Kenteken check 94-SBK-9

APK verlopen - 3+ eigenaars - 150.327 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-423160
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
94-SBK-9
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Scénic TCe 130
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 94-SBK-9: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic TCe 130 2011

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 94-SBK-9

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
54

Waardebehoud Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 94-SBK-9

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 94-SBK-9

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
65

Veiligheid Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 94-SBK-9

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken 94-SBK-9

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 6.000 - € 7.000
Nieuwprijs
€ 28.475
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
49 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H4J A7
Vergelijkbare kentekens
137 voertuigen
Keren opgezocht
264 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic TCe 130 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Ruime en praktische MPV met flexibele zitconfiguratie.
  • Efficiënte 1.4 TCE turbomotor met goede prestaties voor segment.
  • Relatief laag brandstofverbruik in praktijk rond 7,5-8,0 l/100 km.
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak is betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk.
  • Goede wegligging en comfort dankzij verbeterde chassis en ophanging.
  • Redelijke marktwaarde en betaalbare onderhoudskosten.

Minpunten

  • Distributieketting kan vroegtijdig slijten en kostbaar zijn om te vervangen.
  • Sporadische problemen met turbo en injectoren mogelijk.
  • Olieverbruik kan toenemen bij hoge kilometerstanden.
  • Koppeling slijtage afhankelijk van rijstijl, vervanging kan prijzig zijn.
  • Interieur en elektronica kunnen verouderd aanvoelen in vergelijking met nieuwere modellen.
  • Wegenbelasting en brandstofkosten zijn hoger dan bij dieselvarianten.

Volledige analyse

Kenteken 94-SBK-9 is een zwarte Renault Scénic uit 2011 met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor, type 1.4 TCE Dynamique uit 2009. Deze MPV met handgeschakelde transmissie levert 96 pk en heeft een nieuwprijs van circa €27.990. De auto is voorzien van voorwielaandrijving en biedt een praktische en ruime binnenruimte, kenmerkend voor de Scénic-serie.

De 1397cc motor in deze Renault Scénic 1.4 TCE Dynamique draagt de motorcode K4J (algemeen voor Renault 1.4 TCe motoren uit die periode). Het is een 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie, die 96 pk (130 pk volgens sommige bronnen, afhankelijk van afstemming) levert. De motor staat bekend om zijn relatief stille loop en goede prestaties voor een compacte MPV. Wel zijn er meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die kan rekken of vroegtijdig slijten, wat leidt tot een ratelend geluid en in ernstige gevallen motorschade kan veroorzaken. Daarnaast zijn er sporadische meldingen van turbo defecten en problemen met injectoren, vooral bij onvoldoende onderhoud. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans acceptabel, maar kan toenemen bij hoge kilometerstanden of bij slecht onderhoud.

De handgeschakelde transmissie van deze Renault Scénic 1.4 TCE is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden na circa 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van koppelingsvloeistof indien van toepassing. Problemen met schakelen of synchronisatieringen komen weinig voor, mits de auto goed is onderhouden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Dit is inclusief olieverversingen, remmen en kleine slijtageonderdelen. Grotere reparaties zoals turbo of distributieketting vervangen kunnen enkele honderden tot duizend euro kosten.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.4 TCE Dynamique uit 2009 met kenteken 94-SBK-9 is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Vraag naar bewijs van tijdige olie- en onderhoudsbeurten. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. Let op eventuele motorgeluiden die kunnen wijzen op kettingproblemen. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €3.000 en €5.000 afhankelijk van kilometerstand, staat en uitvoering. Deze auto is geschikt voor gezinnen die een ruime, praktische MPV zoeken met een relatief zuinige benzinemotor.

Deze zwarte Renault Scénic met kenteken 94-SBK-9 uit 2011 is een praktische en comfortabele MPV met een efficiënte 1397cc 1.4 TCE motor en handgeschakelde transmissie. Hoewel de motor betrouwbaar is, verdient de distributieketting speciale aandacht bij aankoop. Met goed onderhoud biedt deze Scénic een goede balans tussen ruimte, rijcomfort en betaalbare gebruikskosten.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Bandenspanningcontrole Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Voertuig historie

Tijdlijn

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 juni 2025
SEP 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
2 september 2011
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

17 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

3 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

19 april 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

20 april 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

APK keuring details: Koplampen werken niet goed

APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

1 mei 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

11 mei 2015
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

Voertuigfoto's

Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 1
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 2
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 3
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 4

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
APK verloopt:
Vorige APK: 11-05-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4J A7
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1397 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 131 pk (96 kW)
Trekkracht 190 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,34 m
Breedte excl. spiegels 1,85 m
Hoogte 1,68 m
Wielafstand 2,7 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 499 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,5 s
Topsnelheid begrensd 190 km/u
Gecombineerd verbruik 7,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 168 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Scénic TCe 130 (94-SBK-9)

Wat is de APK status van 94-SBK-9?

De APK van 94-SBK-9 is verlopen op 11-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 94-SBK-9 een import auto?

Nee, 94-SBK-9 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 94-SBK-9 gehad?

94-SBK-9 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCE motor in deze Renault Scénic?

De motorcode is K4J, een 1397cc 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden vroegtijdig slijten, wat reparaties van enkele honderden euro's kan betekenen.

Wat is het praktijkbrandstofverbruik?

In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 6,5-7,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met zeldzame defecten. Koppeling slijtage is het meest voorkomende probleem.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan rekken of verslijten, wat leidt tot ratelende motorgeluiden en mogelijk motorschade.

Symptomen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Let op
Motor

Turbo defecten

De turbo kan falen door olieproblemen of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Symptomen:

Verminderde acceleratie, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Problemen met brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Symptomen:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag risico
Motor

Olieverbruik toename

Bij hoge kilometerstanden kan de motor meer olie verbruiken dan normaal.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan verslijten, vooral bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, brandlucht bij koppelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde