Kenteken check 33-RT-VV
APK geldig tot jun 2026 - 4+ eigenaars - 111.404 km (peildatum jun 2025)
Er zijn 10 aandachtspunten voor 33RTVV
Basis informatie
Betrouwbaarheid KIA Cerato 1.6 (2005) – Kenteken 33-RT-VV
Waardebehoud KIA Cerato 1.6 (2005) – Kenteken 33-RT-VV
Onderhoud KIA Cerato 1.6 (2005) – Kenteken 33-RT-VV
Veiligheid KIA Cerato 1.6 (2005) – Kenteken 33-RT-VV
Prestaties KIA Cerato 1.6 (2005) – Kenteken 33-RT-VV
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze KIA Cerato 1.6 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze KIA op basis van 1323 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Betrouwbare en eenvoudige 1.6-liter 4-cilinder benzinemotor (G4ED) zonder turbo
- Lage onderhoudskosten en betaalbare onderdelen
- Handgeschakelde transmissie met weinig bekende problemen
- Praktisch en ruim interieur voor compacte middenklasse
- Redelijk brandstofverbruik in praktijk (6,5-7,0 l/100 km)
- Goede wegenbelastingklasse voor 77 pk benzinemotor
Waar je op moet letten
- Olieverbruik kan toenemen bij hoge kilometerstanden
- Beperkte motorvermogen (77 pk) voor wie sportiever wil rijden
- Koppeling kan slijten bij intensief gebruik
- Interieur en design zijn eenvoudig en kunnen verouderd aanvoelen
- Beperkte ruimte achterin voor drie volwassenen
- Marktwaarde is relatief laag door leeftijd en segment
Volledige analyse
Kenteken 33-RT-VV is een blauwe Kia Cerato 1.6-16V LX uit 2005 met een 1599cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse hatchback werd in 2004 nieuw geleverd voor €15.495 en biedt een praktische en betaalbare rijervaring.
De motor in deze Kia Cerato 1.6-16V LX is een 1599cc (1.6 liter) 4-cilinder benzinemotor met DOHC en 16 kleppen, bekend onder motorcode G4ED (Kia/HYUNDAI). Deze motor levert ongeveer 77 pk (57 kW) en 143 Nm koppel. Het is een betrouwbare motor zonder turbo, met multi-point brandstofinjectie. Bekende motorproblemen zoals timing chain slijtage, turbo defecten of injectoren zijn bij deze motor niet prominent gemeld, aangezien het een atmosferische motor betreft zonder turbo. Wel kan bij oudere exemplaren olieverbruik optreden, vooral bij hoge kilometerstanden, wat regelmatig oliepeilcontrole vereist.
De handgeschakelde 5-versnellingsbak van de Kia Cerato 1.6-16V LX staat bekend als degelijk en eenvoudig van opzet. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen. Wel kunnen bij intensief gebruik slijtage aan koppelingsonderdelen optreden, wat normaal is voor een auto van deze leeftijd. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en eventueel koppelingsonderhoud of vervanging na circa 150.000 km.
Het brandstofverbruik ligt in de praktijk rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, wat iets hoger is dan de officiële WLTP-achtige waarden van circa 6,0 l/100 km. De wegenbelasting voor een 77 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond €600 tot €900. Onderhoud is betaalbaar dankzij eenvoudige techniek en ruime beschikbaarheid van onderdelen.
Bij aankoop van een Kia Cerato 1.6-16V LX uit 2004 met kenteken 33-RT-VV is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral regelmatige olie- en distributiekettingcontroles. Controleer de staat van de koppeling en remmen. De marktwaarde ligt momenteel tussen €1.500 en €3.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie. Deze auto is geschikt voor kopers die een betrouwbare, betaalbare en praktische hatchback zoeken met lage gebruikskosten.
Deze blauwe Kia Cerato met kenteken 33-RT-VV uit 2005 is een degelijke en betaalbare compacte middenklasser met een betrouwbare 1.6-liter benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met een gunstig verbruik, lage onderhoudskosten en een redelijke marktwaarde is het een verstandige keuze voor budgetbewuste autokopers.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
Corrosie aan remleiding
APK keuring details: Corrosie aan remleiding
APK keuring details: 45
Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: 37
APK keuring details: 38
Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd
APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd
De schijf- of trommelrem draait niet soepel
APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel
De band is beschadigd, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Gordel is beschadigd, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
APK keuring details: De band is beschadigd, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Gordel is beschadigd, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
APK keuring details: 34
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over KIA Cerato 1.6 (33-RT-VV)
Wat is de APK status van 33-RT-VV?
De APK van 33-RT-VV is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 33-RT-VV een import auto?
Nee, 33-RT-VV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 33-RT-VV gehad?
33-RT-VV heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.6-liter motor in de Kia Cerato 2004?
De motorcode is G4ED, een 1.6-liter 4-cilinder benzinemotor met 16 kleppen en DOHC.
Hoeveel pk levert deze motor?
De motor levert ongeveer 77 pk (57 kW) en 143 Nm koppel.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële waarden.
Zijn er bekende problemen met de transmissie?
De handgeschakelde 5-versnellingsbak is betrouwbaar, maar de koppeling kan slijten bij intensief gebruik.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
De wegenbelasting voor een 77 pk benzinemotor bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de regio.
Bekende aandachtspunten
Olieverbruik bij hoge kilometerstand
Bij oudere Kia Cerato 1.6-motoren kan het olieverbruik toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Signalen:
Regelmatig oliepeil bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Slijtage koppeling
De handgeschakelde koppeling kan verslijten, vooral bij intensief stadsverkeer of onjuist gebruik.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Distributieketting speling
Hoewel geen distributieriem, kan de distributieketting speling krijgen na hoge kilometerstanden, wat tikkende geluiden veroorzaakt.
Signalen:
Tikkend geluid bij koude start, motorstoringslampje kan gaan branden.
Elektrische storingen (licht en dashboard)
Sporadische storingen in dashboardverlichting of elektrische accessoires door ouderdom en contactproblemen.
Signalen:
Knipperende lampjes, uitvallende dashboardverlichting.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten KIA
Voor dit specifieke model en bouwjaar (kia uit 2005) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1323 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.