Kenteken check 42-ZVT-2

APK verlopen - 5+ eigenaars - 262.735 km (peildatum feb 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-658392
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
42-ZVT-2
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Mégane Grandtour ENERGY dCi 110
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 42-ZVT-2: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Brandstoftype
Diesel
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 42-ZVT-2

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
0

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 42-ZVT-2

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 42-ZVT-2

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
66

Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 42-ZVT-2

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
78

Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2013) – Kenteken 42-ZVT-2

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 5.000 - € 6.000
Nieuwprijs
€ 26.605
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
380 dagen verlopen
Eigenaarhistorie
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
K9K A6
Vergelijkbare kentekens
1064 voertuigen
Keren opgezocht
172 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1383 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 371 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 410 / kwartaal
Zeeland ca. € 398 / kwartaal
Utrecht ca. € 390 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 382 / kwartaal
Gelderland ca. € 402 / kwartaal
Limburg ca. € 394 / kwartaal
Overijssel ca. € 406 / kwartaal
Flevoland ca. € 398 / kwartaal
Drenthe ca. € 410 / kwartaal
Friesland ca. € 413 / kwartaal
Groningen ca. € 417 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig verbruik: praktijk 1 op 18-20 (5,0-5,5 l/100km), officieel (NEDC) 1 op 23,8 (4,2 l/100km)[1].
  • Lage wegenbelasting: circa €44 per maand (2025) voor 81pk diesel in Nederland.
  • Ruime kofferbak: 524 liter, uitklapbaar tot 1.678 liter[1][4].
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten[9].
  • Goede rijeigenschappen en comfort voor de prijsklasse.
  • Betaalbaar in aanschaf en onderhoud vergeleken met Duitse concurrenten.

Minpunten

  • Matig acceleratievermogen door lage motorpower (81pk).
  • Bekende aandachtspunten bij de K9K-motor: timingketting, turbo, injectoren[zie veelvoorkomende problemen].
  • Matig waardebehoud: na 13 jaar circa 20-25% van nieuwprijs over.
  • Interieurkwaliteit kan na jaren gebruik slijtage vertonen[9].
  • Elektronica (o.a. boordcomputer, centrale vergrendeling) kan storingsgevoelig zijn.
  • Beperkte opties en luxe uitrusting in de Collection-uitvoering.

Volledige analyse

Kenteken 42-ZVT-2 is een witte Renault Mégane Estate uit 2013 met een 1461cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire combi, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de 81pk diesel handgeschakelde variant. Je vindt hier technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en een overzicht van veelvoorkomende problemen.

De Renault Mégane Estate 1.5 dCi Collection (2012) is uitgerust met een 1461cc viercilinder dieselmotor, type K9K. Deze motorcode is wereldwijd bekend en wordt veelvuldig toegepast in Renault- en Nissan-modellen. De K9K-motor staat bekend om zijn zuinigheid en betrouwbaarheid, maar kent ook enkele aandachtspunten. Het vermogen bedraagt 81pk (60kW), wat voldoende is voor dagelijks gebruik, maar niet voor snelle acceleraties. Het koppel is voldoende voor een comfortabele rijstijl en lage toerentallen, ideaal voor de Nederlandse snelwegen.

Deze Mégane Estate is voorzien van een handgeschakelde versnellingsbak, meestal een 5-bak. Renault heeft een goede reputatie op het gebied van handgeschakelde transmissies: soepele schakeling, weinig bekende defecten en lage onderhoudskosten. De aandrijving gebeurt via de voorwielen, wat zorgt voor een eenvoudige en onderhoudsarme constructie. De transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsonderdelen slijtage vertonen. Vervanging van de koppeling kost circa €230 (excl. montage)[9].

De onderhoudskosten voor de Renault Mégane Estate 1.5 dCi zijn relatief laag in vergelijking met Duitse of Japanse concurrenten. Een jaarlijkse kleine beurt kost gemiddeld €150-€200, een grote beurt €250-€350. APK-kosten bedragen circa €35-€50 per jaar. Reparaties aan de motor (zoals injectoren of turbo) kunnen duurder uitvallen, maar komen niet vaak voor bij goed onderhoud. Banden kosten ongeveer €130 per stuk[9].

De huidige marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.5 dCi Collection uit 2012 met gemiddeld gebruik en onderhoud ligt tussen de €5.000 en €7.500, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 13 jaar is de restwaarde circa 20-25% van de nieuwprijs (€26.990). Dit is vergelijkbaar met andere Franse middenklasse-combi’s.

Deze witte Renault Mégane Estate met kenteken 42-ZVT-2 uit 2013 is een zuinige, praktische en betaalbare gezinsauto met lage vaste lasten. De auto is geschikt voor mensen die prijsbewust zijn en weinig onderhoud willen. Let wel op de bekende aandachtspunten bij de K9K-motor en houd rekening met matig waardebehoud.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Mistlampen €200
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Navigatie €490
Metallic lak €550

Voertuig historie

Tijdlijn

FEB 2013

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 februari 2013
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Koplampen werken niet goed, Dimlicht verkeerd afgesteld, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

12 maart 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

9 maart 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

18 maart 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

23 maart 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

APK keuring details: EOBD-systeem is niet correct

Voertuigfoto's

Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 1
februari 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 2
februari 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 3
februari 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 4
februari 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2013 – Afbeelding 5
februari 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 25-03-2024

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code K9K A6
Brandstoftype Diesel
Slagvolume 1461 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 260 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,56 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Hoogte 1,52 m
Wielafstand 2,7 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading 487 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 12,4 s
Topsnelheid begrensd 190 km/u
Gecombineerd verbruik 3,5 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 90 g/km
Brandstof Diesel
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (42-ZVT-2)

Wat is de APK status van 42-ZVT-2?

De APK van 42-ZVT-2 is verlopen op 25-03-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 42-ZVT-2 een import auto?

Nee, 42-ZVT-2 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 42-ZVT-2 gehad?

42-ZVT-2 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 dCi 81pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 5,5 liter diesel per 100 km (1 op 18-20), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (NEDC) is het verbruik 4,2 l/100km (1 op 23,8)[1]. WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor dit modeljaar.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

Voor een dieselpersonenauto van 81pk betaal je in 2025 circa €44 per maand aan wegenbelasting.

Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij de aanschaf van een gebruikte Mégane Estate 1.5 dCi?

Controleer de staat van de timingketting, turbo, injectoren en let op olielekkages. Vraag naar onderhoudshistorie en test alle elektronische functies[9].

Hoe groot is de kofferbak?

De kofferbakinhoud bedraagt 524 liter (achterbank omhoog) en maximaal 1.678 liter (achterbank neer)[1][4].

Wat is de actuele marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.5 dCi Collection uit 2012?

De marktwaarde ligt tussen de €5.000 en €7.500, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen zeer betrouwbaar. Bij hoge kilometerstanden kan de koppeling slijtage vertonen; vervanging kost circa €230 (excl. montage)[9].

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timingketting slijtage

De K9K-motor heeft een timingketting in plaats van een distributieriem. Bij slecht onderhoud of olie van mindere kwaliteit kan deze ketting rekken of breken, met motorschade tot gevolg.

Symptomen:

Tikgeluid, motorstoring, motormanagementlampje.

Let op
Motor

Turbo problemen

De turbo kan na hoge kilometerstanden (150.000+ km) defect raken, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud.

Symptomen:

Vermogensverlies, blauwe rook, piepend geluid.

Let op
Motor

Injector lekkage

De common-rail injectoren kunnen na verloop van tijd gaan lekken, vooral bij gebruik van biodiesel of slechte brandstofkwaliteit.

Symptomen:

Moeilijk starten, onregelmatig stationair toerental, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Motor

Olielekkage

Olielekken bij de cilinderkop of turbo komen regelmatig voor bij oudere exemplaren.

Symptomen:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt sneller.

Laag risico
Elektronica

Elektronica storingsgevoelig

Boordcomputer, centrale vergrendeling en andere elektronica kunnen storingen geven.

Symptomen:

Foutmeldingen, niet werkende functies.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1383 kg. Dat is 15% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde