Kenteken check 4-TST-43

APK verlopen - 2+ eigenaars - 86.000 km (peildatum mrt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-846656
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
4-TST-43
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY TCe 130
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 4-TST-43: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2014

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken 4-TST-43

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
82

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken 4-TST-43

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken 4-TST-43

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
64

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken 4-TST-43

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
91

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken 4-TST-43

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 9.000 - € 11.000
Adviesprijs nieuw
€ 30.180
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
15 dagen
Eigenaren
2 eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5F B4
Vergelijkbare kentekens
63 voertuigen
Bekeken
882 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Scénic ENERGY TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Efficiënte en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor met 130 pk
  • Ruime en flexibele MPV met vijf zitplaatsen en praktische indeling
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en rijplezier
  • Redelijk zuinig verbruik in praktijk rond 6,5-7,0 l/100 km
  • Goede uitrusting in Bose uitvoering met extra comfort en audio
  • Degelijke wegligging en voorspelbare handling dankzij voorwielaandrijving

Minpunten

  • Bekende problemen met timing chain kunnen leiden tot dure reparaties
  • Turbo kan slijtage vertonen, wat olielekkage en vermogensverlies veroorzaakt
  • Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld, vereist regelmatig onderhoud
  • Koppeling en synchronisatieringen transmissie kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Waardevermindering door leeftijd en marktontwikkelingen
  • Wegenbelasting en onderhoudskosten zijn gemiddeld tot hoog voor segment

Uitgebreide analyse

Kenteken 4-TST-43 is een grijze Renault Scénic 1.2 TCe Bose uit 2014 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV uit 2013 biedt een praktische en ruime gezinsauto met een nieuwprijs van circa €29.490.

De 1.2 TCe motor in deze Renault Scénic heeft een cilinderinhoud van 1198 cc, vier cilinders in lijn, en levert 96 kW (130 pk) bij 5500 tpm met een koppel van 205 Nm bij 2000 tpm. De motorcode wordt vaak aangeduid als H5Ft of H5F, een moderne turbomotor met directe injectie en DOHC klepbediening. Deze motor is bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingaandrijving (timing chain) en turbo. Het olieverbruik kan bij sommige exemplaren hoger zijn dan gewenst, wat regelmatig onderhoud vereist.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak van de Renault Scénic 1.2 TCe is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsverkeer. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en tijdig vervangen van de koppeling als belangrijkste kostenpost. De voorwielaandrijving zorgt voor een voorspelbare handling, geschikt voor dagelijks gebruik en gezinsritten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €192 tot €211 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties of turbo-gerelateerde problemen kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.2 TCe Bose uit 2013 met kenteken 4-TST-43 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige servicebeurten, vooral voor de timing chain en turbo. Controleer op olielekkages en luister naar ongewone motor- of transmissiegeluiden. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitrusting. Een grondige proefrit en technische keuring worden aanbevolen.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken 4-TST-43 uit 2014 is een praktische en relatief zuinige MPV met een krachtige 1.2 TCe motor en handgeschakelde transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals timing chain en turbo, biedt deze auto een goede balans tussen comfort, ruimte en rijplezier voor gezinnen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Lane Departure Warning Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €570

Voertuig historie

Gebeurtenissen

APR 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 april 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
25 maart 2024
OKT 2015

Kilometerstand

XXX,590 km geregistreerd

XXX,590 km
INFO
27 oktober 2015
MEI 2014

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 mei 2014
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, De band heeft onvoldoende profiel, Een deel van het remsysteem is beschadigd, gescheurd of gebroken

APK keuring details: Band met laag profiel

24 april 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

1 mei 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

3 mei 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

Voertuigfoto's

Renault Scénic ENERGY TCe 130 2014 – Afbeelding 1
maart 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2014 – Afbeelding 2
maart 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2014 – Afbeelding 3
maart 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2014 – Afbeelding 4
maart 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2014 – Afbeelding 5
maart 2024

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
APK verloopt:
Vorige APK: 14-05-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F B4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 132 pk (97 kW)
Maximaal koppel 205 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,37 m
Breedte excl. spiegels 1,85 m
Hoogte 1,68 m
Wielafstand 2,7 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 450 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 11,4 s
Topsnelheid begrensd 185 km/u
Gecombineerd verbruik 6,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 140 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 130 (4-TST-43)

Wat is de APK status van 4-TST-43?

De APK van 4-TST-43 is verlopen op 14-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 4-TST-43 een import auto?

Nee, 4-TST-43 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 4-TST-43 gehad?

4-TST-43 heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Scénic 2013?

De motorcode is meestal H5Ft of H5F, een 1.2 liter viercilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain kan bij sommige exemplaren uitrekken of slijten, vooral bij hoge kilometerstanden, wat tot dure reparaties kan leiden als het niet tijdig wordt vervangen.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.2 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudsgeschiedenis.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto zoals deze Renault Scénic bedraagt ongeveer €192 tot €211 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van deze uitvoering?

De marktwaarde ligt tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudstoestand en uitrusting.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timing chain slijtage

De kettingaandrijving kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Symptomen:

Rammelende geluiden bij koude start, motorstoringen, vermogensverlies.

Ernstig
Motor

Turbo falen

De turbo kan defect raken door olieverontreiniging of slijtage, wat resulteert in vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Symptomen:

Verminderde acceleratie, blauwe rook, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren verbruiken meer olie dan normaal, wat kan leiden tot motorschade bij onvoldoende bijvullen.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rookontwikkeling, motorwaarschuwingen.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of verkeerd gebruik.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Gering risico
Transmissie

Synchronisatiering defect

Synchronisatieringen in de versnellingsbak kunnen slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Symptomen:

Schokkerig schakelen, piepende geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2014) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde