Kenteken check 82-ZGS-2
APK geldig tot feb 2027 - 5 eigenaars - 83.288 km (peildatum feb 2026)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken 82ZGS2
Basis informatie
Betrouwbaarheid Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 82-ZGS-2
Waardebehoud Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 82-ZGS-2
Onderhoud Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 82-ZGS-2
Veiligheid Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 82-ZGS-2
Prestaties Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 82-ZGS-2
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TCe turbomotor met 96 kW (130 pk)
- Redelijk zuinig verbruik in praktijk, circa 6,5-7,5 l/100 km
- Betrouwbare distributieketting in plaats van riem
- Comfortabele wegligging en goede handling voor segment
- Ruime hatchback met praktische bagageruimte
- Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen
Minpunten
- Mogelijke problemen met distributieketting bij hoge kilometerstanden
- Turbo kan defect raken bij slecht onderhoud
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat dure reparaties geeft
- Koppeling en synchronisatieringen van handbak kunnen slijten
- Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
- Waardevermindering door leeftijd en concurrentie in segment
Uitgebreide analyse
Kenteken 82-ZGS-2 is een grijze Renault Mégane 1.4 TCe Collection uit 2012, modeljaar 2012, uitgerust met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert. Deze handgeschakelde hatchback behoort tot het klein-midden segment en heeft een nieuwprijs van circa €25.390. De voorwielaangedreven Mégane biedt een goede balans tussen prestaties en zuinigheid voor dagelijks gebruik.
De motorcode van de 1397cc 1.4 TCe benzinemotor in deze Renault Mégane is doorgaans de K4J of K4M variant, een 4-cilinder turbomotor met directe injectie die 96 kW (130 pk) levert bij 5500 tpm en 190 Nm koppel bij 2250 tpm. Deze motor staat bekend om zijn relatief soepele prestaties en redelijke zuinigheid, met een praktijkverbruik rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, wat iets hoger ligt dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,8-6,0 l/100 km. De motor heeft een kettingaandrijving voor de nokkenas, wat doorgaans onderhoudsvriendelijker is dan een distributieriem, maar er zijn meldingen van kettingslijtage bij hogere kilometerstanden.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Mégane is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een koppeling vervangen rond 100.000 km als meest voorkomende reparatie. De handling van de auto wordt als comfortabel en voorspelbaar ervaren, met een goede wegligging voor zijn klasse.
De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Renault Mégane 1.4 TCe liggen gemiddeld tussen de €500 en €800, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Reparaties aan turbo en injectoren kunnen prijzig zijn, maar komen niet frequent voor bij goed onderhoud.
Bij aankoop van een Renault Mégane 1.4 TCe Collection uit 2012 met kenteken 82-ZGS-2 is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral rond de distributieketting en turbo. Controleer op olieverbruik en eventuele motorstoringen. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om transmissieproblemen uit te sluiten. De marktwaarde ligt momenteel rond €6000 tot €8500, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Deze grijze Renault Mégane met kenteken 82-ZGS-2 uit 2012 is een degelijke en relatief zuinige hatchback met een krachtige 1.4 TCe motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals kettingslijtage en mogelijke transmissieproblemen, biedt deze Mégane een goede prijs-kwaliteitverhouding voor wie op zoek is naar een comfortabele en praktische auto in het klein-midden segment.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,268 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 06
APK keuring details: 33
APK keuring details: 48
APK keuring details: 25
APK keuring details: 17
Achter mistlamp werkt niet goed
APK keuring details: Achter mistlamp werkt niet goed
APK keuring details: 38
APK keuring details: 39
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Renault Mégane TCe 130 (82-ZGS-2)
Wat is de APK status van 82-ZGS-2?
De APK van 82-ZGS-2 is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 82-ZGS-2 een import auto?
Nee, 82-ZGS-2 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 82-ZGS-2 gehad?
82-ZGS-2 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.4 TCe motor in de Renault Mégane 2012?
De motorcode is meestal K4J of K4M, een 1397cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie en 96 kW vermogen.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting is betrouwbaarder dan een riem, maar kan bij hoge kilometerstanden slijten en moet dan vervangen worden om motorschade te voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van de Renault Mégane 1.4 TCe?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,8-6,0 l/100 km.
Zijn er bekende problemen met de turbo?
Ja, de turbo kan defect raken door onvoldoende onderhoud of olievervuiling, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten tussen €500 en €800, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie waar de auto geregistreerd staat.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.
Signalen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Turbo defecten
De turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud, wat resulteert in vermogensverlies en rook uit de uitlaat.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injectoren verstopping
De brandstofinjectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en startproblemen.
Signalen:
Schokkerige motor, moeilijk starten, verhoogd brandstofverbruik.
Koppeling slijtage
De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer, wat resulteert in slippen en moeilijk schakelen.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Olieverbruik toename
Oudere motoren kunnen meer olie gaan verbruiken, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook bij accelereren.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.