Kenteken check 4-SRX-09
APK verlopen - 8 eigenaars - 209.127 km (peildatum jan 2026)
Er zijn 16 aandachtspunten voor 4SRX09
Basis informatie
Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2013) – Kenteken 4-SRX-09
Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2013) – Kenteken 4-SRX-09
Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2013) – Kenteken 4-SRX-09
Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2013) – Kenteken 4-SRX-09
Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2013) – Kenteken 4-SRX-09
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1359 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Moderne 1.2 TCe turbomotor met directe injectie en StartStop voor zuinigheid.
- Sportieve GT-Line uitvoering met goede wegligging en styling.
- Ruime en praktische combi met voldoende laadruimte.
- Handgeschakelde versnellingsbak met goede schakelprecisie.
- Relatief lage wegenbelasting voor 96 pk benzinemotor.
- Redelijke marktwaarde en goede beschikbaarheid van onderdelen.
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met distributieketting en hoog olieverbruik in vroege modellen.
- Mogelijke injectoren- en turbo-problemen bij onvoldoende onderhoud.
- Koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij hogere kilometerstanden.
- Infotainmentsysteem R-Link kan storingen vertonen zonder updates.
- Mogelijke bijgeluiden van achteras en panoramadak.
- Werkelijke verbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers.
Uitgebreide analyse
Kenteken 4-SRX-09 is een bruine Renault Mégane Estate uit 2013 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor (1.2 TCe GT-Line StartStop) en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse combi heeft een nieuwprijs van circa €26.990 en is voorzien van voorwielaandrijving.
De 1198cc motor in deze Renault Mégane Estate is een 1.2 TCe turbomotor met motorcode vaak aangeduid als H5Ft of H5F, een moderne viercilinder met directe injectie en turbo. Deze motor levert 96 pk en 190 Nm koppel, met een StartStop-systeem voor zuinigheid. De motor staat bekend om een aantal kinderziektes zoals hoog olieverbruik en problemen met de distributieketting, vooral in vroege bouwjaren. Ook kunnen injectoren en turbo's problemen geven, hoewel die minder frequent zijn bij goed onderhoud.
De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen bij hogere kilometerstanden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een koppeling vervangen rond €400-€600. De schakelprecisie wordt als goed ervaren, passend bij het sportieve karakter van de GT-Line uitvoering.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Reparaties aan motor en turbo kunnen prijzig zijn als ze optreden.
Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.2 TCe GT-Line uit 2012 met kenteken 4-SRX-09 is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en olieverbruik. Let op eventuele motorstoringen of waarschuwingslampjes zoals 'check injection system'. Controleer ook de staat van de koppeling en het interieur op slijtage. De marktwaarde ligt momenteel rond €6.000 tot €8.000 afhankelijk van kilometerstand en conditie.
Deze bruine Renault Mégane Estate met kenteken 4-SRX-09 uit 2013 is een praktische en relatief zuinige combi met een moderne 1.2 TCe motor. Ondanks enkele bekende motorproblemen biedt hij een goede balans tussen prestaties en comfort. Goed onderhoud is cruciaal voor betrouwbaarheid en waardebehoud.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,599 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,594 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 08
APK keuring details: 32
Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Remlicht functioneert niet naar behoren
APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Remlicht functioneert niet naar behoren
De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd
APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd
APK keuring details: 42
APK keuring details: 53
De bandenspanning is niet correct, Band met laag profiel
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Band met laag profiel
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (4-SRX-09)
Wat is de APK status van 4-SRX-09?
De APK van 4-SRX-09 is verlopen op 07-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is 4-SRX-09 een import auto?
Nee, 4-SRX-09 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 4-SRX-09 gehad?
4-SRX-09 heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Mégane Estate?
De motorcode is meestal H5Ft of H5F, een 1198cc viercilinder turbomotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting kan bij vroege modellen uitrekken, wat ernstige motorschade kan veroorzaken als het niet tijdig wordt verholpen.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende problemen met de turbo of injectoren?
Ja, bij onvoldoende onderhoud kunnen turbo en injectoren problemen geven, wat leidt tot vermogensverlies en storingsmeldingen.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting problemen
De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en onregelmatig lopen.
Signalen:
Rammelende geluiden bij koude start, motor loopt onregelmatig, motorstoringslampje.
Hoog olieverbruik
De motor kan meer olie verbruiken dan normaal, vooral bij vroege bouwjaren.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, olielampje kan gaan branden.
Injectoren vervuiling
Verstopte of slecht werkende brandstofinjectoren kunnen leiden tot slechte motorprestaties.
Signalen:
Vermogensverlies, onregelmatig stationair draaien, 'check injection system' melding.
Turbo problemen
Turbo kan defect raken door slijtage of olieproblemen, wat leidt tot vermogensverlies.
Signalen:
Verminderde acceleratie, fluitend geluid, rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
Slijtage van de koppeling bij handgeschakelde versies kan leiden tot slippen en schakelmoeilijkheden.
Signalen:
Koppeling slippen, moeilijk schakelen, brandgeur bij intensief gebruik.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1359 kg. Dat is 13% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.