Kenteken check 47-TZD-4
APK geldig tot mei 2026 - 4+ eigenaars - 147.392 km (peildatum apr 2025)
13 punten van aandacht bij kenteken 47TZD4
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 328i (2012) – Kenteken 47-TZD-4
Waardebehoud BMW 328i (2012) – Kenteken 47-TZD-4
Onderhoud BMW 328i (2012) – Kenteken 47-TZD-4
Veiligheid BMW 328i (2012) – Kenteken 47-TZD-4
Prestaties BMW 328i (2012) – Kenteken 47-TZD-4
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 328i geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer krachtige en zuinige 2.0-liter turbo benzinemotor (240 pk, 260 Nm)[1][6]
- Sportieve en directe handgeschakelde zesversnellingsbak[1]
- Degelijke Duitse afwerking en rijcomfort
- Goede wegligging en stuurgedrag, ook bij hogere snelheden
- Relatief lage onderhoudskosten voor een premium auto (mits tijdig onderhouden)
- Aantrekkelijk design en hoge uitrustingsgraad (High Executive)
Nadelen
- Bekende problemen met timingketting en turbo bij onvoldoende onderhoud (zie hieronder)
- Elektronica kan gevoelig zijn voor storingen (o.a. sensoren, boordcomputer)
- Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave, zeker bij sportief rijden
- Wegenbelasting is relatief hoog door het vermogen (180 pk)
- Interieur kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen
- Waardebehoud lager dan zescilinder-modellen
Diepgaande beoordeling
Kenteken 47-TZD-4 is een blauwe BMW 3-serie uit 2012 met een 1997cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire Duitse sedan, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de wensen van de kritische tweedehandsautokoper.
De BMW 3-serie 328i High Executive uit 2012 is uitgerust met een 2.0-liter (1997cc) viercilinder benzinemotor met TwinPower Turbo-technologie. Deze motor levert 240 pk bij 5000 tpm en een koppel van 260 Nm bij slechts 1250 tpm, wat zorgt voor een sportieve rijervaring en een snelle acceleratie (0-100 km/u in circa 5,7 seconden)[1][6]. De motorcode voor deze 1997cc N20-motor is **N20B20**. Deze motor is technisch geavanceerd, maar kent ook enkele bekende aandachtspunten.
Deze blauwe BMW 3-serie met kenteken 47-TZD-4 heeft een handgeschakelde zesversnellingsbak. BMW staat bekend om zijn nauwkeurige schakelervaring, en ook deze versnellingsbak wordt gewaardeerd om zijn directe gevoel en betrouwbaarheid[1]. Onderhoudskosten voor de handbak zijn over het algemeen laag, mits tijdig olie verversen en geen zware slippage of synchro-problemen optreden. Reparaties aan de versnellingsbak zelf zijn zeldzaam, maar kunnen bij slijtage of verkeerd gebruik (bijvoorbeeld door sportief rijgedrag) oplopen tot €1000-€2000 voor revisie of vervanging.
Het praktijkverbruik van de 328i met 1997cc motor ligt rond de 1 op 12-13 (7,7-8,3 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. De WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor dit modeljaar, maar de EPA-combined schatting is 26 mpg (circa 1 op 11,1)[4]. In de praktijk halen Nederlandse eigenaren vaak iets minder. De wegenbelasting voor een benzineauto met 180 pk (134 kW) in Nederland bedraagt in 2025 circa €120 per maand (afhankelijk van provincie en gewicht). De huidige marktwaarde van een 2012 328i High Executive in goede staat ligt tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is redelijk, maar lager dan bij de klassieke zescilinder-modellen.
Deze blauwe BMW 3-serie met kenteken 47-TZD-4 uit 2012 is een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van sportieve rijervaring, degelijke afwerking en relatief lage onderhoudskosten voor een premium auto. Let bij aankoop goed op de onderhoudshistorie, met name wat betreft de timingketting en turbo. Een proefrit en uitgebreide APK-check zijn aan te raden.
Deze blauwe BMW 3-serie met kenteken 47-TZD-4 uit 2012 is een sportieve en comfortabele sedan met een krachtige, zuinige viercilinder. De auto biedt veel rijplezier, maar vraagt wel aandacht voor enkele bekende technische aandachtspunten. Met goed onderhoud is dit een verantwoorde tweedehandskeuze voor de Nederlandse autokoper.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Kilometerstand
XXX,319 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,896 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Slijtage remsysteem
APK keuring details: Slijtage remsysteem
APK keuring details: 24
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 23
APK keuring details: 29
APK keuring details: 11
APK keuring details: 02
APK keuring details: 34
Foto's
+7
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over BMW 328i (47-TZD-4)
Wat is de APK status van 47-TZD-4?
De APK van 47-TZD-4 is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 47-TZD-4 een import auto?
Nee, 47-TZD-4 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 47-TZD-4 gehad?
47-TZD-4 heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 3-serie 328i 1997cc?
Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 12-13 (7,7-8,3 l/100km). De fabrieksopgave (EPA) is 1 op 11,1 (26 mpg), maar in de praktijk ligt dit vaak hoger, zeker bij sportief rijden[4].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor 180 pk in Nederland?
De wegenbelasting voor een benzineauto met 180 pk (134 kW) bedraagt in 2025 circa €120 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?
Let op tijdige olieverversing (maximaal 15.000 km of 1 jaar), controleer de timingketting en turbo regelmatig, en laat injectoren reinigen bij storingen.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2012 328i High Executive?
De marktwaarde ligt tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handbak is over het algemeen zeer betrouwbaar. Reparaties zijn zeldzaam, maar bij slijtage of intensief gebruik kunnen synchro’s vervangen moeten worden (kosten: €1000-€2000).
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Reken op €500-€1000 per jaar voor APK, kleine service, banden en incidentele reparaties. Grote beurt of turbo/timingketting-reparatie kan oplopen tot €2000-€3000.
Veelvoorkomende problemen
Timingketting (motor)
Vroegtijdige slijtage en mogelijk breuk, vooral bij onvoldoende olieverversing. Kan tot motorschade leiden.
Kenmerken:
Ratelen bij koude motor, controlelampje motor
Turbolader (motor)
Slijtage en lekkages, vaak door olievervuiling of te late olieverversing.
Kenmerken:
Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat
Directe injectie (injectoren)
Vervuiling en storingen, vooral bij kort ritten en slechte brandstofkwaliteit.
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoring
Olieverbruik
Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal, vaak gerelateerd aan turbo of zuigerveren.
Kenmerken:
Olielampje gaat branden tussen services
Versnellingsbak (handmatig)
Synchro-slijtage bij intensief gebruik, vooral bij sportief schakelen.
Kenmerken:
Moeilijk schakelen, krakend geluid
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
De N43/N47 viercilinder motoren uit deze periode hebben een beruchte reputatie wat betreft oprekkende distributiekettingen en falende injectoren. Luister goed naar een slepend geluid achterin de motor bij 1500-2000 toeren.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.