Kenteken check 79-SRG-4

APK geldig tot jan 2027 - 7+ eigenaars - 251.361 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-797710
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
79-SRG-4
Automerk
VW
VW logo
Uitvoering
Golf Plus 1.2 TSI BMT
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 79-SRG-4: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Type brandstof
Benzine
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011

Betrouwbaarheid VW Golf Plus 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 79-SRG-4

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
100

Waardebehoud VW Golf Plus 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 79-SRG-4

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Golf Plus 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 79-SRG-4

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
85

Veiligheid VW Golf Plus 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 79-SRG-4

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW Golf Plus 1.2 TSI BMT (2011) – Kenteken 79-SRG-4

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 7.000 - € 9.000
Adviesprijs nieuw
€ 22.053
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
321 dagen
Eigenaren
7+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
CBZ
Vergelijkbare voertuigen in NL
1 voertuigen
Bekeken
806 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Golf Plus 1.2 TSI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1364 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Compacte en zuinige 1.2 TSI motor met BlueMotion-technologie voor lagere uitstoot en brandstofverbruik.
  • Ruime en praktische MPV-ruimte met comfortabele zitpositie en goede zichtbaarheid.
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Lagere wegenbelasting dankzij 77 pk benzinemotor, gunstig voor Nederlandse rijders.
  • Degelijke bouwkwaliteit en betrouwbare techniek bij goed onderhoud.
  • Nieuwprijs van circa €28.515 wijst op een goed uitgeruste Highline uitvoering.

Waar je op moet letten

  • Timingketting en kettingspanner kunnen vroegtijdig slijten en motorschade veroorzaken.
  • Mogelijk verhoogd olieverbruik en problemen met brandstofinjectoren.
  • Koppeling kan slijten bij intensief gebruik, reparatie is kostbaar.
  • Turbo is gevoelig voor onderhoudsachterstand, wat problemen kan geven.
  • Praktisch verbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers, rond 6,0 l/100 km in de praktijk.
  • Onderhoud en reparaties kunnen oplopen bij verwaarlozing van motorproblemen.

Uitgebreide analyse

Kenteken 79-SRG-4 is een zwarte Volkswagen Golf Plus 1.2 TSI Highline BlueMotion uit 2011 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV met voorwielaandrijving combineert praktische ruimte met relatief zuinig rijden en een nieuwprijs van circa €28.515.

De 1198cc motor in deze Golf Plus is onderdeel van de EA111 motorfamilie, met motorcode vaak aangeduid als CBZA of CBZB voor de 1.2 TSI variant uit 2009. Deze 4-cilinder turbomotor levert 77 pk en staat bekend om zijn compacte ontwerp en relatief lage uitstoot dankzij BlueMotion-technologie. Echter, deze motor kent enkele bekende problemen, zoals een kwetsbare timingketting en kettingspanner die vroegtijdig kunnen slijten, wat kan leiden tot ernstige motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van verhoogd olieverbruik en problemen met de injectoren. De turbo zelf is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden en niet overbelast.

De handgeschakelde versnellingsbak van deze Golf Plus is over het algemeen robuust en betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van structurele defecten, maar regelmatig onderhoud zoals het verversen van de transmissievloeistof wordt aanbevolen om slijtage te beperken. Problemen met de koppeling kunnen voorkomen, vooral bij intensief stadsgebruik, wat relatief kostbare reparaties kan betekenen. De bediening is soepel en past goed bij het motorvermogen van 77 pk.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 77 pk benzinemotor in Nederland valt in een lagere categorie, wat gunstig is voor de gebruikskosten. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800, afhankelijk van de staat en het onderhoudshistorie. Grotere reparaties zoals timingkettingvervanging kunnen enkele honderden tot duizend euro kosten.

Bij aankoop van een Volkswagen Golf Plus 1.2 TSI Highline BlueMotion uit 2009 met kenteken 79-SRG-4 is het cruciaal om te controleren of de timingketting en kettingspanner recent zijn vervangen of gecontroleerd, gezien de bekende problemen. Vraag naar onderhoudsdocumentatie en eventuele reparaties. Let ook op olieverbruik en motorstoringen. Een goed onderhouden exemplaar met volledige historie biedt de beste betrouwbaarheid. Controleer daarnaast de staat van de koppeling en transmissie. De marktwaarde ligt momenteel gemiddeld rond de €4.000 tot €6.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.

Deze zwarte Volkswagen Golf Plus met kenteken 79-SRG-4 uit 2011 is een praktische en relatief zuinige MPV met een compacte 1.2 TSI motor. Ondanks enkele bekende motorproblemen zoals de timingketting, biedt deze auto een goede balans tussen ruimte, comfort en gebruikskosten mits goed onderhouden. Voor Nederlandse kopers is het een interessante optie binnen het segment, mits alert op onderhoudsgeschiedenis en technische staat.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Zij-airbags achter €360
Bandenspanningcontrole €61
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1535
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Parkeerhulp €555
Parkeerassistent €670
Radio €495
Navigatie €1330
Lichtmetalen velgen €460
Metallic lak €525

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 januari 2026
MRT 2020

Kilometerstand

XXX,875 km geregistreerd

XXX,875 km
INFO
19 maart 2020
NOV 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
16 november 2011
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

4 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

APK keuring details: Zijknipperlichten functioneren niet goed

28 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

24 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 07

5 juni 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

25 augustus 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

APK keuring details: Het was niet mogelijk om bepaalde keuringsaspecten te beoordelen, De schijf- of trommelrem draait niet soepel, Zijknipperlichten functioneren niet goed, Slijtage remsysteem, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De schijf- of trommelrem draait niet soepel, Slijtage remsysteem

Afbeeldingen

VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 1
november 2024
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 2
november 2024
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 3
november 2024
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 4
november 2024
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 5
november 2024
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 6
januari 2026
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 7
januari 2026
VW Golf Plus 1.2 TSI BMT 2011 – Afbeelding 8
januari 2026

+2

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 28-01-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CBZ
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 105 pk (77 kW)
Maximaal koppel 175 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Zwart
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,3 m
Breedte excl. spiegels 1,76 m
Voertuighoogte 1,64 m
Afstand tussen assen 2,57 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 564 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,3 s
Max. snelheid 188 km/u
Verbruik gecombineerd 5,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 126 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over VW Golf Plus 1.2 TSI BMT (79-SRG-4)

Wat is de APK status van 79-SRG-4?

De APK van 79-SRG-4 is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 79-SRG-4 een import auto?

Nee, 79-SRG-4 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 79-SRG-4 gehad?

79-SRG-4 heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TSI motor in de Golf Plus 2009?

De motorcode is meestal CBZA of CBZB, onderdeel van de EA111 motorfamilie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud en tijdige verversing van transmissievloeistof.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt rond de 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €500 en €800 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 77 pk benzineauto?

De wegenbelasting valt in een lagere categorie, wat resulteert in relatief lage maandelijkse kosten voor Nederlandse eigenaren.

Wat is de huidige marktwaarde van een Golf Plus 1.2 TSI uit 2009?

De marktwaarde ligt gemiddeld tussen €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timingketting en kettingspanner slijtage

De timingketting en vooral de kettingspanner kunnen vroegtijdig verslijten, wat kan leiden tot ernstige motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, motor loopt onregelmatig.

Matig risico
Motor

Verhoogd olieverbruik

De 1.2 TSI motor kan meer olie verbruiken dan normaal, wat duidt op slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, motorstoringen.

Matig risico
Motor

Problemen met brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt of defect raken, wat leidt tot slechte motorprestaties en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Minder vermogen, schokken bij accelereren, motorstoringen.

Matig risico
Transmissie

Koppelingsslijtage

Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten, wat resulteert in slippen en moeilijk schakelen.

Signalen:

Koppelingspedaal voelt zacht of zwaar, slippen bij optrekken.

Laag risico
Motor

Turbo onderhoudsgevoeligheid

De turbo kan problemen geven bij onvoldoende onderhoud, zoals olieverversing en luchtfiltervervanging.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid turbo.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1364 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Golf Plus 1.2 TSI BMT exemplaren

Type Plaat