Kenteken check 90-XVK-4

APK geldig tot feb 2027 - 10+ eigenaars - 196.128 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-897246
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
90-XVK-4
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Mégane TCe 130
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 90-XVK-4: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Rood
Brandstoftype
Benzine
Renault Mégane TCe 130 2012

Betrouwbaarheid Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 90-XVK-4

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
22

Waardebehoud Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 90-XVK-4

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 90-XVK-4

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
64

Veiligheid Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 90-XVK-4

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Mégane TCe 130 (2012) – Kenteken 90-XVK-4

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 4.000 - € 5.000
Nieuwprijs
€ 26.858
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
350 dagen
Eigenaarhistorie
10+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4J A7
Vergelijkbare voertuigen in NL
3 voertuigen
Keren opgezocht
256 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TCe turbomotor met 96 kW (130 pk)
  • Redelijk zuinig verbruik in praktijk, circa 6,5-7,5 l/100 km
  • Betrouwbare distributieketting in plaats van riem
  • Comfortabele wegligging en goede handling voor segment
  • Ruime hatchback met praktische bagageruimte
  • Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen

Waar je op moet letten

  • Mogelijke problemen met distributieketting bij hoge kilometerstanden
  • Turbo kan defect raken bij slecht onderhoud
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat dure reparaties geeft
  • Koppeling en synchronisatieringen van handbak kunnen slijten
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
  • Waardevermindering door leeftijd en concurrentie in segment

Uitgebreide analyse

Kenteken 90-XVK-4 is een rode Renault Mégane 1.4 TCe Collection uit 2012, modeljaar 2012, uitgerust met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert. Deze handgeschakelde hatchback behoort tot het klein-midden segment en heeft een nieuwprijs van circa €25.390. De voorwielaangedreven Mégane biedt een goede balans tussen prestaties en zuinigheid voor dagelijks gebruik.

De motorcode van de 1397cc 1.4 TCe benzinemotor in deze Renault Mégane is doorgaans de K4J of K4M variant, een 4-cilinder turbomotor met directe injectie die 96 kW (130 pk) levert bij 5500 tpm en 190 Nm koppel bij 2250 tpm. Deze motor staat bekend om zijn relatief soepele prestaties en redelijke zuinigheid, met een praktijkverbruik rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, wat iets hoger ligt dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,8-6,0 l/100 km. De motor heeft een kettingaandrijving voor de nokkenas, wat doorgaans onderhoudsvriendelijker is dan een distributieriem, maar er zijn meldingen van kettingslijtage bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Mégane is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een koppeling vervangen rond 100.000 km als meest voorkomende reparatie. De handling van de auto wordt als comfortabel en voorspelbaar ervaren, met een goede wegligging voor zijn klasse.

De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Renault Mégane 1.4 TCe liggen gemiddeld tussen de €500 en €800, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Reparaties aan turbo en injectoren kunnen prijzig zijn, maar komen niet frequent voor bij goed onderhoud.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.4 TCe Collection uit 2012 met kenteken 90-XVK-4 is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral rond de distributieketting en turbo. Controleer op olieverbruik en eventuele motorstoringen. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om transmissieproblemen uit te sluiten. De marktwaarde ligt momenteel rond €6000 tot €8500, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Deze rode Renault Mégane met kenteken 90-XVK-4 uit 2012 is een degelijke en relatief zuinige hatchback met een krachtige 1.4 TCe motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals kettingslijtage en mogelijke transmissieproblemen, biedt deze Mégane een goede prijs-kwaliteitverhouding voor wie op zoek is naar een comfortabele en praktische auto in het klein-midden segment.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp €350
Hill Start Assist Pakket
Navigatie €490
Metallic lak €550

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 februari 2026
AUG 2012

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 augustus 2012
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Een veer is gebroken of gescheurd

7 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Koplampen werken niet goed

1 augustus 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

2 augustus 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 56

APK keuring details: Fusee(kogel) is ondeugdelijk bevestigd

APK keuring details: Fusee(kogel) heeft te veel speling, Lichtbeeld dimlicht klopt niet

APK keuring details: Band met laag profiel

23 augustus 2016
Goedgekeurd

APK keuring details: 09

Afbeeldingen

Renault Mégane TCe 130 2012 – Afbeelding 1
Renault Mégane TCe 130 2012 – Afbeelding 2
Renault Mégane TCe 130 2012 – Afbeelding 3
Renault Mégane TCe 130 2012 – Afbeelding 4
Renault Mégane TCe 130 2012 – Afbeelding 5

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 26-02-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4J A7
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1397 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 131 pk (96 kW)
Trekkracht 190 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Rood
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,3 m
Totale breedte 1,81 m
Voertuighoogte 1,47 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit 501 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,7 s
Max. snelheid 200 km/u
Verbruik gecombineerd 6,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 145 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Mégane TCe 130 (90-XVK-4)

Wat is de APK status van 90-XVK-4?

De APK van 90-XVK-4 is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 90-XVK-4 een import auto?

Nee, 90-XVK-4 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 90-XVK-4 gehad?

90-XVK-4 heeft 10 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCe motor in de Renault Mégane 2012?

De motorcode is meestal K4J of K4M, een 1397cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie en 96 kW vermogen.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is betrouwbaarder dan een riem, maar kan bij hoge kilometerstanden slijten en moet dan vervangen worden om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Mégane 1.4 TCe?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,8-6,0 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de turbo?

Ja, de turbo kan defect raken door onvoldoende onderhoud of olievervuiling, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten tussen €500 en €800, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie waar de auto geregistreerd staat.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Ernstig
Motor

Turbo defecten

De turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud, wat resulteert in vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Injectoren verstopping

De brandstofinjectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en startproblemen.

Signalen:

Schokkerige motor, moeilijk starten, verhoogd brandstofverbruik.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer, wat resulteert in slippen en moeilijk schakelen.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Gering risico
Motor

Olieverbruik toename

Oudere motoren kunnen meer olie gaan verbruiken, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook bij accelereren.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde