinige verbruik en degelijke prestaties. Wel zijn er enkele bekende problemen: de timing ketting kan bij hogere kilometerstanden slijtage vertonen, wat een rammelend geluid kan veroorzaken en reparatie vergt. Daarnaast kunnen turbo's en brandstofinjectoren na verloop van tijd defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd olieverbruik. Olieverbruik komt incidenteel voor, vaak gerelateerd aan turbo- of zuigerproblemen.
De handgeschakelde transmissie van de Touran 1.6 TDI is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hogere kilometerstanden kunnen slijtage aan de koppeling en het druklager voorkomen. Reparaties aan de koppeling zijn relatief kostbaar, maar komen niet frequent voor bij goed onderhoud. De transmissie vereist standaard onderhoud zoals het periodiek verversen van de versnellingsbakolie om slijtage te beperken.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter diesel per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 77 pk dieselmotor in Nederland bedraagt circa €400 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, olie- en filterverversingen, en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €700. Grotere reparaties zoals turbo- of injectorenvervanging kunnen enkele honderden tot duizend euro kosten.
Bij aankoop van een Volkswagen Touran 1.6 TDI Trendline BlueMotion uit 2010 met kenteken 21-SPV-9 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige servicebeurten. Let op tekenen van olielekkage, turbo- en injectorenproblemen en luister naar ongewone motorgeluiden die kunnen wijzen op timing ketting slijtage. Controleer ook de koppeling en versnellingsbak op soepel schakelen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt momenteel tussen €5.000 en €7.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken 21-SPV-9 uit 2011 is een ruime en zuinige MPV met een betrouwbare 1.6 TDI motor. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals timing ketting en turbo, biedt deze Touran een goede balans tussen gebruiksgemak, brandstofefficiëntie en praktische ruimte voor gezinnen.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Kilometerstand
XXX,147 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 17
APK keuring details: 59
APK keuring details: 16
APK keuring details: 45
APK keuring details: 42
APK keuring details: 10
Een veer is gebroken of gescheurd
APK keuring details: Een veer is gebroken of gescheurd
APK keuring details: 59
APK keuring details: 09
Foto's
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW Touran 1.6 TDI BMT (21-SPV-9)
Wat is de APK status van 21-SPV-9?
De APK van 21-SPV-9 is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 21-SPV-9 een import auto?
Ja, 21-SPV-9 is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft 21-SPV-9 gehad?
21-SPV-9 heeft 11+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.6 TDI in deze Touran?
De motorcode is CAYC, een 1.6 liter 4-cilinder dieselmotor met 77 pk.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Koppeling slijtage kan optreden na hoge kilometerstanden.
Wat is het praktijkverbruik van deze Touran?
In de praktijk ligt het verbruik rond 5,5 tot 6,0 liter diesel per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde.
Welke onderhoudskosten kan ik verwachten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €500 en €700.
Wat zijn de meest voorkomende motorproblemen?
Timing ketting slijtage, turbo defecten, injectorenproblemen en verhoogd olieverbruik zijn de belangrijkste aandachtspunten.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 77 pk diesel in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €450 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Touran uit 2010?
Een goed onderhouden exemplaar wordt momenteel gewaardeerd tussen €5.000 en €7.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Mogelijke gebreken
Timing ketting slijtage
De kettingspanner kan verslijten waardoor de timing ketting gaat rammelen en mogelijk overslaat.
Kenmerken:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje.
Turbo defecten
Turbo kan olie lekken of minder druk leveren door slijtage.
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injectoren lekkage of defect
Brandstofinjectoren kunnen gaan lekken of verstopt raken, wat leidt tot slechte verbranding.
Kenmerken:
Ruw stationair draaien, vermogensverlies, rookontwikkeling.
Olieverbruik
Verhoogd olieverbruik door slijtage aan zuigerveren of turbo.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, olielampje kan branden.
Koppeling slijtage
Koppeling kan verslijten bij intensief gebruik, vooral bij stadsverkeer.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1590 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
VW Touran 1.6 TDI BMT in Nederland
| Voertuig | Registratie |
|---|---|