Kenteken check 51-XZF-3
APK verlopen - 4+ eigenaars - 374.500 km (peildatum apr 2024)
Let op: 12 bevindingen voor 51XZF3
Kerninfo
Betrouwbaarheid Toyota Verso 1.6 (2010) – Kenteken 51-XZF-3
Waardebehoud Toyota Verso 1.6 (2010) – Kenteken 51-XZF-3
Onderhoud Toyota Verso 1.6 (2010) – Kenteken 51-XZF-3
Veiligheid Toyota Verso 1.6 (2010) – Kenteken 51-XZF-3
Prestaties Toyota Verso 1.6 (2010) – Kenteken 51-XZF-3
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Toyota Verso 1.6 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1580 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Ruim en praktisch interieur, geschikt voor 7 personen
- Betrouwbare benzinemotor met lage onderhoudskosten
- Handgeschakelde 6-bak is soepel en duurzaam
- Goede veiligheidsvoorzieningen (VSC, TRC, BA, airbags)
- Redelijk zuinig verbruik voor een MPV (6,7 l/100 km fabrieksopgave)[1][5]
- Goede carrosseriegarantie (12 jaar)[5]
Aandachtspunten
- Matige acceleratie (0-100 km/u in 11,7 seconden)[1]
- Hogere wegenbelasting dan kleinere benzineauto’s
- Beperkte opties en luxe uitrusting in basisuitvoering
- Grote draaicirkel en hoge instap
- Beperkte actuele marktwaarde en matig waardebehoud
- Praktijkverbruik kan oplopen tot 7,5 l/100 km bij zwaar gebruik[2]
Gedetailleerde analyse
Kenteken 51-XZF-3 is een grijze Toyota Verso uit 2010 met een 1598cc benzinemotor, 97 pk, handgeschakelde 6-bak en voorwielaandrijving. Deze MPV (Midi-MPV) werd in 2009 geïntroduceerd en was destijds leverbaar vanaf €26.280. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
De Toyota Verso 1.6 VVT-i Comfort 7p. (2010) is uitgerust met een 1.6 16V VVT-i benzinemotor (motorcode: 3ZR-FAE, 1598cc, 4-in-lijn, 16 kleppen, natuurlijk geaspireerd)[1]. Deze motor levert 97 kW (132 pk) en 160 Nm koppel bij 4400 rpm[1][5]. De motor is gekoppeld aan een 6-versnellings handgeschakelde transmissie en voorwielaandrijving. De fabrieksopgave voor het verbruik is 6,7 l/100 km (1 op 14,9)[1][5]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak rond de 7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en onderhoud[2].
De handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende mankementen bij normaal gebruik. Onderhoud bestaat uit periodieke olie- en filterverversing. Slijtage aan de koppeling komt voor bij hoge kilometerstanden, maar is geen structureel probleem. Reparatiekosten vallen mee vergeleken met automatische transmissies.
De wegenbelasting voor deze 97 pk benzine MPV bedraagt in Nederland in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard (ca. €35-€50 per jaar), servicebeurten kosten gemiddeld €200-€400 per jaar, afhankelijk van de garage. Grotere reparaties (remmen, distributie, uitlaat) kunnen oplopen tot €500-€1.000 per keer, maar komen niet vaak voor bij deze Toyota. De algemene garantie was 3 jaar/100.000 km, carrosseriegarantie 12 jaar[5].
De huidige marktwaarde van een grijze Toyota Verso 1.6 VVT-i Comfort 7p. (2010) met kenteken 51-XZF-3 ligt in 2025 tussen de €4.000 en €7.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV in deze klasse; na 15 jaar is circa 20-25% van de nieuwprijs over. Onderhoudskosten zijn laag tot gemiddeld, afhankelijk van gebruik.
Deze grijze Toyota Verso met kenteken 51-XZF-3 uit 2010 is een praktische, betrouwbare gezinsauto met lage onderhoudskosten en een zuinige benzinemotor. De auto is geschikt voor gezinnen die veel ruimte en betrouwbaarheid zoeken tegen een lage total cost of ownership. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en controleer op veelvoorkomende mankementen.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Achterlicht werkt niet goed, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Dimlicht verkeerd afgesteld, Lichtbeeld dimlicht klopt niet, Band met laag profiel, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Achterlicht werkt niet goed, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Dimlicht verkeerd afgesteld, Lichtbeeld dimlicht klopt niet, Band met laag profiel, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: 29
De accu in het voertuig zit niet stevig vast, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan
APK keuring details: De accu in het voertuig zit niet stevig vast, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan
APK keuring details: 22
Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: 33
APK keuring details: 47
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Toyota Verso 1.6 (51-XZF-3)
Wat is de APK status van 51-XZF-3?
De APK van 51-XZF-3 is verlopen op 29-04-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is 51-XZF-3 een import auto?
Ja, 51-XZF-3 is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft 51-XZF-3 gehad?
51-XZF-3 heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Toyota Verso 1.6 VVT-i Comfort 7p. (2010)?
Fabrieksopgave: 6,7 l/100 km. Praktijk: 7,0-7,5 l/100 km bij gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en onderhoud[1][2][5].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze auto?
Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 voor een benzine MPV met 97 pk.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
APK: €35-€50, service: €200-€400, grotere reparaties: €500-€1.000 (incidenteel).
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 6-bak?
Zeer betrouwbaar bij normaal gebruik. Koppelingsslijtage kan voorkomen bij hoge kilometerstanden.
Wat is de actuele marktwaarde van een grijze Toyota Verso 1.6 VVT-i Comfort 7p. (2010)?
Tussen €4.000 en €7.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1598cc motor?
Incidenteel: timing chain slijtage, olieverbruik, injectorproblemen. Geen turbo of grote mankementen bekend.
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
Soms vroegtijdige slijtage aan de distributieketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Herkenningspunten:
Tikgeluid, motorstoring
Olieverbruik
Enkele eigenaren melden (licht) olieverbruik bij hoge kilometerstanden.
Herkenningspunten:
Olielampje, regelmatig bijvullen
Injector problemen
Sporadisch storingen aan benzine-injectoren, vaak door vervuiling.
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoring
Koppelingsslijtage
Koppeling kan verslijten bij veel stadsgebruik of zwaar beladen rijden.
Herkenningspunten:
Pedaal voelt zwaar, slippende koppeling
Elektronische storingen
Incidenteel problemen met boordcomputer of sensoren.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, storingen in display
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1580 kg. Dat is 32% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.