Kenteken check 68-PHR-2

APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 173.134 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-146394
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
68-PHR-2
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Grand Scénic TCe 130
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 68-PHR-2: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Type brandstof
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 130 2011

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 68-PHR-2

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
71

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 68-PHR-2

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 68-PHR-2

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
83

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 68-PHR-2

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 68-PHR-2

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 4.000 - € 5.000
Adviesprijs nieuw
€ 31.600
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
308 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H4J A7
Vergelijkbare voertuigen in NL
150 voertuigen
Bekeken
214 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Grand Scénic TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1548 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruime en flexibele 7-zits MPV, ideaal voor gezinnen
  • Zuinigere 1.4 TCe turbomotor met goede prestaties
  • Handgeschakelde versnellingsbak biedt controle en lagere onderhoudskosten
  • Relatief lage wegenbelasting voor 96 pk benzinemotor
  • Goede standaarduitrusting in Dynamique uitvoering
  • Betaalbare marktwaarde en redelijk waardebehoud

Minpunten

  • Mogelijke problemen met turbo en injectoren bij hogere kilometerstanden
  • Distributieketting kan slijtage vertonen, wat dure reparatie kan betekenen
  • Koppeling en versnellingsbak kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Praktisch brandstofverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Achterste zitrij lastig toegankelijk en minder ruim dan concurrenten
  • Soms elektrische storingen en bouwkwaliteit kunnen wisselen

Uitgebreide analyse

Kenteken 68-PHR-2 is een zwarte Renault Grand Scénic uit 2011 met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Dit model, een midi-MPV met voorwielaandrijving, werd nieuw geleverd voor €28.990 en biedt ruimte en comfort voor gezinnen.

De 1397cc motor in deze Renault Grand Scénic 1.4 TCe Dynamique is een turbocharged benzinemotor met ongeveer 96 pk. De motorcode die vaak bij deze 1.4 TCe motor hoort is K4J, een bekende Renault motorcode voor deze cilinderinhoud en uitvoering. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar kent ook enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de turbo en injectoren. Er zijn meldingen van olieverbruik en soms problemen met de distributieketting, hoewel de motor een ketting gebruikt in plaats van een riem, wat normaal gesproken minder onderhoud vereist.

De handgeschakelde transmissie van deze Grand Scénic is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn meldingen van slijtage aan de koppeling en soms problemen met de versnellingsbak, vooral bij hoge kilometerstanden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld; het tijdig vervangen van de koppeling en controle van de versnellingsbakolie zijn aan te raden om dure reparaties te voorkomen.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland valt in de lagere categorie, wat gunstig is voor de gebruikskosten. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.

Bij aankoop van een Renault Grand Scénic 1.4 TCe uit 2009 met kenteken 68-PHR-2 is het belangrijk om te letten op de onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de turbo, injectoren en distributieketting. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. Deze auto biedt veel ruimte en comfort voor gezinnen, maar kan bij hogere kilometerstanden onderhoudsgevoelig zijn. Een uitgebreide proefrit en technische keuring worden aanbevolen.

Deze zwarte Renault Grand Scénic met kenteken 68-PHR-2 uit 2011 is een ruime en praktische MPV met een zuinige 1.4 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Hoewel hij enkele bekende aandachtspunten heeft zoals turbo en injectoren, biedt hij een goede prijs-kwaliteitverhouding en is hij geschikt voor gezinnen die op zoek zijn naar ruimte en comfort.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Bandenspanningcontrole Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 januari 2026
FEB 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
5 februari 2011
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: Een veer is gebroken of gescheurd, Remlicht functioneert niet naar behoren

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Remlicht functioneert niet naar behoren

APK keuring details: De band is beschadigd, Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: De gasleidingen van de LPG-installatie zijn beschadigd, De band heeft onvoldoende profiel

19 januari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren, Stadslicht werkt niet goed

24 januari 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

APK keuring details: De vulaansluiting van de LPG-tank mist een kapje, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

Afbeeldingen

Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 1
februari 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 2
februari 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 3
februari 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 4
februari 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 5
februari 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 6
maart 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 7
maart 2026
Renault Grand Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 8
maart 2026

+2

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 15-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 05-02-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4J A7
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1397 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 131 pk (96 kW)
Maximaal koppel 190 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Zwart
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,56 m
Breedte excl. spiegels 1,85 m
Voertuighoogte 1,68 m
Wielafstand 2,77 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit 585 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,7 s
Topsnelheid begrensd 195 km/u
Verbruik gecombineerd 7,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 168 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 130 (68-PHR-2)

Wat is de APK status van 68-PHR-2?

De APK van 68-PHR-2 is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 68-PHR-2 een import auto?

Nee, 68-PHR-2 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 68-PHR-2 gehad?

68-PHR-2 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCe motor in de Renault Grand Scénic 2009?

De motorcode is meestal K4J voor de 1397cc 1.4 TCe benzinemotor in dit model.

Hoe betrouwbaar is de 1.4 TCe motor?

De motor is redelijk betrouwbaar maar kent bekende problemen met turbo, injectoren en distributieketting bij hogere kilometerstanden.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting valt in Nederland in een lagere categorie, wat resulteert in relatief lage kosten.

Zijn er problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Er kunnen slijtageproblemen optreden aan koppeling en versnellingsbak, vooral bij intensief gebruik of hoge kilometerstanden.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Elektronica

Startproblemen en elektrische storingen

Soms start de motor niet of is er een defect aan de startmotor of zekeringen.

Signalen:

Motor start niet, waarschuwingslampjes, soms meerdere garagebezoeken nodig.

Hoog risico
Motor

Turbo defecten en vermogensverlies

De turbo kan slijten of falen, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Verminderde acceleratie, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Injectoren en motorstoringen

Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot motorstoringen en onregelmatig lopen.

Signalen:

Motorstoringslampje, schokken, onregelmatig stationair draaien.

Hoog risico
Motor

Distributieketting slijtage

Hoewel een ketting, kan deze bij hoge kilometerstanden uitrekken of slijten, wat motorschade kan veroorzaken.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Matig risico
Transmissie

Koppeling en versnellingsbak slijtage

Slijtage aan koppeling en versnellingsbak kan leiden tot schakelpijn en slippen.

Signalen:

Moeilijk schakelen, slippen van koppeling, geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1548 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde