Kenteken check 22-PZ-TL
APK verlopen - 11+ eigenaars - 216.000 km (peildatum jul 2025)
Er zijn 18 aandachtspunten voor 22PZTL
Basis informatie
Betrouwbaarheid Ford Focus C-MAX 1.8 (2005) – Kenteken 22-PZ-TL
Waardebehoud Ford Focus C-MAX 1.8 (2005) – Kenteken 22-PZ-TL
Onderhoud Ford Focus C-MAX 1.8 (2005) – Kenteken 22-PZ-TL
Veiligheid Ford Focus C-MAX 1.8 (2005) – Kenteken 22-PZ-TL
Prestaties Ford Focus C-MAX 1.8 (2005) – Kenteken 22-PZ-TL
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze Ford Focus C-MAX 1.8 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Ford op basis van 1421 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Ruim en praktisch interieur met grote bagageruimte (582 liter, maximaal 1692 liter)[1].
- Betrouwbare, onderhoudsarme benzinemotor zonder turbo of complexe elektronica[5][6].
- Comfortabele wegligging en prettig rijgedrag voor een MPV[7].
- Lage onderhoudskosten vergeleken met moderne turbo-modellen.
- Goede actieradius dankzij de 55-liter tank[1].
- Degelijke afwerking en basisuitrusting (airco, centrale vergrendeling, elektrische ramen voor)[1].
Minpunten
- Hoger brandstofverbruik dan moderne concurrenten (praktijk 1 op 12–13)[1].
- Beperkt waardebehoud; oudere MPV’s zijn minder gewild.
- Minder sportief rijgedrag dan de gewone Focus hatchback[7].
- Geen extra zitplaatsen ten opzichte van de hatchback.
- Basisuitrusting; weinig luxe of geavanceerde veiligheidsvoorzieningen.
- Ouderwets uiterlijk en interieur vergeleken met nieuwere modellen.
Volledige analyse
Kenteken 22-PZ-TL is een zwarte Ford Focus C-Max uit 2005 met een 1798cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-MPV is gebouwd op het Focus-platform en biedt praktisch ruimtegebruik voor gezinnen, zonder extra zitplaatsen ten opzichte van de gewone Focus. De nieuwprijs bedroeg destijds circa €23.900. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten en veelgestelde vragen.
## Motorcode en techniek De Ford Focus C-Max 1.8-16V Trend uit 2003 is uitgerust met een 1798cc viercilinder benzinemotor met 16 kleppen (DOHC), transversaal geplaatst voorin. Het motorvermogen bedraagt 120 pk (88 kW) bij 6000 tpm en het koppel 165 Nm bij 4000 tpm[1][3][8]. De motorcode voor deze 1.8-16V benzinemotor is **Zetec-E** (ook wel **Sigma** genoemd in sommige bronnen, maar voor deze generatie en cilinderinhoud is Zetec-E correct). Deze motor is voorzien van multipoint-injectie en heeft geen turbo[5]. De aandrijflijn bestaat uit een handgeschakelde vijfversnellingsbak en voorwielaandrijving[1][6].
## Transmissie en rijgedrag De handgeschakelde vijfversnellingsbak is robuust en kent weinig bekende mankementen bij normaal onderhoud. Slijtage aan de koppeling komt voor bij hoge kilometerstanden, maar is geen structureel probleem. De C-Max rijdt comfortabel en praktisch, maar is minder sportief dan de gewone Focus hatchback[7].
## Verbruik, onderhoud en kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave (NEDC):** 1 op 14,3 (7,0 l/100km) gemiddeld, 1 op 11,1 (9,0 l/100km) in de stad, 1 op 20,0 (5,0 l/100km) buitenweg[1]. - **Praktijkverbruik:** Eigenaren melden vaak 1 op 12–13 (7,7–8,3 l/100km) in de praktijk, afhankelijk van rijstijl en onderhoud. - **Actieradius:** Ongeveer 786 km met een volle tank van 55 liter[1]. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 (afhankelijk van garage). - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€300 per jaar bij een onafhankelijke garage. - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van staat en gebruik. Geen structurele dure mankementen bekend. - **Bandenset:** €250–€400 per set (afhankelijk van merk). **Wegenbelasting (2025, Nederland):** Voor een benzineauto van 1798cc en 92 pk (let op: officieel 120 pk, maar soms 92 pk geregistreerd) betaal je in 2025 circa **€52 per maand** (€624 per jaar) wegenbelasting. Controleer altijd het kenteken 22-PZ-TL op de RDW-site voor de exacte bedragen.
## Marktwaarde en waardebehoud De huidige marktwaarde van een Ford Focus C-Max 1.8-16V Trend uit 2003 ligt, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie, tussen **€1.500 en €3.000**. Het waardebehoud is matig; oudere MPV’s dalen sneller in waarde dan hatchbacks of SUV’s. Een goed onderhouden exemplaar met volledige onderhoudshistorie behoudt zijn waarde het best.
Deze zwarte Ford Focus C-Max met kenteken 22-PZ-TL uit 2005 is een praktische, betrouwbare gezinsauto met voldoende vermogen en ruimte. De onderhoudskosten zijn laag, maar het verbruik is voor een moderne midi-MPV aan de hoge kant. Het waardebehoud is beperkt, maar voor het geld krijg je een degelijke, onderhoudsarme auto die geschikt is voor dagelijks woon-werkverkeer en gezinsuitjes.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
De dorpel van het voertuig heeft roestschade, Er is roestschade aan een as, wielgeleidingselement of reactiestang, Roestschade, Slijtage remsysteem
APK keuring details: De dorpel van het voertuig heeft roestschade, Er is roestschade aan een as, wielgeleidingselement of reactiestang, Roestschade, Slijtage remsysteem
De dorpel van het voertuig heeft roestschade, Er is roestschade aan een as, wielgeleidingselement of reactiestang
APK keuring details: De dorpel van het voertuig heeft roestschade, Er is roestschade aan een as, wielgeleidingselement of reactiestang
Roestschade
APK keuring details: Roestschade
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
Het uitlaatsysteem zit niet goed vast, De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd, Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Antiblokkeersysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: Het uitlaatsysteem zit niet goed vast, De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd, Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Antiblokkeersysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: 22
APK keuring details: 18
De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, Koplampen werken niet goed
APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, Koplampen werken niet goed
Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Stadslicht werkt niet goed, Lekkende schokdemper
APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Stadslicht werkt niet goed, Lekkende schokdemper
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Ford Focus C-MAX 1.8 (22-PZ-TL)
Wat is de APK status van 22-PZ-TL?
De APK van 22-PZ-TL is verlopen op 04-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is 22-PZ-TL een import auto?
Nee, 22-PZ-TL is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 22-PZ-TL gehad?
22-PZ-TL heeft 11 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel pk heeft de Ford Focus C-Max 1.8-16V Trend uit 2003?
Deze variant heeft 120 pk (88 kW) bij 6000 tpm[1][3][8].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 1 op 12 en 1 op 13 (7,7–8,3 l/100km), afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Fabrieksopgave is 1 op 14,3 (7,0 l/100km)[1].
Hoe groot is de bagageruimte?
De bagageruimte bedraagt 582 liter, uitklapbaar tot 1692 liter[1].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150–€300 per jaar voor regulier onderhoud bij een onafhankelijke garage, exclusief banden en incidentele reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor een benzineauto van 1798cc en 92 pk (of 120 pk) betaal je in 2025 circa €52 per maand (€624 per jaar). Controleer altijd het kenteken 22-PZ-TL op de RDW-site voor het exacte bedrag.
Zijn er bekende motorproblemen?
Na zeer hoge kilometerstanden kunnen distributieketting, olieverbruik en incidenteel elektronica-problemen voorkomen. Geen turbo of injector-problemen bij deze motor[5][6].
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Na zeer hoge kilometerstanden (>200.000 km) kan de distributieketting slijtage vertonen, wat tot motorschade kan leiden indien niet tijdig vervangen.
Signalen:
Tikgeluid uit motor, vermogensverlies.
Olieverbruik
Sommige exemplaren vertonen olieverbruik, vooral bij oudere motoren of bij gebrek aan regelmatig onderhoud.
Signalen:
Oliepeil daalt tussen services, blauwe rook uit uitlaat.
Versnellingsbak (handmatig)
Incidenteel problemen met versnellingspook of synchro’s bij zeer hoge kilometerstanden.
Signalen:
Moeilijk schakelen, krakend geluid.
Elektronica (dashboard)
Incidenteel storingen in het dashboard of elektrische ramen.
Signalen:
Uitvallende tellers, ramen werken niet meer.
Roestvorming
Roest aan onderstel en wielkasten bij slecht onderhoud of zoutgebruik.
Signalen:
Zichtbare roestplekken, vooral bij oudere exemplaren.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Ford
Voor dit specifieke model en bouwjaar (ford uit 2005) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1421 kg. Dat is 18% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.