Kenteken check 49-RRJ-2
APK geldig tot mrt 2027 - 3 eigenaars - 94.797 km (peildatum jul 2024)
Er zijn 9 aandachtspunten voor 49RRJ2
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Golf Plus 1.4 TSI (2011) – Kenteken 49-RRJ-2
Waardebehoud VW Golf Plus 1.4 TSI (2011) – Kenteken 49-RRJ-2
Onderhoud VW Golf Plus 1.4 TSI (2011) – Kenteken 49-RRJ-2
Veiligheid VW Golf Plus 1.4 TSI (2011) – Kenteken 49-RRJ-2
Prestaties VW Golf Plus 1.4 TSI (2011) – Kenteken 49-RRJ-2
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Golf Plus 1.4 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1438 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Ruime en praktische midi-MPV met comfortabele zitpositie
- Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TSI motor met turbo
- Automatische 7-traps DSG-transmissie voor soepel schakelen
- Goede veiligheidsuitrusting en degelijke bouwkwaliteit
- Redelijk zuinig verbruik voor zijn klasse
- Veelzijdig inzetbaar voor gezin en dagelijks gebruik
Nadelen
- Timing chain problemen kunnen leiden tot dure motorschade
- DSG-transmissie vereist regelmatig onderhoud en kan defect raken
- Turbo kan slijtage vertonen bij onvoldoende onderhoud
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat prestaties beïnvloedt
- Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
- Hogere onderhoudskosten dan gemiddeld voor vergelijkbare auto's
Diepgaande beoordeling
Kenteken 49-RRJ-2 is een grijze Volkswagen Golf Plus 1.4 TSI Highline uit 2011 met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze midi-MPV biedt een praktische combinatie van ruimte en rijcomfort, met een nieuwprijs van circa €32.690.
De 1390cc motor in deze Golf Plus is een 1.4 TSI viercilinder met motorcode vaak aangeduid als EA111 of EA211, afhankelijk van bouwjaar en uitvoering. Deze motor levert ongeveer 90 pk in deze configuratie, met directe injectie en turbo. Bekende motorproblemen zijn onder meer kettinggeleider- en kettingslijtage (timing chain issues), wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast kunnen turbo's defect raken door olievervuiling of slijtage, en injectoren kunnen verstopt raken of lekken, wat het brandstofverbruik en prestaties negatief beïnvloedt. Olieverbruik kan bij oudere exemplaren toenemen door slijtage aan zuigerveren of klepafdichtingen.
De automatische transmissie in deze Golf Plus is meestal een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox) met dubbele koppeling. Deze transmissie staat bekend om snelle schakeltijden en efficiëntie, maar kan bij onvoldoende onderhoud problemen geven zoals schokkerig schakelen, slippen of mechatronica-fouten. Onderhoud is cruciaal, met periodieke vervanging van transmissievloeistof en filters. Reparatiekosten kunnen hoog oplopen bij grote defecten, variërend van enkele honderden tot duizenden euro's.
Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt dit vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor een 90 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere onderhoudsbeurten en onverwachte reparaties kunnen dit verhogen.
Bij aankoop van een Volkswagen Golf Plus 1.4 TSI Highline uit 2009 met kenteken 49-RRJ-2 is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en transmissie. Vraag naar bewijs van tijdige olieverversingen en DSG-onderhoud. Let op eventuele motor- of transmissiegeluiden en test de auto op soepel schakelen. Controleer ook op roest en algemene carrosseriekwaliteit. De marktwaarde ligt momenteel tussen €5.000 en €7.500, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Deze grijze Volkswagen Golf Plus met kenteken 49-RRJ-2 uit 2011 is een praktische en comfortabele midi-MPV met een efficiënte 1.4 TSI motor en automatische DSG-transmissie. Hoewel hij enkele bekende technische aandachtspunten kent, biedt hij een goede balans tussen prestaties en gebruiksgemak mits goed onderhouden.
Uitrusting
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld, Stadslicht niet volgens regels
APK keuring details: Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld, Stadslicht niet volgens regels
APK keuring details: 40
APK keuring details: 58
APK keuring details: 34
APK keuring details: 54
APK keuring details: 53
APK keuring details: 33
APK keuring details: 13
Verplicht licht werkt niet goed, Dimlicht staat verkeerd afgesteld
APK keuring details: Verplicht licht werkt niet goed, Dimlicht staat verkeerd afgesteld
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Golf Plus 1.4 TSI (49-RRJ-2)
Wat is de APK status van 49-RRJ-2?
De APK van 49-RRJ-2 is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 49-RRJ-2 een import auto?
Nee, 49-RRJ-2 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 49-RRJ-2 gehad?
49-RRJ-2 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in deze Golf Plus?
De motorcode is meestal EA111 of EA211, afhankelijk van het bouwjaar en uitvoering van de 1.4 TSI motor.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze auto?
De DSG-automaat is technisch geavanceerd en betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan problemen geven bij nalatigheid, vooral met de mechatronica en koppelingen.
Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 90 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Wat is de huidige marktwaarde van een Golf Plus 1.4 TSI Highline uit 2009?
De marktwaarde ligt tussen €5.000 en €7.500, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en algemene staat.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
Versleten kettinggeleiders en kettingspanning kunnen leiden tot kettingproblemen en motorschade.
Herkenningspunten:
Rammelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
DSG transmissie mechatronica defect
Fout in de mechatronica-unit kan schakelproblemen veroorzaken.
Herkenningspunten:
Schokkerig schakelen, vastlopen in versnelling, waarschuwingslampje.
Turbo slijtage of falen
Turbo kan defect raken door olievervuiling of slijtage.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Verstopte of lekkende brandstofinjectoren
Injectoren kunnen verstopt raken of lekken, wat leidt tot inefficiënte verbranding.
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair draaien, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik toename
Door slijtage aan zuigerveren of klepafdichtingen kan olieverbruik toenemen.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1438 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.