Kenteken check 3-KHR-89

APK geldig tot jun 2026 - 3+ eigenaars - 318.687 km (peildatum aug 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-576323
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
3-KHR-89
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane Grandtour ENERGY dCi 110
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 3-KHR-89: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Diesel
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 3-KHR-89

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
15

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 3-KHR-89

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 3-KHR-89

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 3-KHR-89

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
93

Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 3-KHR-89

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 5.000 - € 6.000
Catalogusprijs
€ 28.175
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
29 dagen
Aantal op naam
3 eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
K9K A6
Soortgelijke auto's in NL
1064 voertuigen
Aantal keren bekeken
759 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1383 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 371 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 410 / kwartaal
Zeeland ca. € 398 / kwartaal
Utrecht ca. € 390 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 382 / kwartaal
Gelderland ca. € 402 / kwartaal
Limburg ca. € 394 / kwartaal
Overijssel ca. € 406 / kwartaal
Flevoland ca. € 398 / kwartaal
Drenthe ca. € 410 / kwartaal
Friesland ca. € 413 / kwartaal
Groningen ca. € 417 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinig verbruik: praktijk 1 op 18-20 (5,0-5,5 l/100km), officieel (NEDC) 1 op 23,8 (4,2 l/100km)[1].
  • Lage wegenbelasting: circa €44 per maand (2025) voor 81pk diesel in Nederland.
  • Ruime kofferbak: 524 liter, uitklapbaar tot 1.678 liter[1][4].
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten[9].
  • Goede rijeigenschappen en comfort voor de prijsklasse.
  • Betaalbaar in aanschaf en onderhoud vergeleken met Duitse concurrenten.

Aandachtspunten

  • Matig acceleratievermogen door lage motorpower (81pk).
  • Bekende aandachtspunten bij de K9K-motor: timingketting, turbo, injectoren[zie veelvoorkomende problemen].
  • Matig waardebehoud: na 13 jaar circa 20-25% van nieuwprijs over.
  • Interieurkwaliteit kan na jaren gebruik slijtage vertonen[9].
  • Elektronica (o.a. boordcomputer, centrale vergrendeling) kan storingsgevoelig zijn.
  • Beperkte opties en luxe uitrusting in de Collection-uitvoering.

Gedetailleerde analyse

Kenteken 3-KHR-89 is een grijze Renault Mégane Estate uit 2013 met een 1461cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire combi, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de 81pk diesel handgeschakelde variant. Je vindt hier technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en een overzicht van veelvoorkomende problemen.

De Renault Mégane Estate 1.5 dCi Collection (2012) is uitgerust met een 1461cc viercilinder dieselmotor, type K9K. Deze motorcode is wereldwijd bekend en wordt veelvuldig toegepast in Renault- en Nissan-modellen. De K9K-motor staat bekend om zijn zuinigheid en betrouwbaarheid, maar kent ook enkele aandachtspunten. Het vermogen bedraagt 81pk (60kW), wat voldoende is voor dagelijks gebruik, maar niet voor snelle acceleraties. Het koppel is voldoende voor een comfortabele rijstijl en lage toerentallen, ideaal voor de Nederlandse snelwegen.

Deze Mégane Estate is voorzien van een handgeschakelde versnellingsbak, meestal een 5-bak. Renault heeft een goede reputatie op het gebied van handgeschakelde transmissies: soepele schakeling, weinig bekende defecten en lage onderhoudskosten. De aandrijving gebeurt via de voorwielen, wat zorgt voor een eenvoudige en onderhoudsarme constructie. De transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsonderdelen slijtage vertonen. Vervanging van de koppeling kost circa €230 (excl. montage)[9].

De onderhoudskosten voor de Renault Mégane Estate 1.5 dCi zijn relatief laag in vergelijking met Duitse of Japanse concurrenten. Een jaarlijkse kleine beurt kost gemiddeld €150-€200, een grote beurt €250-€350. APK-kosten bedragen circa €35-€50 per jaar. Reparaties aan de motor (zoals injectoren of turbo) kunnen duurder uitvallen, maar komen niet vaak voor bij goed onderhoud. Banden kosten ongeveer €130 per stuk[9].

De huidige marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.5 dCi Collection uit 2012 met gemiddeld gebruik en onderhoud ligt tussen de €5.000 en €7.500, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 13 jaar is de restwaarde circa 20-25% van de nieuwprijs (€26.990). Dit is vergelijkbaar met andere Franse middenklasse-combi’s.

Deze grijze Renault Mégane Estate met kenteken 3-KHR-89 uit 2013 is een zuinige, praktische en betaalbare gezinsauto met lage vaste lasten. De auto is geschikt voor mensen die prijsbewust zijn en weinig onderhoud willen. Let wel op de bekende aandachtspunten bij de K9K-motor en houd rekening met matig waardebehoud.

Optiepakket

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Mistlampen €200
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Navigatie €490
Metallic lak €550

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

APR 2013

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 april 2013
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

4 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

APK keuring details: Slijtage remsysteem

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren, Corrosie aan remleiding

4 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

23 april 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

15 mei 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 05

APK keuring details: Band met laag profiel

APK keuring details: De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf

16 juni 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

Beeldmateriaal

Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 1
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 2
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 3
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 4

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Niet verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 16-06-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code K9K A6
Motortype Diesel
Cilinderinhoud 1461 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 110 pk (81 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,56 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,52 m
Asafstand 2,7 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 487 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 12,4 s
Topsnelheid 190 km/u
Brandstofverbruik mix 3,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 90 g/km
Energiebron Diesel
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (3-KHR-89)

Wat is de APK status van 3-KHR-89?

De APK van 3-KHR-89 is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 3-KHR-89 een import auto?

Nee, 3-KHR-89 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 3-KHR-89 gehad?

3-KHR-89 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 dCi 81pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 5,5 liter diesel per 100 km (1 op 18-20), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (NEDC) is het verbruik 4,2 l/100km (1 op 23,8)[1]. WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor dit modeljaar.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

Voor een dieselpersonenauto van 81pk betaal je in 2025 circa €44 per maand aan wegenbelasting.

Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij de aanschaf van een gebruikte Mégane Estate 1.5 dCi?

Controleer de staat van de timingketting, turbo, injectoren en let op olielekkages. Vraag naar onderhoudshistorie en test alle elektronische functies[9].

Hoe groot is de kofferbak?

De kofferbakinhoud bedraagt 524 liter (achterbank omhoog) en maximaal 1.678 liter (achterbank neer)[1][4].

Wat is de actuele marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.5 dCi Collection uit 2012?

De marktwaarde ligt tussen de €5.000 en €7.500, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen zeer betrouwbaar. Bij hoge kilometerstanden kan de koppeling slijtage vertonen; vervanging kost circa €230 (excl. montage)[9].

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timingketting slijtage

De K9K-motor heeft een timingketting in plaats van een distributieriem. Bij slecht onderhoud of olie van mindere kwaliteit kan deze ketting rekken of breken, met motorschade tot gevolg.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring, motormanagementlampje.

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

De turbo kan na hoge kilometerstanden (150.000+ km) defect raken, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud.

Kenmerken:

Vermogensverlies, blauwe rook, piepend geluid.

Belangrijk
Motor

Injector lekkage

De common-rail injectoren kunnen na verloop van tijd gaan lekken, vooral bij gebruik van biodiesel of slechte brandstofkwaliteit.

Kenmerken:

Moeilijk starten, onregelmatig stationair toerental, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Motor

Olielekkage

Olielekken bij de cilinderkop of turbo komen regelmatig voor bij oudere exemplaren.

Kenmerken:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt sneller.

Minimaal
Elektronica

Elektronica storingsgevoelig

Boordcomputer, centrale vergrendeling en andere elektronica kunnen storingen geven.

Kenmerken:

Foutmeldingen, niet werkende functies.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1383 kg. Dat is 15% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde