Kenteken check 85-JTL-2

APK geldig tot okt 2026 - 5+ eigenaars - 162.380 km (peildatum aug 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-466733
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
85-JTL-2
Fabrikant
Toyota
Toyota logo
Model
RAV4 2.0
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 85-JTL-2: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Toyota RAV4 2.0 2009

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.0 (2009) – Kenteken 85-JTL-2

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
38

Waardebehoud Toyota RAV4 2.0 (2009) – Kenteken 85-JTL-2

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Toyota RAV4 2.0 (2009) – Kenteken 85-JTL-2

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid Toyota RAV4 2.0 (2009) – Kenteken 85-JTL-2

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Toyota RAV4 2.0 (2009) – Kenteken 85-JTL-2

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
79

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 9.000 - € 11.000
Oorspronkelijke prijs
€ 27.740
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
194 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
3ZR-FAE
Aantal in Nederland
39 voertuigen
Populariteit
987 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Toyota RAV4 2.0 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1548 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Betrouwbare 1AZ-FE 2.0-liter motor met VVT-i technologie
  • Relatief laag brandstofverbruik voor een SUV uit 2009
  • Robuuste en soepele handgeschakelde 5-versnellingsbak
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede reputatie van Toyota
  • Redelijk ruime cabine en praktische bagageruimte
  • Betaalbare onderhouds- en reparatiekosten

Nadelen

  • Mogelijke slijtage van distributiekettingspanner met kettinglawaai
  • Geen turbo, dus minder vermogen dan modernere SUV's
  • Beperkte prestaties met 116 pk voor zwaardere belading
  • Olieverbruik kan toenemen bij hoge kilometerstanden
  • Wegenbelasting relatief hoog voor benzinemotor in Nederland
  • Interieur en technologie verouderd vergeleken met nieuwere modellen

Diepgaande beoordeling

Kenteken 85-JTL-2 is een grijze Toyota RAV4 2.0 VVTi Comfort 2WD uit 2009 met een 1987cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze midi-SUV combineert degelijkheid met praktische bruikbaarheid en een relatief zuinig verbruik voor zijn klasse.

De motor in deze Toyota RAV4 is de 1AZ-FE, een 1987cc 4-cilinder lijnmotor met VVT-i (Variable Valve Timing with intelligence). Deze motor levert ongeveer 116 pk (85 kW) en staat bekend om zijn betrouwbaarheid en relatief lage onderhoudskosten. De motorcode 1AZ-FE is specifiek voor deze 2.0-liter benzinemotor die tussen 2005 en 2012 in de RAV4 werd toegepast. De motor heeft een DOHC-configuratie met 16 kleppen en multi-point brandstofinjectie. Bekende problemen zijn onder meer een mogelijke slijtage van de kettingspanner van de distributieketting, wat kan leiden tot kettinglawaai en in zeldzame gevallen tot kettingproblemen. Er zijn geen turbo's aanwezig in deze motor, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen verstoppingen of lekkages optreden. Olieverbruik is meestal laag, mits goed onderhoud wordt uitgevoerd.

De handgeschakelde transmissie in deze RAV4 is een 5-versnellingsbak die over het algemeen robuust is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze variant. Wel kan bij intensief gebruik slijtage optreden aan de koppeling, wat een normale onderhoudsbeurt is. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel vervangen van de koppeling na 150.000 tot 200.000 km. De bediening van de versnellingsbak wordt als soepel ervaren, wat bijdraagt aan een prettige rijervaring.

Het officiële verbruik volgens WLTP is ongeveer 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op circa 8,5 tot 9,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 116 pk benzinemotor in Nederland ligt rond de €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie en gewichtsklasse. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties bedragen gemiddeld €600 tot €900 per jaar. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten tijdelijk verhogen. De marktwaarde van een 2009 Toyota RAV4 2.0 VVTi Comfort 2WD ligt anno 2025 tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto. De RAV4 behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij zijn reputatie van betrouwbaarheid.

Bij aankoop van een Toyota RAV4 2.0 VVTi Comfort 2WD uit 2009 met kenteken 85-JTL-2 is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, met speciale aandacht voor distributiekettinggeluiden en de staat van de koppeling. Controleer ook op roestvorming, vooral bij oudere exemplaren. Een proefrit is aan te raden om de versnellingsbak en motor op soepelheid te testen. Vraag naar eventuele reparaties aan injectoren of olieverbruik. De auto is geschikt voor dagelijks gebruik en lichte offroadtoepassingen, maar verwacht geen hoge prestaties. Door zijn degelijkheid en lage onderhoudskosten is het een verstandige keuze voor wie een betrouwbare midi-SUV zoekt.

Deze grijze Toyota RAV4 met kenteken 85-JTL-2 uit 2009 is een degelijke en betrouwbare midi-SUV met een 1987cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. De 1AZ-FE motor staat bekend om zijn duurzaamheid en relatief lage onderhoudskosten. Hoewel er enkele aandachtspunten zijn zoals distributieketting en koppeling, biedt deze RAV4 een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten. Voor Nederlandse autokopers die een praktische en betrouwbare SUV zoeken, is dit model een verstandige keuze.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Parkeerhulp €350
Metallic lak €565

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

OKT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
25 oktober 2024
JUL 2017

Kilometerstand

XXX,884 km geregistreerd

XXX,884 km
INFO
10 juli 2017
SEP 2009

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 september 2009
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Dimlicht verkeerd afgesteld

24 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

APK keuring details: De kabel of buitenkabel van de rem of parkeerrem is niet goed, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

APK keuring details: Kentekenverlichting niet goed bevestigd, Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Een remonderdeel beweegt niet goed

APK keuring details: Band met laag profiel

24 april 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

3 mei 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

1 maart 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

Beeldmateriaal

Toyota RAV4 2.0 2009 – Afbeelding 1
oktober 2024
Toyota RAV4 2.0 2009 – Afbeelding 2
oktober 2024
Toyota RAV4 2.0 2009 – Afbeelding 3
oktober 2024
Toyota RAV4 2.0 2009 – Afbeelding 4
oktober 2024
Toyota RAV4 2.0 2009 – Afbeelding 5
oktober 2024

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 24-10-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code 3ZR-FAE
Type motor Benzine
Motorinhoud 1987 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Nee
Vermogen (kW) 158 pk (116 kW)
Max. koppel 198 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting MPV
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 4,52 m
Breedte 1,82 m
Totale hoogte 1,72 m
Wielbasis 2,56 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 670 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,2 s
Maximumsnelheid 185 km/u
Gemiddeld verbruik 7,4 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 174 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Toyota RAV4 2.0 (85-JTL-2)

Wat is de APK status van 85-JTL-2?

De APK van 85-JTL-2 is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 85-JTL-2 een import auto?

Nee, 85-JTL-2 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 85-JTL-2 gehad?

85-JTL-2 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 2.0 VVTi motor in deze RAV4?

De motorcode is 1AZ-FE, een 1987cc 4-cilinder benzinemotor met VVT-i technologie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits de koppeling tijdig wordt vervangen.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,5-8,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en service tussen €600 en €900 per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 116 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2009 Toyota RAV4 2.0 VVTi Comfort 2WD?

De marktwaarde ligt tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Distributiekettingspanner slijtage

De kettingspanner kan na langere tijd verslijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk kettingschade.

Herkenningspunten:

Tikkend of ratelend geluid uit de motor bij koude start of stationair draaien.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat resulteert in slippen of moeilijk schakelen.

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, slippen bij accelereren, geur van brandende koppeling.

Laag
Motor

Injector verstopping of lekkage

Injectoren kunnen na hoge kilometerstanden verstopt raken of lekkages vertonen, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag
Motor

Olieverbruik toename

Bij oudere motoren kan het olieverbruik toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Laag
Chassis

Roestvorming onderzijde

Bij onvoldoende onderhoud kan roest ontstaan aan de onderzijde en wielkasten.

Herkenningspunten:

Roestplekken zichtbaar bij inspectie, mogelijk corrosie aan carrosserie.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2009) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1548 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Toyota RAV4 2.0 in Nederland

Model Kenteken