Kenteken check G-218-NF

APK geldig tot mrt 2027 - 4 eigenaars - 104.847 km (peildatum nov 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-361834
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
G-218-NF
Automerk
Citroen
Citroen logo
Uitvoering
C3 BlueHDi 100
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken G-218-NF: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Type brandstof
Diesel
Citroen C3 BlueHDi 100 2019

Betrouwbaarheid Citroen C3 BlueHDi 100 (2019) – Kenteken G-218-NF

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Citroen C3 BlueHDi 100 (2019) – Kenteken G-218-NF

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Citroen C3 BlueHDi 100 (2019) – Kenteken G-218-NF

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
69

Veiligheid Citroen C3 BlueHDi 100 (2019) – Kenteken G-218-NF

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
90

Prestaties Citroen C3 BlueHDi 100 (2019) – Kenteken G-218-NF

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
68

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 11.000 - € 14.000
Adviesprijs nieuw
€ 22.635
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
292 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
YH01
Vergelijkbare voertuigen in NL
1 voertuigen
Bekeken
340 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Citroen C3 BlueHDi 100 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1165 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 314 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 347 / kwartaal
Zeeland ca. € 337 / kwartaal
Utrecht ca. € 330 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 323 / kwartaal
Gelderland ca. € 340 / kwartaal
Limburg ca. € 333 / kwartaal
Overijssel ca. € 343 / kwartaal
Flevoland ca. € 337 / kwartaal
Drenthe ca. € 347 / kwartaal
Friesland ca. € 350 / kwartaal
Groningen ca. € 353 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting
  • Betrouwbare en onderhoudsarme 1.5 BlueHDi motor
  • Comfortabele zitplaatsen en zachte vering
  • Lage onderhoudskosten en geen dure reparaties
  • Handige features zoals Apple CarPlay/Android Auto
  • Uniek en opvallend design met veel kleurkeuzes

Minpunten

  • Beperkte ruimte achterin en kleine kofferbak
  • Matige afwerking met harde plastics
  • Traag en niet intuïtief infotainmentsysteem
  • Weinig sportief rijgedrag, vooral op de snelweg
  • Minder sterk waardebehoud dan Duitse/Japanse concurrenten
  • Niet geschikt voor lange ritten met volle bezetting

Uitgebreide analyse

Kenteken G-218-NF is een zwarte Citroen C3 uit 2019 met een 1499cc 4-cilinder diesel (1.5 BlueHDi S&S Business), handgeschakeld, voorwielaandrijving en een originele nieuwprijs van €21.840. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor techniek, praktijk, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1.5 BlueHDi 75pk in de Citroen C3 uit 2016 heeft de motorcode **DV5** (ook wel bekend als **HMPEB2FB** of **HMMEB2FAD**)[8]. Dit is een moderne, zuinige dieselmotor met start/stop-systeem (S&S), ontwikkeld voor lage CO₂-uitstoot en gunstig verbruik. **Bekende problemen** - **Timing chain**: Geen meldingen van structurele problemen met de distributieketting bij deze motor. Onderhoud volgens voorschrift is voldoende (categorie: **yellow**). - **Turbo**: Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onregelmatig onderhoud. Geen structureel bekend probleem (categorie: **orange**). - **Injectoren**: Geen veelvoorkomende klachten over injectoren bij deze motor (categorie: **yellow**). - **Olieverbruik**: Geen structurele problemen gemeld. Normaal olieverbruik voor een moderne diesel (categorie: **yellow**). **Transmissie** De handgeschakelde 5-bak is betrouwbaar en onderhoudsarm. Geen bekende structurele defecten. Onderhoudskosten zijn laag: olie verversen om de 60.000 km of 4 jaar, koppeling gaat meestal lang mee bij normaal gebruik.

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde versnellingsbak is soepel en past goed bij het karakter van deze C3. De auto is licht en wendbaar in de stad, maar op de snelweg voelt hij wat minder stabiel door het korte wielbasis en de zachte vering. Het comfort is een sterk punt, mede door de ‘Progressive Hydraulic Cushions’ vering.

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP**: Ongeveer 3,8 l/100 km (ca. 1 op 26)[7]. - **Praktijk**: Reken op 4,5–5,0 l/100 km (1 op 20–22), afhankelijk van rijstijl en gebruik[2]. **Wegenbelasting** Voor een diesel met 75 pk in Nederland betaal je in 2025 circa **€44 per maand** (€528 per jaar). **Onderhoudskosten per jaar** - **APK**: €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt**: €150–€250 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en dealer/garage). - **Reparaties**: Geen structurele problemen, dus lage kosten bij normaal gebruik. **Marktwaarde & Waardebehoud** De huidige marktwaarde (2025) voor een Citroen C3 1.5 BlueHDi S&S Business uit 2016 met gemiddelde kilometerstand ligt tussen **€8.000 en €10.000**. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een Franse compacte hatchback.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig**: Lage brandstofkosten dankzij het lage verbruik en de gunstige wegenbelasting voor een diesel[7]. - **Betrouwbare motor**: Geen structurele problemen bekend met de 1.5 BlueHDi[8]. - **Comfortabel**: Zachte vering en ruime zitplaatsen voorin[2][5]. - **Lage onderhoudskosten**: Geen dure reparaties of onderdelen nodig bij normaal gebruik. - **Handige features**: Apple CarPlay/Android Auto, dashcam-optie, airconditioning[4]. - **Uniek design**: Opvallende styling en veel kleurcombinaties mogelijk[5]. **Nadelen** - **Beperkte ruimte achterin**: Voor lange ritten minder comfortabel voor achterpassagiers[2]. - **Matige afwerking**: Harde plastics en eenvoudig interieur[2]. - **Infotainment traag**: Touchscreen reageert soms traag en is niet intuïtief[2][4]. - **Beperkte kofferbak**: 300 liter is aan de krappe kant voor een gezin. - **Rijgedrag**: Weinig sportief, vooral op de snelweg[2][5]. - **Waardebehoud**: Minder sterk dan Duitse of Japanse concurrenten.

Deze zwarte Citroen C3 met kenteken G-218-NF uit 2019 is een zuinige, comfortabele en betrouwbare stadsauto met een uniek design. De 1.5 BlueHDi 75pk motor is onderhoudsarm en kent geen grote gebreken. Het verbruik is laag, de wegenbelasting gunstig en de onderhoudskosten beperkt. Het interieur is eenvoudig en de ruimte achterin beperkt, maar voor dagelijks woon-werkverkeer is dit een prima keuze. Het waardebehoud is matig, maar de totale kosten van eigendom zijn laag. Voor wie zuinigheid en comfort boven sportiviteit stelt, is de Citroen C3 1.5 BlueHDi S&S Business een verstandige keuze.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

DAB-Radio Pakket
Mistlampen €180
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Parkeerhulp €300
Navigatie Pakket
eCall €850
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 maart 2025
OKT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 oktober 2019
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

3 maart 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 06

5 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

2 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

4 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 07

Afbeeldingen

Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 1
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 2
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 3
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 4
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 5
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 6
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 7
november 2024
Citroen C3 BlueHDi 100 2019 – Afbeelding 8
november 2024

+12

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 05-03-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode YH01
Aandrijftype Diesel
Cilindervolume 1499 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 102 pk (75 kW)
Maximaal koppel 250 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Zwart
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4 m
Totale breedte 1,75 m
Voertuighoogte 1,49 m
Wielafstand 2,54 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,4 s
Topsnelheid begrensd 188 km/u
Verbruik gecombineerd 3,4 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 90 g/km
Brandstofsoort Diesel
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Citroen C3 BlueHDi 100 (G-218-NF)

Wat is de APK status van G-218-NF?

De APK van G-218-NF is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is G-218-NF een import auto?

Nee, G-218-NF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft G-218-NF gehad?

G-218-NF heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Citroen C3 1.5 BlueHDi 75pk in de praktijk?

In de praktijk verbruikt deze C3 gemiddeld 4,5–5,0 liter diesel per 100 km (1 op 20–22), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (WLTP) is het verbruik circa 3,8 l/100 km (1 op 26)[2][7].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150–€250 per jaar voor regulier onderhoud, exclusief APK (€35–€50 per jaar). Reparatiekosten zijn laag bij normaal gebruik[2].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een diesel met 75 pk betaal je in Nederland in 2025 circa €44 per maand (€528 per jaar).

Wat is de huidige marktwaarde van deze C3?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen €8.000 en €10.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitvoering.

Zijn er bekende motorproblemen met de 1.5 BlueHDi?

Geen structurele problemen bekend. Incidenteel turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, verder een betrouwbare motor[8].

Is de Citroen C3 1.5 BlueHDi geschikt voor lange ritten?

De auto is comfortabel voor korte tot middellange ritten, maar door de beperkte ruimte achterin en het eenvoudige interieur minder geschikt voor lange afstanden met volle bezetting[2][5].

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel problemen met de turbo bij hoge kilometerstanden, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Signalen:

Verminderde prestaties, rookontwikkeling

Laag risico
Elektronica

Traag infotainmentsysteem

Touchscreen reageert soms traag en is niet altijd intuïtief.

Signalen:

Vertraging bij bediening, soms bevriezing

Laag risico
Interieur

Beperkte ruimte achterin

Achterbank is krap voor volwassenen op lange ritten.

Signalen:

Oncomfortabel voor achterpassagiers

Laag risico
Interieur

Matige afwerking

Veel harde plastics en eenvoudig interieur.

Signalen:

Goedkoop gevoel, minder premium

Laag risico
Praktisch

Kleine kofferbak

300 liter is aan de krappe kant voor gezinsgebruik.

Signalen:

Beperkte laadruimte

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Voor dit specifieke model en bouwjaar (citroen uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1165 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Citroen C3 BlueHDi 100 modellen

Auto Nummerplaat