Kenteken check 27-ZGP-8
APK geldig tot jul 2026 - 8+ eigenaars - 227.594 km (peildatum sep 2025)
Er zijn 27 aandachtspunten voor 27ZGP8
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Golf 1.2 TSI BMT (2012) – Kenteken 27-ZGP-8
Waardebehoud VW Golf 1.2 TSI BMT (2012) – Kenteken 27-ZGP-8
Onderhoud VW Golf 1.2 TSI BMT (2012) – Kenteken 27-ZGP-8
Veiligheid VW Golf 1.2 TSI BMT (2012) – Kenteken 27-ZGP-8
Prestaties VW Golf 1.2 TSI BMT (2012) – Kenteken 27-ZGP-8
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze VW Golf 1.2 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1234 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Zuivere, zuinige en moderne benzinemotor met turbo
- Betrouwbare handgeschakelde 6-bak met weinig mankementen
- Goed uitgeruste Highline-uitvoering (airco, cruise control, comfort)
- Stabiel en veilig rijgedrag (5 sterren Euro NCAP)
- Lage onderhoudskosten vergeleken met grotere motoren
- Goede occasionwaarde door sterk Golf-merk
Waar je op moet letten
- Risico op distributiekettingproblemen bij hogere kilometerstanden
- Licht verhoogd olieverbruik mogelijk bij oudere exemplaren
- Turbo en injectoren vragen aandacht bij onderhoud
- Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave
- Relatief hoge wegenbelasting voor het segment (77 pk)
- Interieurmaterialen kunnen slijtage vertonen
Volledige analyse
Kenteken 27-ZGP-8 is een grijze Volkswagen Golf uit 2012 met een 1198cc motor, type 1.2 TSI Highline BlueMotion. Deze hatchback uit het C-segment (klein midden) werd in 2008 geïntroduceerd en biedt een zuinige, moderne benzinemotor met turbo en directe injectie, gekoppeld aan een handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. De nieuwprijs bedroeg destijds €25.097. In dit rapport vind je een volledige analyse van techniek, onderhoud, verbruik, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.
## Motorcode & Technische Specificaties De 1.2 TSI-motor in deze Golf heeft een cilinderinhoud van 1197 cc (CBZ/CBZB/CBZC motorcode), 4 cilinders in lijn, 8 kleppen (2 per cilinder), turbo met intercooler en directe benzine-inspuiting[1][2][4]. Het maximale vermogen is 77 kW (105 pk) bij 5000 tpm, het maximale koppel 175 Nm bij 1550 tpm[2][4]. De compressieverhouding is 10:1, de boring x slag bedraagt 71,0 mm x 75,6 mm[4]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** - **Ernst:** orange - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** Bij hogere kilometerstanden (vaak boven 100.000 km) kan slijtage of rek van de distributieketting optreden, wat tot motorschade kan leiden als deze niet tijdig wordt vervangen. Regelmatige inspectie en tijdige vervanging zijn essentieel. **Turbo:** - **Ernst:** orange - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** De turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik of gebrekkig onderhoud problemen geven (olielekkage, lagerslijtage). Controleer altijd op olieverlies en vreemde geluiden. **Injectoren:** - **Ernst:** yellow - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** Vervuiling van de directe injectoren komt voor, vooral bij onregelmatig onderhoud of kort ritten. Dit kan leiden tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies. Periodiek reinigen of vervangen is aan te raden. **Oliewissel & olieverbruik:** - **Ernst:** yellow - **Categorie:** Motor - **Omschrijving:** Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. Regelmatige oliewissels (maximaal elke 15.000 km of 1x per jaar) zijn cruciaal voor een lange levensduur. ## Transmissie & Onderhoud De handgeschakelde 6-bak (type 02Q) is over het algemeen zeer betrouwbaar. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsdrager of versnellingsbaklagers slijtage vertonen. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200–€300, een grote beurt €400–€600 (afhankelijk van garage). APK-kosten bedragen €35–€50 per jaar. Reparaties aan versnellingsbak of koppeling zijn uitzonderlijk, maar bij vervanging liggen de kosten rond €1000–€1500 (incl. arbeid).
## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt soepele schakelingen en past goed bij het karakter van de 1.2 TSI. De voorwielaandrijving zorgt voor stabiel weggedrag, ook bij hogere snelheden. Het gewicht (1134 kg) en de compacte afmetingen maken de auto wendbaar in de stad, terwijl de turbo voldoende pit geeft voor de snelweg.
## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** 5,2 l/100 km (18,6 km/l)[1][3]. - **Praktijk:** Veel eigenaren halen 6,0–6,5 l/100 km (15–17 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Huidige marktwaarde & waardebehoud:** - **Inruilwaarde (2025):** €3.000–€6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; oudere benzinemodellen dalen sneller in waarde dan diesels of hybrides, maar de Golf blijft populair op de occasionmarkt. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 - **Service (klein/groot):** €200–€600 - **Reparaties (gemiddeld):** €300–€800 (afhankelijk van leeftijd en onderhoud) - **Totale jaarlijkse kosten:** €500–€1.200 (excl. brandstof en verzekering) **Wegenbelasting (77 pk in Nederland):** - **Tarief 2025:** €44 per maand (€528 per jaar) voor benzinepersonenauto’s in deze gewichtsklasse.
## Voordelen - **Zuivere en zuinige benzinemotor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[1][4]. - **Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak** met weinig bekende mankementen. - **Goed uitgeruste Highline-uitvoering** met airco, cruise control, en diverse comfortvoorzieningen als standaard[2]. - **Stabiel en veilig rijgedrag**, met 5 sterren Euro NCAP[2]. - **Lage onderhoudskosten** vergeleken met grotere of complexere motoren. - **Goede occasionwaarde** door het sterke Golf-merk en lage slijtage. ## Nadelen - **Risico op distributiekettingproblemen** bij hogere kilometerstanden. - **Licht verhoogd olieverbruik** mogelijk bij oudere exemplaren. - **Turbo en injectoren** vragen om aandacht bij onderhoud. - **Praktijkverbruik ligt hoger** dan de fabrieksopgave, vooral bij sportief rijden. - **Wegenbelasting is relatief hoog** voor het segment (77 pk). - **Interieurmaterialen** kunnen slijtage vertonen bij intensief gebruik.
Deze grijze Volkswagen Golf met kenteken 27-ZGP-8 uit 2012 is een zuinige, betrouwbare en praktische hatchback voor dagelijks gebruik. De 1.2 TSI Highline BlueMotion biedt voldoende vermogen, een prettig rijgedrag en lage onderhoudskosten, mits tijdig onderhouden. Let bij aankoop op de staat van de distributieketting, turbo en injectoren. De auto is geschikt voor zowel stadsverkeer als langere ritten, en blijft populair op de Nederlandse occasionmarkt. Met een goede onderhoudshistorie is dit een verstandige keuze in het C-segment.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,575 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af
APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af
APK keuring details: 08
APK keuring details: 18
APK keuring details: 44
APK keuring details: 18
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Golf 1.2 TSI BMT (27-ZGP-8)
Wat is de APK status van 27-ZGP-8?
De APK van 27-ZGP-8 is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 27-ZGP-8 een import auto?
Nee, 27-ZGP-8 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 27-ZGP-8 gehad?
27-ZGP-8 heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Golf 1.2 TSI Highline BlueMotion?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,0 en 6,5 l/100 km (15–17 km/l), terwijl de fabrieksopgave 5,2 l/100 km (18,6 km/l) is[1][3].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt €44 per maand (€528 per jaar) in 2025 voor een benzinepersonenauto met 77 pk in deze gewichtsklasse.
Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?
Let op tijdige vervanging van de distributieketting, controleer regelmatig het oliepeil en inspecteer de turbo en injectoren bij onderhoud.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De 6-versnellingsbak is zeer betrouwbaar; defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsdrager of lagers slijtage vertonen.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Golf?
De inruilwaarde ligt in 2025 tussen €3.000 en €6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Hoe scoort deze Golf op veiligheid?
De Golf Mk6 behaalde 5 sterren bij Euro NCAP en biedt zeven airbags en ESP als standaard[2].
Veel voorkomende klachten
Distributieketting (timing chain)
Slijtage/rek bij hoge kilometerstanden
Signalen:
Motorgeluid, motorschade bij breuk
Turbo
Olielekkage, lagerslijtage
Signalen:
Vreemde geluiden, vermogensverlies
Injectoren
Vervuiling, onregelmatig stationair toerental
Signalen:
Onregelmatig lopen, vermogensverlies
Oliewissel & olieverbruik
Licht verhoogd olieverbruik
Signalen:
Oliepeil daalt sneller
Versnellingsbak/koppeling
Slijtage koppelingsdrager/lagers bij hoge km
Signalen:
Schakelproblemen, geluid
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1234 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.