Kenteken check G-310-GR

APK geldig tot apr 2027 - 6 eigenaars - 34.597 km (peildatum jan 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-277462
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
G-310-GR
Automerk
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz logo
Type
B 180
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken G-310-GR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Type brandstof
Benzine
Mercedes-Benz B 180 2019

Betrouwbaarheid Mercedes-Benz B 180 (2019) – Kenteken G-310-GR

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Mercedes-Benz B 180 (2019) – Kenteken G-310-GR

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Mercedes-Benz B 180 (2019) – Kenteken G-310-GR

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Mercedes-Benz B 180 (2019) – Kenteken G-310-GR

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Mercedes-Benz B 180 (2019) – Kenteken G-310-GR

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 28.000 - € 35.000
Nieuwprijs
€ 40.519
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
350 dagen
Eigenaarhistorie
6+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
282914
Vergelijkbare voertuigen in NL
580 voertuigen
Bekeken
958 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz B 180 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1405 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruim en praktisch interieur met hoge instap en uitstekende zichtbaarheid[6].
  • Premium afwerking en uitgebreide standaarduitrusting (o.a. MBUX, CarPlay, Android Auto, lane assist, blind spot monitoring)[3][4].
  • Zeer veilig: 5 sterren Euro NCAP[6].
  • Redelijk zuinig officieel verbruik (WLTP 5,7 l/100 km)[1][6].
  • Stabiele wegligging en comfortabele rij-ervaring.
  • Goed laadvermogen (455/1.540 liter) en flexibele zitopstelling[6][9].

Waar je op moet letten

  • Bescheiden prestaties door kleine motor (0–100 km/u in ca. 9 seconden)[2].
  • Praktijkverbruik kan flink hoger uitvallen dan het officiële cijfer, vooral in de stad[1].
  • Beperkte keuze in motoren en uitvoeringen op de Nederlandse markt.
  • Enige motorgerelateerde aandachtspunten (zie veelvoorkomende problemen).
  • Hoge wegenbelasting voor een compacte MPV (€88/maand).
  • Enige elektronische kinderziektes (o.a. infotainment, rijhulpsystemen)

Volledige analyse

Kenteken G-310-GR is een blauwe Mercedes-Benz B-klasse uit 2019 met een 1332cc motor, automaat en een nieuwprijs van €37.882. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, gebaseerd op technische specificaties, reviews, eigenaarservaringen en actuele marktdata.

De Mercedes-Benz B-klasse 180 Business Solution Plus (2019) is uitgerust met een 1.332cc (M282 DE13) viercilinder benzinemotor met turbo, goed voor 100 kW (136 pk) en 200 Nm koppel[1][2]. Deze motorcode (M282) wordt gedeeld met de A-klasse en is ontwikkeld in samenwerking met Renault. De motor is gekoppeld aan een 7-traps dual-clutch automaat (DCT), standaard in deze uitvoering[1][6]. In de praktijk rijdt de auto soepel en stil, maar prestaties zijn bescheiden: 0–100 km/u in circa 9 seconden en een topsnelheid van 210 km/u[2].

De 7-traps DCT-automaat schakelt vlot en is betrouwbaar bij normaal gebruik. Er zijn geen grootschalige problemen bekend met deze transmissie in de B-klasse, maar zoals bij alle dual-clutch systemen kan schokkerig schakelen bij lage snelheden voorkomen, vooral als de software niet up-to-date is. Onderhoudskosten zijn vergelijkbaar met andere premium compacte MPV’s: een kleine beurt kost circa €250–€350, een grote beurt €400–€600, afhankelijk van de dealer.

Het officiële WLTP-verbruik bedraagt 5,7 l/100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik tussen de 6,5 en 10 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][6]. De brandstoftank heeft een inhoud van 50 liter[6]. De wegenbelasting voor een benzineauto van 100 pk in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard (€35–€50), maar tellen niet mee bij de jaarlijkse onderhoudskosten.

De blauwe Mercedes-Benz B-klasse met kenteken G-310-GR uit 2019 is een praktische, comfortabele en veilige midi-MPV met een premium uitstraling. Het interieur is ruim, luchtig en goed afgewerkt, met moderne snufjes als MBUX-infotainment, Apple CarPlay/Android Auto en uitgebreide rijhulpsystemen[3][4]. Het laadvermogen is groot voor het segment: 455 liter (1.540 liter met neergeklapte achterbank)[6][9]. De auto scoort 5 sterren in de Euro NCAP-crashtest.

Deze blauwe Mercedes-Benz B-klasse met kenteken G-310-GR uit 2019 is een degelijke keuze voor wie een premium, praktische en zuinige midi-MPV zoekt. De auto combineert Mercedes-kwaliteit met een ruim interieur en moderne techniek, maar kent ook enkele aandachtspunten op het gebied van motor en elektronica. De onderhoudskosten zijn redelijk, het verbruik is acceptabel en de marktwaarde blijft stabiel voor een premium MPV.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €1178
High-beam Assistant €214
Zij-airbags achter €446
Precrash-systeem €393
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €988
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant €536
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €357
Smartphone Draadloos opladen €238
Noodremassistentie Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Parkeerhulp Pakket
Parkeerassistent €803
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen €774
Leer Pakket
Metallic lak €702
Runflat €262

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

APR 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 april 2025
SEP 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 september 2019
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

15 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

Afbeeldingen

Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 1
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 2
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 3
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 4
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 5
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 6
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 7
september 2024
Mercedes-Benz B 180 2019 – Afbeelding 8
september 2024

+12

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 15-04-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 282914
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1332 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 136 pk (100 kW)
Trekkracht 200 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,43 m
Totale breedte 1,8 m
Voertuighoogte 1,58 m
Wielafstand 2,73 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,0 s
Max. snelheid 212 km/u
Verbruik gecombineerd 5,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 138 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Mercedes-Benz B 180 (G-310-GR)

Wat is de APK status van G-310-GR?

De APK van G-310-GR is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is G-310-GR een import auto?

Nee, G-310-GR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft G-310-GR gehad?

G-310-GR heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Mercedes-Benz B-klasse 180 in de praktijk?

Het officiële WLTP-verbruik is 5,7 l/100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik tussen de 6,5 en 10 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][6].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €250–€350, grote beurt: €400–€600. Reparatiekosten zijn afhankelijk van eventuele mankementen, maar vallen binnen het segment gemiddeld.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 100 pk benzine in 2025?

Circa €88 per maand (€1.056 per jaar).

Wat is de actuele marktwaarde van een 2019 model?

De actuele marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar ligt tussen de €18.000 en €23.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitrusting.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

Geen grootschalige problemen bekend, maar schokkerig schakelen bij lage snelheden kan voorkomen. Regelmatig software-updates laten uitvoeren.

Hoe groot is de kofferbak?

455 liter (1.540 liter met neergeklapte achterbank)[6][9].

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden (>100.000 km) kunnen problemen met de distributieketting ontstaan, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Signalen:

Ratelen bij koude start, motorstoringen.

Let op
Motor

Turbo problemen

Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecte wastegate, vaak na intensief gebruik of kort ritten.

Signalen:

Verminderde prestaties, rook uit uitlaat, storingslampje.

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan benzine-injectoren, vooral bij langdurig stilstaan of slechte brandstofkwaliteit.

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring.

Laag risico
Motor

Olielekken

Incidenteel olielekkage bij pakkingen of klepdeksel, vaak na verloop van tijd.

Signalen:

Olievlekken onder de auto, dalend oliepeil.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Softwarematige problemen met MBUX-infotainment of rijhulpsystemen (lane assist, blind spot monitoring).

Signalen:

Vriesverschijnselen, reset nodig, storingslampjes.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Mercedes-Benz

Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1405 kg. Dat is 17% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Mercedes-Benz B 180 kentekens

Type Plaat