Kenteken check 23-XGS-7

APK geldig tot jun 2026 - 7 eigenaars - 193.447 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-249588
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
23-XGS-7
Automerk
VW
VW logo
Uitvoering
up! 1.0 BMT
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 23-XGS-7: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2012

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken 23-XGS-7

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
45

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken 23-XGS-7

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken 23-XGS-7

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
86

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken 23-XGS-7

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
93

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken 23-XGS-7

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 5.000 - € 6.000
Nieuwprijs
€ 10.355
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
27 dagen
Eigenaarhistorie
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
CHY
Vergelijkbare kentekens
3557 voertuigen
Keren opgezocht
372 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze VW up! 1.0 BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 987 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinige 999cc 3-cilinder motor met BlueMotion technologie voor laag brandstofverbruik.
  • Betrouwbare en eenvoudige handgeschakelde 5-versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
  • Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren in Nederland.
  • Start-stop systeem draagt bij aan brandstofbesparing en lagere CO2-uitstoot.
  • Redelijke marktwaarde en goede beschikbaarheid van onderdelen.
  • Comfortabele uitrusting voor een instapmodel, inclusief airconditioning en elektrische ramen in Move up! uitvoering.

Minpunten

  • Beperkte motorvermogen (44 kW / 60 pk) wat minder geschikt is voor snelweggebruik.
  • Mogelijk olieverbruik bij oudere motoren als onderhoud niet goed is uitgevoerd.
  • Geen turbo aanwezig, dus minder trekkracht bij lage toerentallen.
  • Beperkte ruimte achterin en in de kofferbak door compacte afmetingen.
  • Start-stop systeem kan soms storingen geven of niet altijd soepel werken.
  • Basismodel mist soms luxe opties die in hogere uitvoeringen wel aanwezig zijn.

Volledige analyse

Kenteken 23-XGS-7 is een witte Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion uit 2012 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Dit compacte hatchbackmodel is populair vanwege zijn zuinigheid en wendbaarheid in stedelijke gebieden.

De motorcode voor de 999cc 3-cilinder benzinemotor in deze Volkswagen Up! is doorgaans de EA211 MPI, een 12-kleps motor met een vermogen van 44 kW (60 pk). Deze motor levert een maximaal koppel van 95 Nm tussen 3000 en 4300 tpm. De BlueMotion uitvoering is voorzien van start-stop technologie en andere zuinigheidsmaatregelen, wat resulteert in een officieel gecombineerd verbruik van circa 1 op 25 (4 l/100 km) volgens WLTP, met CO2-uitstoot rond 95 g/km. In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 1 op 20 tot 1 op 22, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak van deze Up! staat bekend als betrouwbaar en eenvoudig in onderhoud. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze variant. Wel is het aan te raden om regelmatig de koppeling en versnellingsbakolie te controleren en tijdig te vervangen om slijtage te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mede door de eenvoudige constructie.

De wegenbelasting voor deze 44 pk sterke Volkswagen Up! ligt in Nederland rond de €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere servicebeurten en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Grotere reparaties zijn zeldzaam maar kunnen oplopen tot enkele honderden euro's. De marktwaarde van een 2011 model ligt momenteel tussen €3500 en €5500, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat.

Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion met kenteken 23-XGS-7 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en olieverbruik. Controleer ook de werking van de start-stop functie en de staat van de koppeling. Door de compacte afmetingen en zuinige motor is dit model zeer geschikt voor stadsgebruik en korte ritten. Let op dat de auto geen overmatig olieverbruik vertoont en dat de transmissie soepel schakelt.

Deze witte Volkswagen Up! met kenteken 23-XGS-7 uit 2012 is een betrouwbare en zuinige stadsauto met een compacte 999cc motor en handgeschakelde transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor wie op zoek is naar een betaalbare en praktische hatchback.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning Pakket
Centrale deurvergrendeling Pakket
Elektrische ramen voor Pakket
Radio €355
Navigatie €360
Metallic lak €460

Voertuig historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
17 januari 2026
MEI 2018

Kilometerstand

XXX,583 km geregistreerd

XXX,583 km
INFO
30 mei 2018
MEI 2018

Kilometerstand

XXX,540 km geregistreerd

XXX,540 km
INFO
19 mei 2018
MEI 2018

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
3 mei 2018
JUN 2012

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
12 juni 2012
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

3 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

29 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

APK keuring details: Band met laag profiel

17 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

8 juni 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

24 april 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

14 juni 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

APK keuring details: Dimlicht staat verkeerd afgesteld

Voertuigfoto's

VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 1
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 2
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 3
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 4
december 2025
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 5
december 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 14-06-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CHY
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 60 pk (44 kW)
Maximaal koppel 95 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 3 deurs
Lak Wit
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 3,54 m
Breedte excl. spiegels 1,65 m
Hoogte 1,49 m
Afstand tussen assen 2,41 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 14,4 s
Max. snelheid 161 km/u
Gecombineerd verbruik 4,1 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 95 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW up! 1.0 BMT (23-XGS-7)

Wat is de APK status van 23-XGS-7?

De APK van 23-XGS-7 is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 23-XGS-7 een import auto?

Nee, 23-XGS-7 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 23-XGS-7 gehad?

23-XGS-7 heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion?

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond 1 op 25 (4 l/100 km), maar in de praktijk ligt het verbruik meestal tussen 1 op 20 en 1 op 22.

Welke motorcode heeft de 999cc motor in deze Volkswagen Up!?

De motorcode is EA211 MPI, een 12-kleps 3-cilinder benzinemotor met 44 kW vermogen.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten van deze auto?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €400 en €600, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 44 pk Volkswagen Up!?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de transmissie?

De handgeschakelde 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende defecten bij normaal onderhoud.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2011 Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion?

De marktwaarde ligt tussen €3500 en €5500, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudstoestand.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Olieverbruik bij 999cc motor

Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik na langere gebruiksduur, mogelijk door slijtage van zuigerveren.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Hoog risico
Motor

Distributieketting speling

De distributieketting kan na circa 150.000 km speling krijgen, wat tikkende geluiden veroorzaakt en motorproblemen kan geven.

Symptomen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.

Laag risico
Elektronica

Start-stop systeem storingen

Start-stop functie kan haperen door defecte sensoren of accu die niet meer optimaal is.

Symptomen:

Start-stop werkt niet of valt uit, waarschuwingslampje op dashboard.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten, vooral bij onzorgvuldig schakelen.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Laag risico
Elektronica

Elektrische ramen defecten

Elektrische ramen kunnen vastlopen of traag reageren door versleten motor of schakelaar.

Symptomen:

Ramen bewegen langzaam of niet.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 987 kg. Dat is 18% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde