Kenteken check 75-SHV-5

APK geldig tot nov 2026 - 3 eigenaars - 65.385 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-094482
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
75-SHV-5
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Mégane TCe 130
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 75-SHV-5: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Brandstoftype
Benzine
Renault Mégane TCe 130 2011

Betrouwbaarheid Renault Mégane TCe 130 (2011) – Kenteken 75-SHV-5

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
64

Waardebehoud Renault Mégane TCe 130 (2011) – Kenteken 75-SHV-5

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Mégane TCe 130 (2011) – Kenteken 75-SHV-5

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
65

Veiligheid Renault Mégane TCe 130 (2011) – Kenteken 75-SHV-5

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Mégane TCe 130 (2011) – Kenteken 75-SHV-5

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 6.000 - € 7.000
Nieuwprijs
€ 25.900
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
201 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H4J A7
Vergelijkbare voertuigen in NL
114 voertuigen
Bekeken
512 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1324 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TCe turbomotor met 96 pk.
  • Handgeschakelde transmissie zorgt voor directe controle en rijplezier.
  • Compacte hatchback met goede wendbaarheid en stadsrijdynamiek.
  • Redelijk zuinig verbruik voor een benzinemotor met turbo.
  • Comfortabele wegligging en stabiel rijgedrag dankzij lange wielbasis.
  • Betaalbare onderhoudskosten in vergelijking met grotere motoren.

Minpunten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen dure reparaties veroorzaken.
  • Turbo en injectoren kunnen slijtage vertonen bij onvoldoende onderhoud.
  • Koppeling en versnellingsbak kunnen slijten, vooral bij intensief gebruik.
  • Praktisch verbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers.
  • Beperkte motorruimte kan onderhoud lastiger maken.
  • Marktwaarde is matig door leeftijd en concurrentie in segment.

Uitgebreide analyse

Kenteken 75-SHV-5 is een zwarte Renault Mégane uit 2011 met een 1397cc 4-cilinder TCe benzinemotor die 96 pk levert. Dit handgeschakelde model uit 2008 valt in het klein-middenklasse segment en had een nieuwprijs van circa €23.190. De voorwielaangedreven hatchback biedt een goede balans tussen prestaties en zuinigheid.

De 1397cc motor in deze Renault Mégane is een 1.4 TCe turbomotor met een vermogen van 96 pk (130 pk in sommige uitvoeringen, afhankelijk van markt). De motorcode is doorgaans K4J of een variant daarvan, een 4-cilinder met turbo en directe injectie. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties voor een kleine motor, met een koppel van ongeveer 190 Nm bij lage toeren, wat zorgt voor vlotte acceleratie en rijcomfort. Echter, er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain), die bij hogere kilometerstanden kan gaan tikken of verslijten, wat reparaties kan vereisen. Ook kunnen injectoren en turbo's na verloop van tijd slijtage vertonen, vooral bij onvoldoende onderhoud. Olieverbruik is bij deze motor meestal acceptabel, maar kan toenemen bij slecht onderhoud of slijtage.

De handgeschakelde transmissie van deze Mégane 1.4 TCe is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en versnellingsbak, zoals slijtage van de koppeling of moeilijk schakelen bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling zijn belangrijk om dure reparaties te voorkomen. De transmissie is soepel en past goed bij het karakter van de motor, wat zorgt voor een prettige rijervaring.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Onderhoudskosten liggen gemiddeld rond de €500 tot €700 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Grotere reparaties zoals distributieketting of turbo kunnen enkele honderden tot duizenden euro's kosten.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.4 TCe Dynamique uit 2008 met kenteken 75-SHV-5 is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting, turbo en injectoren. Controleer of de koppeling recent is vervangen en of er geen olielekkages zijn. Een proefrit is essentieel om te luisteren naar motor- en transmissiegeluiden. De marktwaarde van deze auto ligt momenteel tussen €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitvoering. Deze auto is geschikt voor kopers die een compacte, zuinige en redelijk krachtige hatchback zoeken met een sportief tintje.

Deze zwarte Renault Mégane met kenteken 75-SHV-5 uit 2011 is een aantrekkelijke keuze in het segment van kleine middenklassers dankzij zijn efficiënte 1.4 TCe motor en handgeschakelde transmissie. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en zorg voor een goede onderhoudshistorie om langdurig plezier te garanderen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Parkeerhulp €350
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 december 2025
OKT 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 oktober 2011
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

18 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 17

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

24 september 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 05

10 oktober 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

13 oktober 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

7 oktober 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 03

APK keuring details: De band is beschadigd

27 september 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 05

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Afbeeldingen

Renault Mégane TCe 130 2011 – Afbeelding 1
november 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 18-11-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4J A7
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1397 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 131 pk (96 kW)
Trekkracht 190 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Zwart
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,3 m
Totale breedte 1,81 m
Voertuighoogte 1,47 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 564 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,6 s
Max. snelheid 200 km/u
Verbruik gecombineerd 6,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 145 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Mégane TCe 130 (75-SHV-5)

Wat is de APK status van 75-SHV-5?

De APK van 75-SHV-5 is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 75-SHV-5 een import auto?

Nee, 75-SHV-5 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 75-SHV-5 gehad?

75-SHV-5 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCe motor in de Renault Mégane 2008?

De motorcode is meestal K4J of een variant daarvan, een 1.4-liter 4-cilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden slijtage vertonen en moet dan vervangen worden om motorschade te voorkomen.

Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 6,0-6,5 liter.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten tussen €500 en €700 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Wat is de huidige marktwaarde van deze Renault Mégane?

De marktwaarde ligt tussen €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan bij hogere kilometerstanden gaan tikken of uitrekken, wat kan leiden tot motorstoringen.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Matig risico
Motor

Turbo slijtage

De turbo kan na langdurig gebruik slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Signalen:

Verminderde acceleratie, blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Injectoren problemen

Verstopte of lekkende brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd verbruik.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan verslijten, vooral bij intensief stadsverkeer of onjuist gebruik.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, brandlucht.

Gering risico
Transmissie

Versnellingsbak problemen

Moeilijk schakelen of kraken in de versnellingsbak kan voorkomen bij slijtage of onvoldoende onderhoud.

Signalen:

Schakelproblemen, geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1324 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde