Kenteken check 94-ZL-NL

APK geldig tot jul 2026 - 3+ eigenaars - 146.744 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-641419
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
94-ZL-NL
Merk
Toyota
Toyota logo
Modeltype
RAV4 1.8
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken 94-ZL-NL: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Toyota RAV4 1.8 2004

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 1.8 (2004) – Kenteken 94-ZL-NL

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
29

Waardebehoud Toyota RAV4 1.8 (2004) – Kenteken 94-ZL-NL

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Toyota RAV4 1.8 (2004) – Kenteken 94-ZL-NL

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Toyota RAV4 1.8 (2004) – Kenteken 94-ZL-NL

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
95

Prestaties Toyota RAV4 1.8 (2004) – Kenteken 94-ZL-NL

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 6.000 - € 7.000
Catalogusprijs
€ 21.000
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
118 dagen
Aantal op naam
3+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
Niet beschikbaar
Soortgelijke auto's in NL
241 voertuigen
Aantal keren bekeken
1.033 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Toyota RAV4 1.8 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1195 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Betrouwbare, eenvoudige 1ZZ-FE motor zonder turbo of directe injectie – weinig storingsgevoelig[1][6].
  • Handgeschakelde versnellingsbak is robuust en onderhoudsarm.
  • Ruim en praktisch interieur voor een midi-SUV; hoge instap en goede zichtbaarheid.
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met vergelijkbare SUV’s uit deze periode.
  • Goede reputatie op het gebied van duurzaamheid en levensduur.
  • Betaalbare aanschaf en verzekering, zeker voor een Toyota.

Aandachtspunten

  • Beperkt vermogen (92 pk) voor een SUV; acceleratie en inhaalmanoeuvres vragen geduld.
  • Brandstofverbruik is relatief hoog voor een moderne standaard (1 op 12-14 praktijk).
  • Hoge wegenbelasting door gewicht en cilinderinhoud (€88/maand in 2025).
  • Interieur en afwerking voelen gedateerd aan vergeleken met nieuwere modellen.
  • Beperkte actieve veiligheid (geen ESP, alleen ABS en airbags).
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere exemplaren of bij intensief gebruik.

Gedetailleerde analyse

Kenteken 94-ZL-NL is een grijze Toyota RAV4 uit 2004 met een 1794cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV werd in 2003 nieuw aangeboden voor €26.850 en is populair vanwege zijn betrouwbaarheid en praktische formaat. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en aandachtspunten specifiek voor deze variant.

De 1794cc benzinemotor in deze RAV4 is van het type 1ZZ-FE, herkenbaar aan motorcode ZCA25W of ZCA26W[1][6][9]. Dit is een 16V VVT-i (Variable Valve Timing intelligent) viercilinder zonder turbo, met een vermogen van 92 pk. De motor staat bekend om zijn eenvoud, lage onderhoudskosten en redelijke zuinigheid. Timing chain (distributieketting) komt voor bij deze motor, maar problemen zijn zeldzaam en meestal pas bij hoge kilometerstanden. Olieverbruik kan voorkomen, vooral bij oudere exemplaren of bij intensief gebruik. Turbo en directe injectie (injectoren) zijn niet van toepassing op deze motor; problemen hiermee zijn dus niet relevant. De motor is niet bekend van grote, structurele mankementen.

De handgeschakelde versnellingsbak (5-bak) in de RAV4 1.8 is over het algemeen betrouwbaar. Bekende defecten zijn beperkt, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsset en versnellingsbaklagers slijtage vertonen. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €150-€200, een grote beurt (elk jaar of elke 30.000 km) €300-€400. APK-kosten bedragen ongeveer €35-€50 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar bij problemen (zoals moeilijk schakelen of geluid) is tijdig onderhoud aan te raden.

Het praktijkverbruik van de RAV4 1.8 handgeschakeld ligt rond de 1 op 12 (8,3 l/100km) in de stad en 1 op 14 (7,1 l/100km) op de snelweg. Officiële WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor deze generatie; het oude NEDC-verbruik was circa 1 op 13,5 (7,4 l/100km) gecombineerd. De wegenbelasting voor 92 pk in Nederland bedraagt in 2025 ongeveer €88 per maand (€1.056 per jaar). Verzekering (WA) kost gemiddeld €25-€35 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats.

De huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 1.8 uit 2003 in goede staat ligt tussen de €2.500 en €4.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een 20 jaar oude SUV; Toyota’s staan bekend om hun lange levensduur, maar de leeftijd en brandstofkosten drukken de restwaarde. Onderhoudskosten per jaar (exclusief brandstof en verzekering) bedragen gemiddeld €400-€600 bij normaal gebruik, inclusief APK, kleine/grote beurt en incidentele reparaties.

Deze grijze Toyota RAV4 met kenteken 94-ZL-NL uit 2004 is een betrouwbare, praktische midi-SUV met lage onderhoudskosten en een eenvoudige techniek. De auto is geschikt voor wie een betaalbare, ruimte SUV zoekt met een degelijk imago. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en staat van de koppeling. Voor dagelijks woon-werkverkeer en kleine gezinnen is deze RAV4 nog steeds een verstandige keuze.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lichtsensor nicht bekannt
Regensensor nicht bekannt
Radio nicht bekannt
Navigatie €1450
Lichtmetalen velgen nicht bekannt
Leer nicht bekannt
Metallic lak €450

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JUL 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 juli 2024
SEP 2004

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 september 2004
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

29 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 43

2 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

31 oktober 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

1 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

APK keuring details: Achter mistlamp ontbreekt

APK keuring details: Een remonderdeel beweegt niet goed, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

29 oktober 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

20 september 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

Foto's

Toyota RAV4 1.8 2004 – Afbeelding 1
Toyota RAV4 1.8 2004 – Afbeelding 2
Toyota RAV4 1.8 2004 – Afbeelding 3
Toyota RAV4 1.8 2004 – Afbeelding 4
Toyota RAV4 1.8 2004 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 29-07-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code Niet beschikbaar
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1794 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Krachtbron 125 pk (92 kW)
Draaimoment 161 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Deuren 3 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 3,83 m
Voertuigbreedte 1,74 m
Totale hoogte 1,67 m
Asafstand 2,28 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 495 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 12,2 s
Topsnelheid 175 km/u
Brandstofverbruik mix 7,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 175 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Toyota RAV4 1.8 (94-ZL-NL)

Wat is de APK status van 94-ZL-NL?

De APK van 94-ZL-NL is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 94-ZL-NL een import auto?

Ja, 94-ZL-NL is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft 94-ZL-NL gehad?

94-ZL-NL heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoeveel pk heeft de Toyota RAV4 1.8 uit 2003?

Deze variant heeft 92 pk (68 kW)[9].

Wat is het praktijkverbruik van de RAV4 1.8 handgeschakeld?

Praktijkverbruik ligt rond de 1 op 12 (stad) tot 1 op 14 (snelweg), afhankelijk van rijstijl en onderhoud.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 92 pk in Nederland?

Ongeveer €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025.

Zijn er bekende problemen met de motor of versnellingsbak?

Olieverbruik en slijtage koppeling/versnellingsbak komen voor bij hoge kilometerstanden. Grote mankementen zijn zeldzaam.

Wat is de huidige marktwaarde van een RAV4 1.8 uit 2003?

Tussen de €2.500 en €4.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Hoe vaak moet ik onderhoud plegen aan deze RAV4?

Jaarlijks een kleine of grote beurt, afhankelijk van het aantal gereden kilometers. Olie en filters elke 15.000 km of 1 jaar.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Toenemend olieverbruik bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud.

Herkenningspunten:

Olielampje, blauwe rook uit uitlaat, regelmatig bijvullen.

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbak/koppeling

Slijtage koppelingsset en versnellingsbaklagers bij hoge kilometerstanden.

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, piepen of ratelen.

Laag
Motor

Distributieketting (timing chain)

Zelden, maar bij extreme verwaarlozing kan de ketting rekken of geluid maken.

Herkenningspunten:

Tikgeluid uit motor, storingslampje.

Minimaal
Chassis

Ophanging en ophangrubbers

Versleten schokdempers en ophangrubbers bij oudere auto’s.

Herkenningspunten:

Klapperend geluid, slechte wegligging.

Minimaal
Elektronica

Elektronica (lichte storingen)

Incidenteel problemen met ramen, centrale vergrendeling of dashboardverlichting.

Herkenningspunten:

Ramenslot werkt niet, lampjes branden niet.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2004) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1195 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Toyota RAV4 1.8 kentekens

Voertuig Registratie