Kenteken check 72-NP-XZ

APK geldig tot nov 2026 - 3 eigenaars - 57.229 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-182751
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
72-NP-XZ
Merk
Citroen
Citroen logo
Modeltype
C2 1.1
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 72-NP-XZ: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
Citroen C2 1.1 2004

Betrouwbaarheid Citroen C2 1.1 (2004) – Kenteken 72-NP-XZ

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
28

Waardebehoud Citroen C2 1.1 (2004) – Kenteken 72-NP-XZ

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Citroen C2 1.1 (2004) – Kenteken 72-NP-XZ

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
88

Veiligheid Citroen C2 1.1 (2004) – Kenteken 72-NP-XZ

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Citroen C2 1.1 (2004) – Kenteken 72-NP-XZ

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 1.000 - € 2.000
Catalogusprijs
€ 9.860
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
239 dagen
Aantal op naam
3 eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
HFX
Soortgelijke auto's in NL
1393 voertuigen
Aantal keren bekeken
567 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Citroen C2 1.1 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1077 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 143 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 158 / kwartaal
Zeeland ca. € 153 / kwartaal
Utrecht ca. € 150 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 147 / kwartaal
Gelderland ca. € 155 / kwartaal
Limburg ca. € 152 / kwartaal
Overijssel ca. € 156 / kwartaal
Flevoland ca. € 153 / kwartaal
Drenthe ca. € 158 / kwartaal
Friesland ca. € 159 / kwartaal
Groningen ca. € 161 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting
  • Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo of distributieriem
  • Compact en wendbaar, ideaal voor de stad
  • Lage onderhoudskosten en betaalbare onderdelen
  • Verschuifbare/uitneembare achterbank voor extra ruimte
  • Goede zichtbaarheid en lage instap

Aandachtspunten

  • Beperkte ruimte op de achterbank, ongeschikt voor volwassenen op langere ritten
  • Hard rijcomfort door stevige vering
  • Matige acceleratie en topsnelheid
  • Beperkte uitrusting in basisuitvoering (geen cruise control, airco vaak optie)
  • Kans op olielekkage en kleine elektronische storingen bij oudere exemplaren
  • Beperkte restwaarde en weinig ‘image’

Gedetailleerde analyse

Kenteken 72-NP-XZ is een zwarte Citroen C2 uit 2004 met een 1124cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze compacte hatchback werd in 2003 geïntroduceerd en is populair vanwege zijn lage kosten, zuinige motor en praktische formaat[3]. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 1124cc 4-cilinder benzinemotor in de Citroën C2 1.1i Séduction (2004) is bekend onder de interne codenaam **TU1JP** (ook wel aangeduid als TU1 of TU1.1i). Deze motor is een doorontwikkeling van de bekende PSA TU-serie, specifiek voor kleine modellen zoals de C2, 106 en Peugeot 107[1]. **Specificaties:** - **Cilinderinhoud:** 1.124 cc - **Vermogen:** 44 kW (60 pk) bij 5.500 rpm[1][7] - **Koppel:** 94 Nm[5][7] - **Bouwjaren:** 2003–2008 - **Transmissie:** 5-versnellings handgeschakeld[5] - **Topsnelheid:** 158 km/u[5][9] - **Acceleratie 0–100 km/u:** 14,4 seconden[3][9] - **Gewicht:** ca. 930 kg[4] - **Tankinhoud:** 41 liter[3][5] - **CO₂-uitstoot:** ca. 138 g/km[5] **Bekende problemen motor:** - **Olieverbruik:** Matig olieverbruik komt voor, vooral bij hogere kilometerstanden. Regelmatig controleren is aanbevolen[2]. - **Timing chain:** Deze motor heeft een distributieketting (géén riem), die over het algemeen betrouwbaar is en niet periodiek vervangen hoeft te worden. Incidenteel kan slijtage optreden bij zeer hoge kilometerstanden, maar dit is zeldzaam bij deze motor[4]. - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo; problemen met turbocomponenten zijn dus niet van toepassing. - **Injectoren:** Problemen met injectoren zijn niet typisch voor deze motor. Incidentele storingen zijn mogelijk, maar geen structureel bekend probleem. - **Overige:** Olielekkages kunnen voorkomen, vooral bij oudere exemplaren[2].

## Transmissie & Rijgedrag **Handgeschakelde 5-bak:** De Citroën C2 1.1i Séduction (2004) is standaard voorzien van een 5-versnellings handgeschakelde transmissie. Deze bak staat bekend als betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Bekende defecten zijn schaars, maar versnellingsbakolie dient periodiek vervangen te worden (ca. elke 60.000 km). **Onderhoudskosten transmissie:** - **Versnellingsbakolie verversen:** ca. €80–€120 (afhankelijk van garage) - **Koppelingsset vervangen:** ca. €400–€600 (bij slijtage, meestal pas na 150.000+ km) **Rijgedrag:** De C2 is wendbaar en licht, ideaal voor de stad. De vering is stevig, wat zorgt voor een sportief gevoel, maar kan op slechte wegen wat hard aanvoelen[2].

## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** ca. 5,8 l/100 km (gemengd)[9][10] - **Praktijkverbruik:** Veel eigenaren melden 1 op 15 (6,7 l/100 km) in de stad en 1 op 18 (5,6 l/100 km) op de snelweg[2]. - **WLTP:** Deze norm bestond nog niet in 2003; vergelijkbare NEDC-cijfers zijn ca. 5,8 l/100 km[9]. **Wegenbelasting (44 pk in Nederland):** - **Kwartaal:** ca. €25–€30 (afhankelijk van provincie, gewicht <1.000 kg)[2] - **Jaar:** ca. €100–€120 **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 - **Kleine beurt:** ca. €150–€200 - **Grote beurt:** ca. €250–€350 - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van staat en gebruik. Olielekkage en kleine elektronische storingen komen het meest voor[2]. **Huidige marktwaarde:** - **Occasionprijs:** €1.000–€2.500, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie[3][6]. - **Waardebehoud:** Matig; de C2 1.1i is een budgetauto met beperkte restwaarde na 15+ jaar.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - **Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting**[2][3]. - **Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo of distributieriem**[1][4]. - **Compact en wendbaar, ideaal voor de stad**[2][3]. - **Lage onderhoudskosten en betaalbare onderdelen**[2]. - **Verschuifbare/uitneembare achterbank voor extra ruimte**[2][3]. - **Goede zichtbaarheid en lage instap.** **Nadelen:** - **Beperkte ruimte op de achterbank, ongeschikt voor volwassenen op langere ritten**[2][3]. - **Hard rijcomfort door stevige vering**[2]. - **Matige acceleratie en topsnelheid**[3][9]. - **Beperkte uitrusting in basisuitvoering (geen cruise control, airco vaak optie)**. - **Kans op olielekkage en kleine elektronische storingen bij oudere exemplaren**[2]. - **Beperkte restwaarde en weinig ‘image’.**

Deze zwarte Citroen C2 met kenteken 72-NP-XZ uit 2004 is een zuinige, betrouwbare stadsauto met lage vaste lasten. De eenvoudige techniek en lage onderhoudskosten maken hem aantrekkelijk voor budgetbewuste kopers. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en eventuele elektronische storingen. Voor dagelijks woon-werkverkeer in de stad is de C2 1.1i Séduction een verstandige keuze, maar verwacht geen luxe of sportiviteit.

Optiepakket

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Metallic lak
Stuurbekrachtiging

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 januari 2026
JAN 2004

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 januari 2004
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Grens tussen licht en donker bij dimlicht is vaag

9 december 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

APK keuring details: Het voertuig heeft niet de juiste kentekenplaten

APK keuring details: Het voertuig heeft niet de juiste kentekenplaten

APK keuring details: Achteruitrijlicht werkt niet goed

APK keuring details: Achteruitrijlicht werkt niet goed

APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel

APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Beeldmateriaal

Citroen C2 1.1 2004 – Afbeelding 1
december 2025
Citroen C2 1.1 2004 – Afbeelding 2
december 2025
Citroen C2 1.1 2004 – Afbeelding 3
december 2025
Citroen C2 1.1 2004 – Afbeelding 4
december 2025
Citroen C2 1.1 2004 – Afbeelding 5
december 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 06-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code HFX
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1124 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Krachtbron 60 pk (44 kW)
Draaimoment 94 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 3 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 3,67 m
Voertuigbreedte 1,66 m
Hoogte incl. dakrails 1,48 m
Asafstand 2,32 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 408 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 16,1 s
Topsnelheid 158 km/u
Gemiddeld verbruik 5,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 140 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Citroen C2 1.1 (72-NP-XZ)

Wat is de APK status van 72-NP-XZ?

De APK van 72-NP-XZ is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 72-NP-XZ een import auto?

Nee, 72-NP-XZ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 72-NP-XZ gehad?

72-NP-XZ heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel pk heeft de Citroën C2 1.1i Séduction?

Deze variant heeft 44 kW, wat overeenkomt met 60 pk[1][7].

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

In de praktijk verbruikt de C2 1.1i gemiddeld 5,8–6,7 liter benzine per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[2][9].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Ongeveer €100–€120 per jaar, vanwege het lage gewicht en vermogen[2].

Wat zijn de bekendste problemen bij deze motor?

Olieverbruik, olielekkage en incidentele elektronische storingen zijn het meest genoemd[2].

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De 5-bak is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Defecten zijn zeldzaam[5].

Wat is de huidige marktwaarde van een C2 1.1i Séduction uit 2003?

Tussen de €1.000 en €2.500, afhankelijk van staat en kilometerstand[3][6].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Matig olieverbruik bij hogere kilometerstanden

Herkenningspunten:

Olielampje gaat branden, regelmatig bijvullen nodig

Belangrijk
Motor

Olielek

Olie lekt soms uit motor of versnellingsbak

Herkenningspunten:

Olievlekken onder de auto, lage oliepeil

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel problemen met boordcomputer of elektrische ramen

Herkenningspunten:

Foutmeldingen, ramen werken niet altijd

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbak

Incidenteel problemen met versnellingsbak (zelden)

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, koppelingsproblemen

Minimaal
Chassis

Rijcomfort

Hard rijgedrag door stevige vering

Herkenningspunten:

Oncomfortabel op slechte wegen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Voor dit specifieke model en bouwjaar (citroen uit 2004) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1077 kg. Dat is 10% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Citroen C2 1.1 modellen

Voertuig Registratie