Kenteken check G-533-NB
APK geldig tot dec 2026 - 8+ eigenaars - 111.950 km (peildatum apr 2025)
17 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken G533NB
Basis informatie
Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 140 GPF (2018) – Kenteken G-533-NB
Waardebehoud Renault Scénic TCe 140 GPF (2018) – Kenteken G-533-NB
Onderhoud Renault Scénic TCe 140 GPF (2018) – Kenteken G-533-NB
Veiligheid Renault Scénic TCe 140 GPF (2018) – Kenteken G-533-NB
Prestaties Renault Scénic TCe 140 GPF (2018) – Kenteken G-533-NB
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze Renault Scénic TCe 140 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1528 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- **Praktische ruimte**: De Renault Scénic biedt veel ruimte voor passagiers en bagage.
- **Comfort**: De auto is comfortabel voor lange ritten dankzij de goede zitplaatsen en uitgebreide veiligheidsfuncties.
- **Brandstofefficiëntie**: Hoewel de praktische verbruikscijfers variëren, is de auto relatief zuinig voor een MPV.
- **Styling**: De crossover-look geeft de Scénic een moderne uitstraling.
- **Veiligheid**: De auto is voorzien van geavanceerde veiligheidsfuncties zoals Active Emergency Braking en Lane Keeping Assist[6].
Minpunten
- **Onderhoudskosten**: Hoewel gemiddeld, kunnen de kosten voor reparaties en onderhoud oplopen als er problemen optreden.
- **Transmissieproblemen**: Er zijn meldingen van problemen met de dual-clutch transmissie in andere modellen.
- **Brandstofverbruik**: Praktische verbruikscijfers kunnen hoger liggen dan de WLTP-waarden.
- **Beperkte opties**: De keuze aan motoren en transmissies is beperkt.
- **Waardebehoud**: De restwaarde na vijf jaar is gemiddeld.
Uitgebreide analyse
Kenteken G-533-NB is een grijze Renault Scénic uit 2018 met een 1332cc motor. Deze MPV is voorzien van een 1.3 TCe benzinemotor met een vermogen van 103 kW (140 pk) en een automatische transmissie. De nieuwprijs van deze auto was €37.882.
De 1.3 TCe motor is een viercilinder benzinemotor met een cilinderinhoud van 1330 cc. Deze motor is gekoppeld aan een automatische transmissie en levert een maximum vermogen van 103 kW (140 pk) bij 5000 rpm en een maximum koppel van 240 Nm bij 1600 rpm[9].
De automatische transmissie van de Renault Scénic is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn enkele meldingen van problemen met de dual-clutch transmissie in andere modellen. Het is belangrijk om regelmatig onderhoud uit te voeren om defecten te voorkomen.
De praktische verbruikscijfers van de Renault Scénic 1.3 TCe liggen vaak hoger dan de WLTP-waarden, die variëren van 5,5 tot 6,6 liter per 100 km[1]. De onderhoudskosten zijn gemiddeld, met een jaarlijkse APK en service die ongeveer €500 tot €700 kosten. De wegenbelasting voor een auto met 103 pk in Nederland bedraagt ongeveer €120 per jaar.
De huidige marktwaarde van de Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2018 ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Het waardebehoud is redelijk, maar de auto heeft een gemiddelde restwaarde na vijf jaar.
Deze grijze Renault Scénic met kenteken G-533-NB uit 2018 is een praktische MPV met een goede balans tussen comfort en prestaties. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van mogelijke problemen met de timing chain en transmissie.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,275 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,278 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,872 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 41
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Afbeeldingen
+2
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Renault Scénic TCe 140 GPF (G-533-NB)
Wat is de APK status van G-533-NB?
De APK van G-533-NB is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is G-533-NB een import auto?
Ja, G-533-NB is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft G-533-NB gehad?
G-533-NB heeft 8+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1332cc motor?
De motorcode voor de 1.3 TCe motor is niet specifiek gedocumenteerd, maar het is een viercilinder benzinemotor met een cilinderinhoud van 1330 cc[9].
Wat is het praktische brandstofverbruik van de Renault Scénic 1.3 TCe?
Het praktische brandstofverbruik ligt vaak hoger dan de WLTP-waarden van 5,5 tot 6,6 liter per 100 km[1].
Hoeveel kost de wegenbelasting voor een auto met 103 pk in Nederland?
De wegenbelasting voor een auto met 103 pk in Nederland bedraagt ongeveer €120 per jaar.
Wat is de huidige marktwaarde van de Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2018?
De huidige marktwaarde ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor de Renault Scénic?
De onderhoudskosten, inclusief APK en service, liggen ongeveer tussen de €500 en €700 per jaar.
Welke veiligheidsfuncties heeft de Renault Scénic?
De auto is voorzien van geavanceerde veiligheidsfuncties zoals Active Emergency Braking en Lane Keeping Assist[6].
Veel voorkomende klachten
Timing Chain
Er zijn meldingen van problemen met de timing chain in sommige Renault modellen, hoewel dit niet specifiek voor de 1.3 TCe is gedocumenteerd.
Signalen:
Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.
Turbo
Turbo problemen zijn zeldzaam, maar kunnen voorkomen.
Signalen:
Verlies van vermogen of rook uit de uitlaat.
Injectoren
Er zijn geen specifieke meldingen over problemen met injectoren in deze motor.
Signalen:
Verlies van vermogen of slecht brandstofverbruik.
Olieverbruik
Er zijn enkele meldingen van olieverbruik in sommige Renault modellen.
Signalen:
Lage oliepeil.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1528 kg. Dat is 27% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.