Kenteken check 26-KDP-4

APK geldig tot jun 2026 - 5+ eigenaars - 158.289 km (peildatum mrt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-629889
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
26-KDP-4
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Scénic TCe 130
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 26-KDP-4: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Scénic TCe 130 2009

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 130 (2009) – Kenteken 26-KDP-4

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
46

Waardebehoud Renault Scénic TCe 130 (2009) – Kenteken 26-KDP-4

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 130 (2009) – Kenteken 26-KDP-4

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
66

Veiligheid Renault Scénic TCe 130 (2009) – Kenteken 26-KDP-4

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
95

Prestaties Renault Scénic TCe 130 (2009) – Kenteken 26-KDP-4

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 4.000 - € 5.000
Oorspronkelijke prijs
€ 22.200
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
35 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H4J A7
Soortgelijke auto's in NL
308 voertuigen
Populariteit
1.013 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic TCe 130 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TCE turbomotor met 96 pk.
  • Ruime en flexibele MPV-indeling met goede binnenruimte.
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak zorgt voor directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Sportief uiterlijk gecombineerd met praktische functionaliteit.
  • Goede veiligheidsuitrusting voor zijn tijd, inclusief ABS en airbags.
  • Redelijk zuinig verbruik in praktijk voor een MPV.

Nadelen

  • Distributieketting kan problemen geven bij onvoldoende onderhoud.
  • Turbo en injectoren kunnen slijtage vertonen, wat dure reparaties kan betekenen.
  • Olieverbruik kan toenemen bij hoge kilometerstanden.
  • Koppeling en versnellingsbak kunnen slijten bij intensief gebruik.
  • Waardevermindering door leeftijd en concurrentie in MPV-segment.
  • Beperkte achteruitzicht door stijle C-stijl en grote achterste zijramen.

Diepgaande beoordeling

Kenteken 26-KDP-4 is een grijze Renault Scénic 1.4 TCE Sélection Business Sport uit 2009 met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert. Deze handgeschakelde MPV uit 2009 biedt praktische ruimte en een sportief design, met een nieuwprijs van circa €26.400.

De motorcode van de 1397cc 1.4 TCE benzinemotor in deze Renault Scénic is doorgaans K4J of K4M, een 4-cilinder turbo met DOHC en 16 kleppen. Deze motor levert officieel 96 pk (70 kW) in deze uitvoering, met een koppel van ongeveer 190 Nm. De motor staat bekend om zijn relatief stille werking en goede prestaties voor een compacte MPV. Bekende problemen zijn onder meer een kwetsbare kettingspanner van de distributieketting, wat kan leiden tot kettingproblemen (ernst: orange). Daarnaast kunnen injectoren en turbo's slijtage vertonen, vooral bij onvoldoende onderhoud. Olieverbruik is bij deze motor meestal beperkt, maar kan toenemen bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud.

De handgeschakelde transmissie van deze Renault Scénic 1.4 TCE is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen, vooral bij intensief stadsverkeer. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en tijdig vervangen van de koppeling als belangrijkste kostenpost.

Het praktijkverbruik ligt rond de 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km. Wegenbelasting voor deze 96 pk benzineauto bedraagt in Nederland ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo- of injectorenvervanging kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.4 TCE Sélection Business Sport uit 2009 met kenteken 26-KDP-4 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige distributiekettingcontrole en turbo-onderhoud. Let op eventuele olielekkages en luister naar ongewone motorgeluiden die kunnen wijzen op kettingproblemen. Controleer de staat van de koppeling en versnellingsbak. De marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar ligt momenteel tussen €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken 26-KDP-4 uit 2009 is een praktische en relatief zuinige MPV met een betrouwbare 1.4 TCE motor en handgeschakelde transmissie. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten, hoewel aandacht voor distributieketting en turbo essentieel is.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Bandenspanningcontrole Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 juni 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,289 km geregistreerd

XXX,289 km
INFO
15 maart 2024
JUL 2018

Kilometerstand

XXX,103 km geregistreerd

XXX,103 km
INFO
9 juli 2018
OKT 2009

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 oktober 2009
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld

4 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren, Band met laag profiel

19 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 17

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

11 augustus 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 09

APK keuring details: De band is beschadigd

APK keuring details: Lekkende schokdemper

APK keuring details: Lekkende schokdemper

Foto's

Renault Scénic TCe 130 2009 – Afbeelding 1
Renault Scénic TCe 130 2009 – Afbeelding 2
Renault Scénic TCe 130 2009 – Afbeelding 3
Renault Scénic TCe 130 2009 – Afbeelding 4

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 04-06-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H4J A7
Type motor Benzine
Motorinhoud 1397 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 131 pk (96 kW)
Max. koppel 190 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,34 m
Breedte 1,85 m
Hoogte incl. dakrails 1,68 m
Wielbasis 2,7 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,5 s
Maximumsnelheid 190 km/u
Gemiddeld verbruik 7,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 168 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Scénic TCe 130 (26-KDP-4)

Wat is de APK status van 26-KDP-4?

De APK van 26-KDP-4 is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 26-KDP-4 een import auto?

Nee, 26-KDP-4 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 26-KDP-4 gehad?

26-KDP-4 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCE motor in deze Renault Scénic?

De motorcode is meestal K4J of K4M, een 1.4 liter 4-cilinder turbomotor met 16 kleppen.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij onvoldoende onderhoud problemen geven, vooral de kettingspanner is kwetsbaar en kan leiden tot motorschade als deze faalt.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.4 TCE?

Het praktijkverbruik ligt rond de 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar?

De marktwaarde ligt tussen €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand en algemene staat.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Distributieketting en kettingspanner

Versleten of defecte kettingspanner kan leiden tot kettingslijtage en motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit motor, startproblemen, motorstoringslampje.

Aandacht vereist
Motor

Turbo slijtage

Turbo kan olie lekken of minder druk leveren door slijtage.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectorproblemen

Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen motorstoringen veroorzaken.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag
Motor

Olieverbruik

Hoger dan normaal olieverbruik bij oudere motoren of slecht onderhoud.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

Versleten koppeling kan slippen en schakelen bemoeilijken.

Kenmerken:

Slippend gevoel bij accelereren, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2009) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde