Kenteken check 95-JPR-4

APK geldig tot mei 2026 - 5 eigenaars - 163.860 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-092228
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
95-JPR-4
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Scénic 2.0 16V 140
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 95-JPR-4: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Renault Scénic 2.0 16V 140 2009

Betrouwbaarheid Renault Scénic 2.0 16V 140 (2009) – Kenteken 95-JPR-4

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
55

Waardebehoud Renault Scénic 2.0 16V 140 (2009) – Kenteken 95-JPR-4

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Scénic 2.0 16V 140 (2009) – Kenteken 95-JPR-4

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid Renault Scénic 2.0 16V 140 (2009) – Kenteken 95-JPR-4

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
93

Prestaties Renault Scénic 2.0 16V 140 (2009) – Kenteken 95-JPR-4

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
79

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 6.000 - € 8.000
Nieuwprijs
€ 22.200
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
66 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
M4R F7
Vergelijkbare kentekens
101 voertuigen
Keren opgezocht
52 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Scénic 2.0 16V 140 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1545 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Ruime en praktische MPV met vijf deuren en veel binnenruimte.
  • Comfortabele CVT-automaat voor soepel rijgedrag in de stad en op de snelweg.
  • Degelijke 2.0-liter motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik.
  • Goede veiligheidsuitrusting in Privilege-uitvoering.
  • Redelijk zuinig voor een auto van dit formaat en bouwjaar.
  • Degelijke bouwkwaliteit en relatief lage onderhoudskosten bij goed onderhoud.

Minpunten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties.
  • CVT-automaat vereist regelmatig onderhoud, anders kans op defecten.
  • Olieverbruik kan toenemen bij hogere kilometerstanden.
  • Beperkte motorcode-informatie maakt specifieke onderdelen soms lastig te vinden.
  • Waardevermindering door leeftijd en concurrentie van nieuwere MPV's.
  • Minder dynamisch rijgedrag vergeleken met handgeschakelde versies.

Volledige analyse

Kenteken 95-JPR-4 is een blauwe Renault Scénic 2.0 Privilege uit 2009 met een 1997cc 4-cilinder benzinemotor en een automatische transmissie. Deze MPV uit 2009 heeft een nieuwprijs van circa €36.190 en is voorzien van voorwielaandrijving, ideaal voor gezinnen die comfort en ruimte zoeken.

De motor van deze Renault Scénic is een 2.0-liter 16-kleppen viercilinder benzinemotor met een motorcode die vaak wordt aangeduid als F4R (specifiek voor deze generatie). Deze motor levert 103 pk (75 kW) en 195 Nm koppel bij 3750 rpm. Het is een atmosferische motor met indirecte injectie en een compressieverhouding van ongeveer 10,2:1. De motor staat bekend om zijn degelijkheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en olieverbruik bij hogere kilometerstanden.

De automaat in deze Scénic is een CVT (Continu Variabele Transmissie), die soepel schakelt en bijdraagt aan een comfortabel rijgedrag. Bekende defecten aan deze CVT zijn zeldzaam maar kunnen bestaan uit slijtage van de riem en elektronische besturing, wat leidt tot schokkerig schakelen of slippen. Regelmatig onderhoud en tijdig verversen van de transmissievloeistof zijn cruciaal om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 103 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen de kosten tijdelijk verhogen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 2.0 Privilege met kenteken 95-JPR-4 uit 2009 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en automaatservice. Controleer op olielekkages en onregelmatig schakelen. Een proefrit is essentieel om de staat van de CVT te beoordelen. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Deze blauwe Renault Scénic met kenteken 95-JPR-4 uit 2009 is een ruime en comfortabele MPV met een betrouwbare 2.0-liter benzinemotor en een soepele CVT-automaat. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en automaatonderhoud, biedt deze auto een goede balans tussen ruimte, comfort en gebruikskosten voor gezinnen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Bandenspanningcontrole Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 januari 2026
MEI 2018

Kilometerstand

XXX,798 km geregistreerd

XXX,798 km
INFO
22 mei 2018
JUL 2009

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 juli 2009
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

6 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

2 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

17 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

24 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

25 juni 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 43

APK keuring details: De band is beschadigd

24 juli 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

6 juni 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

27 juni 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

Voertuigfoto's

Renault Scénic 2.0 16V 140 2009 – Afbeelding 1
januari 2026

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 17-05-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code M4R F7
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1997 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 195 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Onbekend
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Blauw
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,34 m
Totale breedte 1,85 m
Hoogte 1,68 m
Afstand tussen assen 2,7 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 500 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,6 s
Max. snelheid 190 km/u
Gecombineerd verbruik 7,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 183 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Scénic 2.0 16V 140 (95-JPR-4)

Wat is de APK status van 95-JPR-4?

De APK van 95-JPR-4 is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 95-JPR-4 een import auto?

Nee, 95-JPR-4 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 95-JPR-4 gehad?

95-JPR-4 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 2.0 benzinemotor in deze Renault Scénic?

De motorcode is doorgaans F4R voor de 2.0-liter 16-kleppen benzinemotor uit deze generatie Renault Scénic.

Hoe betrouwbaar is de CVT-automaat in deze auto?

De CVT-automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan na 150.000 km slijtage vertonen aan de riem en elektronica, wat reparaties kan vereisen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 2.0 Privilege?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,5-8,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €600 en €900, afhankelijk van gebruik en onderhoudsgeschiedenis.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 103 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 2.0 Privilege uit 2009?

De marktwaarde ligt tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en algemene staat van de auto.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat leidt tot een ratelend geluid en mogelijk motorschade.

Symptomen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, verminderde prestaties.

Matig risico
Transmissie

CVT-automaat slijtage

De continu variabele transmissie kan slijtage vertonen aan de riem of elektronische besturing, wat schokkerig schakelen of slippen veroorzaakt.

Symptomen:

Schokkerig schakelen, slippen, foutmeldingen in dashboard.

Matig risico
Motor

Olieverbruik

De motor kan bij hogere kilometerstanden meer olie verbruiken, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.

Symptomen:

Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat, olielampje brandt.

Laag risico
Motor

Injectoren vervuiling

Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verminderde prestaties.

Symptomen:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Soms kunnen storingen optreden in het motormanagement of dashboardverlichting door sensorproblemen.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige motorprestaties.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2009) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1545 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde