Kenteken check 5-ZNZ-58
APK geldig tot jun 2026 - 5+ eigenaars - 202.900 km (peildatum jan 2026)
Er zijn 12 aandachtspunten voor 5ZNZ58
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 (2015) – Kenteken 5-ZNZ-58
Waardebehoud Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 (2015) – Kenteken 5-ZNZ-58
Onderhoud Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 (2015) – Kenteken 5-ZNZ-58
Veiligheid Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 (2015) – Kenteken 5-ZNZ-58
Prestaties Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 (2015) – Kenteken 5-ZNZ-58
Overzicht gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 1740 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Laag verbruik voor een SUV (praktijk 1 op 18-20)
- Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lagere onderhoudskosten
- Permanente vierwielaandrijving en Terrain Response
- Stoer, herkenbaar design en hoogwaardige afwerking
- Ruim interieur voor een midi-SUV, vijf zitplaatsen
- Goede uitrusting (climate control, infotainment, veiligheid)
Waar je op moet letten
- Matig waardebehoud vergeleken met Duitse concurrenten
- Bekende motorproblemen (timing chain, turbo, injectoren)
- Stugge vering op slechte wegen
- Hoge wegenbelasting voor een diesel SUV
- Dure onderdelen en reparaties bij merkdealer
- Beperkte bagageruimte (20,3 liter achterbank, 51 liter bank neer)
Volledige analyse
Kenteken 5-ZNZ-58 is een grijze Land Rover Range Rover Evoque uit 2015 met een 1998cc 4-cilinder turbodiesel (110pk), handgeschakelde versnellingsbak en vierwielaandrijving. Deze midi-SUV werd nieuw aangeboden voor €57.690 en is populair vanwege het stoere design en het relatief lage verbruik. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De Land Rover Range Rover Evoque 2.0 TD4 Urban Series SE Dynamic (2015) is uitgerust met de bekende Ford/PSA 2.0 TD4 turbodiesel, motorcode **DW10** (ook wel bekend als DV of DLD-416). Deze motor is ontwikkeld in samenwerking met Ford en PSA (Peugeot/Citroën) en wordt in meerdere modellen toegepast. Het vermogen van 110pk (81kW) wijkt af van de internationale 150pk- en 180pk-varianten, maar het koppel blijft hoog dankzij de turbo[1]. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De ketting kan op termijn rekken, vooral bij onregelmatig onderhoud. Dit kan leiden tot motorschade. **Ernst: orange** (matig, regelmatig gemeld op forums). - **Turbo:** Vroegtijdige slijtage van de turbo komt voor, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud. **Ernst: orange** (matig, afhankelijk van gebruik). - **Injectoren:** Vervuiling en lekkage zijn bekend, met name bij langdurig stadsgebruik of slechte brandstofkwaliteit. **Ernst: yellow** (licht, oplosbaar met reiniging of vervanging). - **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden. **Ernst: yellow** (licht, controleer regelmatig peil). **Transmissie** De handgeschakelde 6-bak (Getrag of Ford MTX-75) is betrouwbaar, maar koppelingsslijtage komt voor bij intensief gebruik (stad, file). Onderhoudskosten zijn lager dan bij de automatische 9-bak, maar een nieuwe koppeling kost al snel €800-€1.200 inclusief arbeid. **Ernst: yellow** (licht, afhankelijk van rijstijl).
## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde versnellingsbak biedt directe controle en een sportief rijgevoel. De Evoque is voorzien van permanente vierwielaandrijving (AWD) met Terrain Response, wat zorgt voor goede tractie op gladde of offroad-ondergronden. Het chassis is stevig, maar de vering kan stug aanvoelen op slechte wegen. Elektronische hulpsystemen zoals hill descent control en roll stability control zijn standaard.
## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk)** De fabrieksopgave voor de 2.0 TD4 110pk is circa 4,5 l/100km (WLTP), wat neerkomt op ongeveer 1 op 22. In de praktijk halen Nederlandse eigenaren gemiddeld 1 op 18-20 (5,5-6,0 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[1]. Stadsverkeer en korte ritten drukken het verbruik. **Wegenbelasting** Voor een diesel SUV van 110pk (81kW) betaal je in Nederland in 2025 circa **€1.344 per jaar** (provincieafhankelijk, check altijd actuele RDW-tarieven). **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of 20.000 km):** €250-€400 bij een merkdealer, €150-€250 bij een onafhankelijke garage. - **Grote beurt (60.000 km):** €600-€900 (incl. distributieriem, remmen, vloeistoffen). - **Reparaties:** Budget €500-€1.500 per jaar voor incidentele reparaties (remmen, ophanging, elektronica). **Marktwaarde & Waardebehoud** De huidige marktwaarde van een grijze Land Rover Range Rover Evoque 2.0 TD4 Urban Series SE Dynamic (2015) met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) ligt tussen **€14.000 en €18.000**. Het waardebehoud is matig: na 10 jaar is circa 30-35% van de nieuwprijs over. Dit is vergelijkbaar met andere premium SUV’s in deze klasse.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Laag verbruik voor een SUV** (praktijk 1 op 18-20)[1]. - **Betrouwbare handgeschakelde transmissie** met lagere onderhoudskosten dan de automaat. - **Permanente vierwielaandrijving** en Terrain Response voor alle weersomstandigheden. - **Stoer, herkenbaar design** en hoogwaardige afwerking. - **Ruim interieur** voor een midi-SUV, met vijf zitplaatsen. - **Goede uitrusting** (climate control, infotainment, veiligheidssystemen). **Nadelen** - **Matig waardebehoud** vergeleken met Duitse concurrenten. - **Bekende motorproblemen** (timing chain, turbo, injectoren)[forums]. - **Stugge vering** op slechte wegen. - **Hoge wegenbelasting** voor een diesel SUV. - **Dure onderdelen en reparaties** bij merkdealer. - **Beperkte bagageruimte** (20,3 liter achterbank, 51 liter bank neer).
Deze grijze Land Rover Range Rover Evoque met kenteken 5-ZNZ-58 uit 2015 is een stijlvolle, zuinige en capabele midi-SUV met een betrouwbare handgeschakelde transmissie en permanente vierwielaandrijving. Let op de bekende motorproblemen (timing chain, turbo, injectoren) en reken op hogere onderhouds- en belastingkosten dan bij een vergelijkbare benzine SUV. Het waardebehoud is matig, maar de rij- en zitervaring zijn premium. Een grondige APK- en onderhoudshistorie is essentieel bij aankoop.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
APK keuring details: 44
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: 29
APK keuring details: 00
APK keuring details: 27
APK keuring details: 57
APK keuring details: 51
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 (5-ZNZ-58)
Wat is de APK status van 5-ZNZ-58?
De APK van 5-ZNZ-58 is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 5-ZNZ-58 een import auto?
Nee, 5-ZNZ-58 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 5-ZNZ-58 gehad?
5-ZNZ-58 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Land Rover Range Rover Evoque 2.0 TD4 110pk?
In de praktijk halen Nederlandse eigenaren gemiddeld 1 op 18-20 (5,5-6,0 l/100km), terwijl de fabrieksopgave circa 1 op 22 is[1].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een diesel SUV van 110pk betaal je in 2025 circa €1.344 per jaar (provincieafhankelijk).
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Reken op €250-€400 voor een jaarlijkse beurt bij de dealer, €500-€1.500 voor incidentele reparaties, en €35-€50 voor de APK.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Evoque?
Tussen €14.000 en €18.000 bij gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km).
Zijn er bekende motorproblemen?
Ja, vooral timing chain, turbo en injectoren zijn aandachtspunten. Controleer altijd de onderhoudshistorie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppelingsslijtage komt voor bij intensief gebruik. Onderhoudskosten zijn lager dan bij de automaat.
Bekende aandachtspunten
Timing chain (distributieketting)
Rekken of breken van de ketting, vooral bij onregelmatig onderhoud
Symptomen:
Motorgeluid, startproblemen, motorschade
Turbo slijtage
Vroegtijdige slijtage door olievervuiling of gebrekkig onderhoud
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
Injector problemen
Vervuiling of lekkage, vooral bij stadsgebruik
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, trillen
Olieverbruik
Licht tot matig olieverbruik bij hogere kilometerstanden
Symptomen:
Olielampje, regelmatig bijvullen
Koppelingsslijtage
Vroegtijdige slijtage bij intensief gebruik
Symptomen:
Pedaal voelt zwaar, slippende koppeling
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Land Rover
Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1740 kg. Dat is 45% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Land Rover Range Rover Evoque 2.2 eD4 in Nederland
| Type | Plaat |
|---|---|