Kenteken check 32-SVX-9
APK geldig tot sep 2026 - 4 eigenaars - 67.560 km (peildatum okt 2024)
Let op: 10 bevindingen voor 32SVX9
Kerninfo
Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 (2011) – Kenteken 32-SVX-9
Waardebehoud Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 (2011) – Kenteken 32-SVX-9
Onderhoud Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 (2011) – Kenteken 32-SVX-9
Veiligheid Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 (2011) – Kenteken 32-SVX-9
Prestaties Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 (2011) – Kenteken 32-SVX-9
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1270 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Ruime 7-persoons MPV met praktische indeling
- Betrouwbare en eenvoudige 1.6 MPI benzinemotor (K7M 710)
- Lage aanschafprijs en onderhoudskosten
- Handgeschakelde versnellingsbak is robuust en goedkoop in onderhoud
- Relatief lage wegenbelasting voor 62 pk benzinemotor
- Degelijke bouwkwaliteit voor zijn prijsklasse
Aandachtspunten
- Beperkte motorprestaties met 62 pk, niet geschikt voor sportief rijden
- Distributieketting kan bij hoge kilometerstanden problemen geven
- Eenvoudige afwerking en weinig luxe opties
- Verbruik in praktijk hoger dan WLTP (8-9 l/100 km)
- Beperkte veiligheidsvoorzieningen vergeleken met modernere auto's
- Matig waardebehoud op lange termijn
Gedetailleerde analyse
Kenteken 32-SVX-9 is een blauwe Dacia Logan MCV 1.6 MPI Aniversare 7p. uit 2011 met een 1598cc 4-cilinder benzinemotor die 62 pk levert. Deze MPV met handgeschakelde transmissie is een praktische en betaalbare keuze voor gezinnen die op zoek zijn naar een ruime auto met zeven zitplaatsen.
De motor in deze Dacia Logan MCV is de bekende K7M 710, een 1.6 MPI (multipoint injectie) 8-kleppen benzinemotor met een cilinderinhoud van 1598 cc en een vermogen van circa 62 kW (85 pk). Deze motor is betrouwbaar maar eenvoudig van opzet, zonder turbo. Het motorblok staat bekend om zijn degelijkheid, maar kan bij hogere kilometerstanden last krijgen van verhoogd olieverbruik en slijtage aan de distributieketting. De distributieketting (timing chain) kan bij sommige exemplaren rekken of slijten, wat tijdig onderhoud vereist om motorschade te voorkomen. Er zijn geen turbo’s of injectoren die vaak problemen geven bij deze motor, omdat het een atmosferische benzinemotor is met multipoint injectie.
De handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en eenvoudig van constructie. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van de koppeling indien nodig. De voorwielaandrijving zorgt voor voorspelbaar rijgedrag, hoewel de auto niet sportief is qua handling. De versnellingsbak schakelt soepel, maar voelt wat basaal aan in vergelijking met modernere transmissies.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 8 tot 9 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor deze 62 pk sterke benzinemotor bedraagt in Nederland circa €140 tot €154 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, olie, filters en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €400 tot €600. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen extra kosten veroorzaken, maar de auto is over het algemeen goedkoop in onderhoud.
De huidige marktwaarde van een Dacia Logan MCV 1.6 MPI uit 2008 ligt tussen de €2.000 en €4.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. De auto behoudt zijn waarde matig, mede door de eenvoudige techniek en lage aanschafprijs. Bij aankoop is het belangrijk om te letten op de staat van de distributieketting, olieverbruik en algemene onderhoudshistorie. Controleer ook de koppeling en versnellingsbak op slijtage. Voor gezinnen die een ruime, betaalbare en praktische auto zoeken zonder luxe, is dit model een goede keuze.
Deze blauwe Dacia Logan MCV met kenteken 32-SVX-9 uit 2011 is een praktische en betaalbare 7-persoons MPV met een betrouwbare 1.6 MPI benzinemotor. Hoewel de auto eenvoudig is, biedt hij veel ruimte en lage gebruikskosten. Let bij aankoop op distributieketting en onderhoudshistorie om onaangename verrassingen te voorkomen.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Slijtage remsysteem, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Slijtage remsysteem, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: 33
APK keuring details: 11
APK keuring details: 12
Gordelsluiting werkt niet, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Gordelsluiting werkt niet, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
Airbag waarschuwingssysteem toont defect
APK keuring details: Airbag waarschuwingssysteem toont defect
APK keuring details: 05
APK keuring details: 11
APK keuring details: 11
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 (32-SVX-9)
Wat is de APK status van 32-SVX-9?
De APK van 32-SVX-9 is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 32-SVX-9 een import auto?
Nee, 32-SVX-9 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 32-SVX-9 gehad?
32-SVX-9 heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.6 MPI motor in deze Dacia Logan MCV?
De motorcode is K7M 710, een 1.6 MPI 8-kleppen benzinemotor met 1598 cc.
Hoeveel pk levert deze motor?
De motor levert ongeveer 62 kW, wat neerkomt op circa 85 pk.
Wat is het officiële en praktijkverbruik?
Het WLTP-verbruik is ongeveer 7,6 liter per 100 km, in de praktijk ligt dit vaak tussen 8 en 9 liter per 100 km.
Wat zijn bekende motorproblemen?
De distributieketting kan slijten en er kan verhoogd olieverbruik optreden bij hogere kilometerstanden.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor deze 62 pk benzinemotor ligt de wegenbelasting rond €140 tot €154 per kwartaal, afhankelijk van de regio.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €400 en €600.
Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?
Ja, de 5-versnellingsbak is robuust en kent weinig defecten, maar de koppeling kan slijten afhankelijk van gebruik.
Mogelijke gebreken
Distributieketting slijtage
De timing chain kan rekken of slijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade als het niet tijdig wordt vervangen.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, verminderde prestaties.
Verhoogd olieverbruik
Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie gaan verbruiken door slijtage aan zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
De koppeling kan slijten, vooral bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.
Versnellingsbak schakelt stroef
Na veel kilometers kan de versnellingsbak wat stroef gaan schakelen door slijtage aan synchronisatieringen.
Kenmerken:
Moeilijk schakelen, krakende geluiden bij schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Dacia
Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1270 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Dacia Logan MCV 1.6 MPI 85 modellen
| Voertuig | Registratie |
|---|---|