Kenteken check 3-KJX-89
APK geldig tot aug 2026 - 8 eigenaars - 121.383 km (peildatum sep 2025)
15 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken 3KJX89
Kerninfo
Betrouwbaarheid Opel Insignia 1.6 Turbo (2013) – Kenteken 3-KJX-89
Waardebehoud Opel Insignia 1.6 Turbo (2013) – Kenteken 3-KJX-89
Onderhoud Opel Insignia 1.6 Turbo (2013) – Kenteken 3-KJX-89
Veiligheid Opel Insignia 1.6 Turbo (2013) – Kenteken 3-KJX-89
Prestaties Opel Insignia 1.6 Turbo (2013) – Kenteken 3-KJX-89
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Opel Insignia 1.6 Turbo geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Opel op basis van 1550 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Ruime en comfortabele sedan met hoogwaardig interieur
- Moderne uitstraling en lage luchtweerstand (Cd 0,27)
- Goede wegligging dankzij multi-link achterwielophanging
- Betrouwbare handgeschakelde 6-bak
- Redelijk zuinige turbo-benzinemotor voor het segment
- Goede geluidsisolatie en comfortabele zitplaatsen
Aandachtspunten
- Matig tot hoog olieverbruik bij oudere exemplaren
- Timing chain kan bij hoge kilometerstanden problemen geven
- Zwaar gevoel in het stuur en rijgedrag vergeleken met concurrenten
- Hoge wegenbelasting door het vermogen (132 kW)
- Matig waardebehoud vergeleken met Duitse premiummerken
- Beperkte aftermarket voor tuning en accessoires
Gedetailleerde analyse
Kenteken 3-KJX-89 is een bruine Opel Insignia uit 2013 met een 1598cc motor, type 1.6 Turbo (132 kW/180 pk) benzine, handgeschakeld en voorwielaandrijving. Deze middenklasser was destijds een moderne, comfortabele en goed uitgeruste sedan met een nieuwprijs van €32.695. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 1.6 Turbo (1598cc, 132 kW/180 pk) in de Opel Insignia uit 2008 heeft als interne aanduiding meestal de motorcode **A16XHT** (Ecotec Turbo), maar controleer altijd het kentekenbewijs of het motorcompartiment voor de exacte code van 3-KJX-89[1][7]. **Prestaties:** De motor levert 180 pk (132 kW) bij 5.500 tpm en een koppel van 230 Nm tussen 2.200 en 5.500 tpm[7]. De topsnelheid is 225 km/u, acceleratie van 0–100 km/u in 8,9 seconden[1]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) komt slijtage van de ketting voor, wat tot motorschade kan leiden als deze niet tijdig wordt vervangen (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Turbo:** De Garrett-turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij slecht onderhoud of olieproblemen defect raken (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Injectoren:** Soms vervuiling of lekkage, vooral bij langdurig stadsgebruik (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Olieverbruik:** Matig olieverbruik komt voor, vooral bij oudere exemplaren of na intensief gebruik (categorie: Motor, ernst: **yellow**). **Onderhoud:** Regelmatige olieverversing (liefst elk jaar of 15.000 km) en tijdige distributiekettingcontrole zijn essentieel om problemen te voorkomen.
## Transmissie & Rijgedrag **Versnellingsbak:** De handgeschakelde 6-bak is robuust en kent weinig bekende mankementen. Incidenteel melden eigenaren een zware koppeling of versleten synchronisatieringen bij hoge kilometerstanden (categorie: Transmissie, ernst: **yellow**). **Onderhoudskosten transmissie:** Vervanging van koppelingset (incl. arbeid) kost circa €600–€900. Olieverversing transmissie wordt om de 60.000 km aangeraden (ca. €100). **Rijgedrag:** De Insignia biedt een comfortabele wegligging dankzij het multi-link achterwielophanging en adaptieve demping (afhankelijk van uitvoering)[2]. Het stuurgedrag is neutraal, maar de auto voelt zwaarder aan dan vergelijkbare modellen.
## Verbruik, Kosten & Waardebehoud **Verbruik (officieel vs praktijk):** - **WLTP/ECE:** 5,4–9,7 l/100 km (afhankelijk van rijstijl en uitvoering)[1]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden een gemiddeld verbruik van 7,5–9,0 l/100 km in de stad en 6,0–7,0 l/100 km op de snelweg. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een benzineauto met 132 kW (180 pk) betaal je circa **€108 per maand** (regio’s verschillen licht). **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €4.000–€7.000 afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; de Insignia 1.6 T houdt zijn waarde beter dan de 1.6i (115 pk), maar minder dan de 2.0 Turbo of diesels. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200–€400/€400–€700 - **Reparaties (gemiddeld):** €500–€1.000 (afhankelijk van leeftijd en gebruik) - **Bandenset:** €400–€600 (afhankelijk van merk) **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof):** Reken op **€1.000–€1.500** voor een auto van deze leeftijd en kilometerstand.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Ruime en comfortabele sedan** met hoogwaardig interieur en veel standaarduitrusting[3]. - **Moderne uitstraling** en lage luchtweerstand (Cd 0,27) voor zijn tijd[3]. - **Goede wegligging** dankzij multi-link achterwielophanging[2]. - **Betrouwbare handgeschakelde 6-bak** met weinig bekende mankementen. - **Redelijk zuinige turbo-benzinemotor** voor het segment. - **Goede geluidsisolatie** en comfortabele zitplaatsen. **Nadelen** - **Matig tot hoog olieverbruik** bij oudere exemplaren. - **Timing chain** kan bij hoge kilometerstanden problemen geven. - **Zwaar gevoel** in het stuur en rijgedrag vergeleken met concurrenten[2]. - **Hoge wegenbelasting** door het vermogen (132 kW). - **Matig waardebehoud** vergeleken met Duitse premiummerken. - **Beperkte aftermarket** voor tuning en accessoires.
Deze bruine Opel Insignia met kenteken 3-KJX-89 uit 2013 is een ruime, comfortabele en goed uitgeruste middenklasser met een krachtige 1.6 Turbo benzinemotor. De auto biedt veel waar voor zijn geld, maar vraagt wel aandacht voor onderhoud (met name de distributieketting en olieverbruik). De handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar en het verbruik is redelijk voor het segment. De wegenbelasting is aan de hoge kant, maar de totale eigendomskosten vallen mee voor een auto van deze leeftijd. Voor kopers die een betaalbare, ruime en comfortabele sedan zoeken, is de Opel Insignia 1.6 T Design Edition een overweging waard – mits de onderhoudshistorie in orde is en de auto technisch goed is gecontroleerd.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,725 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 08
Slijtage remsysteem
APK keuring details: Slijtage remsysteem
APK keuring details: 01
APK keuring details: 15
APK keuring details: 32
APK keuring details: 17
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 31
APK keuring details: 29
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Opel Insignia 1.6 Turbo (3-KJX-89)
Wat is de APK status van 3-KJX-89?
De APK van 3-KJX-89 is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 3-KJX-89 een import auto?
Nee, 3-KJX-89 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 3-KJX-89 gehad?
3-KJX-89 heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Opel Insignia 1.6 T?
In de praktijk verbruikt de Opel Insignia 1.6 T gemiddeld 7,5–9,0 l/100 km in de stad en 6,0–7,0 l/100 km op de snelweg, afhankelijk van rijstijl en onderhoud.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto met 132 kW (180 pk) betaal je in 2025 circa €108 per maand aan wegenbelasting.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?
Belangrijkste onderhoudspunten zijn: tijdige olieverversing, controle en eventueel vervanging van de distributieketting, inspectie turbo en injectoren, en regelmatige APK.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde 6-bak is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppeling en synchronisatieringen verslijten.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De huidige marktwaarde (2025) ligt tussen €4.000 en €7.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende elektronische problemen?
Elektronische problemen zijn zeldzaam, maar soms komen storingen in het boordcomputersysteem of de centrale vergrendeling voor (categorie: Elektronica, ernst: yellow).
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting) slijtage
Slijtage of uitrekking bij hoge kilometerstanden, kan motorschade veroorzaken
Herkenningspunten:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo defect
Turbo kan defect raken door olieproblemen of slecht onderhoud
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, blauwe rook
Injector vervuiling/lekkage
Vervuiling of lekkage van brandstofinjectoren
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, slecht starten
Olieverbruik
Matig tot hoog olieverbruik bij oudere exemplaren
Herkenningspunten:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Zware koppeling/versleten synchronisatieringen
Zware koppeling of versleten synchronisatieringen bij hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Moeilijk schakelen, koppelingspedaal zwaar
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Opel
Voorzien van de THP-motor? Deze staan bekend om inwendige vervuiling (carbon build-up) en oprekkende distributiekettingen. Een ratelend geluid bij een koude start is een grote rode vlag.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1550 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Opel Insignia 1.6 Turbo modellen
| Voertuig | Registratie |
|---|---|