Kenteken check G-107-TN

APK geldig tot apr 2027 - 6+ eigenaars - 122.096 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-407755
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
G-107-TN
Merk
KIA
KIA logo
Modeltype
Venga 1.4
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken G-107-TN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
KIA Venga 1.4 2012

Betrouwbaarheid KIA Venga 1.4 (2012) – Kenteken G-107-TN

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
48

Waardebehoud KIA Venga 1.4 (2012) – Kenteken G-107-TN

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud KIA Venga 1.4 (2012) – Kenteken G-107-TN

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid KIA Venga 1.4 (2012) – Kenteken G-107-TN

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties KIA Venga 1.4 (2012) – Kenteken G-107-TN

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
68

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 6.000 - € 8.000
Catalogusprijs
€ 19.399
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
319 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
G4FA
Aantal in Nederland
180 voertuigen
Aantal keren bekeken
71 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze KIA Venga 1.4 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze KIA op basis van 1314 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Betrouwbare 1.4-liter Gamma MPI motor (G4FA) met 90 pk en 137 Nm koppel
  • Lage wegenbelasting en relatief zuinig brandstofverbruik (praktijk ca. 6,5-7,0 l/100 km)
  • Ruim en praktisch interieur voor een mini-MPV met flexibele zitplaatsen
  • Handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en onderhoudsvriendelijk
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding en redelijk waardebehoud in Nederland
  • Comfortabele en wendbare rijervaring met lichte besturing

Aandachtspunten

  • Beperkte motorprestaties, 0-100 km/h in circa 13 seconden
  • Geen turbo, dus minder trekkracht bij lage toeren
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik
  • Interieur en styling zijn functioneel maar weinig spannend
  • Geluidisolatie is goed maar niet stil in vergelijking met nieuwere modellen
  • Beperkte veiligheidsvoorzieningen vergeleken met modernere auto's

Gedetailleerde analyse

Kenteken G-107-TN is een grijze Kia Venga 1.4 CVVT Plus Pack uit 2012 met een 1396cc 4-cilinder benzinemotor die 66 kW (90 pk) levert. Deze handgeschakelde mini-MPV is praktisch en populair in Nederland vanwege zijn compacte formaat en ruime interieur.

De 1396cc motor in deze Kia Venga is de Gamma MPI 1.4-liter benzinemotor, met een motorcode die vaak wordt aangeduid als G4FA. Deze 4-cilinder motor levert 66 kW (90 pk) bij 6000 tpm en 137 Nm koppel bij 4000 tpm. De motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid en relatief laag olieverbruik, mits goed onderhouden. Er zijn geen wijdverspreide problemen met de distributieketting (timing chain) of turbo, aangezien deze motor atmosferisch is zonder turbo. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen ze slijtage vertonen.

De handgeschakelde transmissie van de Kia Venga 1.4 CVVT is een 5-versnellingsbak die over het algemeen robuust is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen, wat in Nederland gemiddeld tussen €500 en €800 kost. De handling van de Venga is comfortabel en wendbaar, met een lichte besturing en weinig carrosserierol, passend bij een stadsauto.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 66 pk (48 kW) benzineauto in Nederland valt in de laagste categorie, wat resulteert in een relatief lage maandelijkse belasting. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €400 en €600. Reparaties zijn betaalbaar, mede door de goede beschikbaarheid van onderdelen.

Bij aankoop van een Kia Venga 1.4 CVVT Plus Pack met kenteken G-107-TN uit 2012 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral regelmatige olieverversingen en koppelingstoestand. Controleer op eventuele roestvorming, vooral bij oudere exemplaren. De auto biedt een goede prijs-kwaliteitverhouding en behoudt zijn waarde redelijk goed in de Nederlandse markt. Voor een betrouwbare en praktische mini-MPV is dit model een verstandige keuze.

Deze grijze Kia Venga met kenteken G-107-TN uit 2012 is een betrouwbare, praktische en zuinige mini-MPV met een degelijke 1.4-liter benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met lage onderhoudskosten en een gunstige wegenbelasting is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een compacte gezinsauto.

Optiepakket

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

APR 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 april 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,096 km geregistreerd

XXX,096 km
INFO
27 januari 2024
FEB 2021

Kilometerstand

XXX,946 km geregistreerd

XXX,946 km
INFO
6 februari 2021
DEC 2019

Kilometerstand

XXX,674 km geregistreerd

XXX,674 km
INFO
6 december 2019
JUN 2012

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
5 juni 2012
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

25 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

2 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

APK keuring details: Band met laag profiel, Slijtage remsysteem

8 februari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

6 januari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

16 januari 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

Beeldmateriaal

KIA Venga 1.4 2012 – Afbeelding 1
januari 2024
KIA Venga 1.4 2012 – Afbeelding 2
januari 2024
KIA Venga 1.4 2012 – Afbeelding 3
januari 2024
KIA Venga 1.4 2012 – Afbeelding 4
januari 2024
KIA Venga 1.4 2012 – Afbeelding 5
januari 2024

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 02-04-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code G4FA
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1396 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Krachtbron 90 pk (66 kW)
Draaimoment 137 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,07 m
Voertuigbreedte 1,77 m
Totale hoogte 1,6 m
Asafstand 2,62 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 457 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 12,8 s
Topsnelheid 167 km/u
Gemiddeld verbruik 6,0 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 140 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over KIA Venga 1.4 (G-107-TN)

Wat is de APK status van G-107-TN?

De APK van G-107-TN is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is G-107-TN een import auto?

Ja, G-107-TN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft G-107-TN gehad?

G-107-TN heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.4-liter benzinemotor in de Kia Venga?

De motorcode is meestal G4FA, een 1396cc 4-cilinder Gamma MPI motor met 90 pk.

Hoeveel pk levert de Kia Venga 1.4 CVVT Plus Pack?

Deze variant levert 66 kW, wat overeenkomt met 90 pk.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €400 en €600, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 66 pk benzineauto?

De wegenbelasting valt in de laagste categorie voor benzineauto's met 66 pk, wat resulteert in een relatief lage maandelijkse belasting.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Nee, de 1.4 Gamma MPI motor gebruikt een ketting die over het algemeen betrouwbaar is en weinig problemen geeft.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij hogere kilometerstanden kan de koppeling slijten, vooral bij intensief stadsverkeer.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Minimaal
Motor

Injectoren slijtage

Injectoren kunnen na langdurig gebruik minder efficiënt worden, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Belangrijk
Carrosserie

Roestvorming onderzijde

Bij oudere exemplaren kan roest ontstaan aan de onderzijde en wielkasten.

Herkenningspunten:

Roestplekken zichtbaar, mogelijk corrosie aan carrosserie.

Minimaal
Motorophanging

Versleten motorsteunen

Motorsteunen kunnen na jaren slijten, wat trillingen veroorzaakt.

Herkenningspunten:

Trillingen in het interieur, vooral bij stationair draaien.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten KIA

Voor dit specifieke model en bouwjaar (kia uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1314 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke KIA Venga 1.4 modellen

Voertuig Registratie