Kenteken check 83-LNX-1

APK verlopen - 4+ eigenaars - 237.664 km (peildatum nov 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-673878
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
83-LNX-1
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Scénic 1.6 16V 110
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 83-LNX-1: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Rood
Brandstoftype
Benzine
Renault Scénic 1.6 16V 110 2010

Betrouwbaarheid Renault Scénic 1.6 16V 110 (2010) – Kenteken 83-LNX-1

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
22

Waardebehoud Renault Scénic 1.6 16V 110 (2010) – Kenteken 83-LNX-1

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Scénic 1.6 16V 110 (2010) – Kenteken 83-LNX-1

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
67

Veiligheid Renault Scénic 1.6 16V 110 (2010) – Kenteken 83-LNX-1

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
80

Prestaties Renault Scénic 1.6 16V 110 (2010) – Kenteken 83-LNX-1

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 5.000 - € 6.000
Nieuwprijs
€ 27.830
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
405 dagen verlopen
Eigenaren
4+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
K4M R8
Vergelijkbare voertuigen in NL
474 voertuigen
Keren opgezocht
522 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Scénic 1.6 16V 110 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1475 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Ruime en flexibele interieurindeling met verwijderbare achterstoelen voor extra laadruimte.
  • Degelijke en relatief zuinige 1.6L benzinemotor (K4M) met 110 pk, geschikt voor dagelijks gebruik.
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak zorgt voor directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Gunstige wegenbelasting in Nederland dankzij 81 pk vermogen.
  • Comfortabele rijpositie en goede zichtbaarheid dankzij verhoogde vloer en grote ramen.
  • Redelijke marktwaarde en goede beschikbaarheid van onderdelen door populariteit model.

Minpunten

  • Mogelijk licht olieverbruik bij hogere kilometerstanden, wat extra controle vereist.
  • Koppeling kan slijten bij intensief gebruik, wat reparatiekosten met zich meebrengt.
  • Elektronische storingen in oudere exemplaren kunnen voorkomen, zoals problemen met centrale vergrendeling of dashboard.
  • Beperkte motorprestaties voor wie meer vermogen wenst, 81 pk is bescheiden voor een MPV.
  • Interieur kan tekenen van slijtage vertonen bij oudere modellen.
  • Timing chain problemen zijn zeldzaam maar niet uitgesloten, dus inspectie is belangrijk.

Volledige analyse

Kenteken 83-LNX-1 is een rode Renault Scénic 1.6 Celsium uit 2010 met een 1598cc 4-cilinder benzinemotor die 81 pk levert. Deze handgeschakelde MPV uit 2009 biedt praktische ruimte en een comfortabele rijervaring voor gezinnen.

De 1598cc motor in deze Renault Scénic is een 1.6L 16-kleppen (16V) inline-4 benzinemotor met een vermogen van circa 81 kW (110 pk) bij 6000 tpm en een koppel van 151 Nm bij 4250 tpm. De motorcode die vaak bij deze motor hoort is K4M, een bekende Renault motorcode voor deze 1.6 benzinemotor. Deze motor is natuurlijk aangezogen en maakt gebruik van multi-point brandstofinjectie. De motor staat bekend om zijn degelijkheid, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruikproblemen bij hogere kilometerstanden. Timing chain problemen zijn minder frequent dan bij oudere motoren, maar inspectie blijft aanbevolen.

De handgeschakelde transmissie van deze Scénic is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van de koppeling als belangrijkste kostenpost. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en een gunstig brandstofverbruik.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een auto met 81 pk in Nederland valt in een lagere categorie, wat gunstig is voor de maandelijkse lasten. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.6 Celsium uit 2009 met kenteken 83-LNX-1 is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, vooral op tijdige vervanging van de distributieketting en koppeling. Controleer op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De auto biedt veel ruimte en comfort voor een redelijke prijs, maar let op slijtage aan interieur en elektronica. De marktwaarde ligt momenteel gemiddeld rond de €3.000 tot €5.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Een grondige proefrit en technische keuring worden aanbevolen.

Deze rode Renault Scénic met kenteken 83-LNX-1 uit 2010 is een praktische en betrouwbare MPV met een efficiënte 1.6 benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen ruimte, comfort en betaalbare gebruikskosten, hoewel aandacht voor bekende motor- en transmissiepunten belangrijk blijft.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Bandenspanningcontrole Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 maart 2025
JUN 2010

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 juni 2010
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De accu in het voertuig zit niet stevig vast, De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: De schokdemper werkt niet naar behoren, Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

APK keuring details: Er is te veel verschil in remkracht op één as

31 januari 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 25

12 november 2015
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

Afbeeldingen

Renault Scénic 1.6 16V 110 2010 – Afbeelding 1
november 2024
Renault Scénic 1.6 16V 110 2010 – Afbeelding 2
november 2024
Renault Scénic 1.6 16V 110 2010 – Afbeelding 3
november 2024
Renault Scénic 1.6 16V 110 2010 – Afbeelding 4
november 2024
Renault Scénic 1.6 16V 110 2010 – Afbeelding 5
november 2024

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 31-01-2024

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode K4M R8
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1598 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 151 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Rood
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,34 m
Totale breedte 1,85 m
Voertuighoogte 1,68 m
Wielafstand 2,7 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 482 kg
Trekgewicht N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,7 s
Max. snelheid 185 km/u
Verbruik gecombineerd 7,4 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 174 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Scénic 1.6 16V 110 (83-LNX-1)

Wat is de APK status van 83-LNX-1?

De APK van 83-LNX-1 is verlopen op 31-01-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 83-LNX-1 een import auto?

Nee, 83-LNX-1 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 83-LNX-1 gehad?

83-LNX-1 heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.6 benzinemotor in de Renault Scénic 2009?

De motorcode is meestal K4M, een 1.6L 16-kleppen benzinemotor met 110 pk.

Hoeveel pk heeft de Renault Scénic 1.6 Celsium uit 2009?

Deze variant levert ongeveer 81 kW, wat overeenkomt met 110 pk.

Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?

In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 6,5-7,0 l/100 km.

Wat zijn de bekende motorproblemen?

Licht olieverbruik bij hoge kilometerstanden en mogelijke distributieketting spanner slijtage zijn de meest voorkomende motorproblemen.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar de koppeling kan slijten en moet soms vervangen worden na circa 150.000 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €500 en €800 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Met 81 pk valt deze Renault Scénic in een gunstige wegenbelastingcategorie, wat resulteert in relatief lage maandelijkse kosten.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Olieverbruik bij hoge kilometerstand

De 1.6L K4M motor kan bij hogere kilometerstanden licht verhoogd olieverbruik vertonen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Let op
Transmissie

Slijtage koppeling

De handgeschakelde koppeling kan verslijten, vooral bij intensief stadsverkeer.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Problemen met centrale vergrendeling en dashboardverlichting komen voor bij oudere exemplaren.

Signalen:

Onregelmatig functioneren van sloten, knipperende of uitvallende dashboardlampjes.

Let op
Motor

Distributieketting spanning

Hoewel minder frequent dan bij oudere motoren, kan de distributieketting spanners slijten.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.

Laag risico
Interieur

Versleten interieurcomponenten

Knoppen en bekleding kunnen slijtage vertonen na jaren gebruik.

Signalen:

Loszittende knoppen, versleten stof of kunststof delen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1475 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde