Kenteken check G-571-LV
APK geldig tot aug 2026 - 6+ eigenaars - 64.821 km (peildatum mei 2025)
Er zijn 14 aandachtspunten voor G571LV
Basis informatie
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz GLA 180 (2018) – Kenteken G-571-LV
Waardebehoud Mercedes-Benz GLA 180 (2018) – Kenteken G-571-LV
Onderhoud Mercedes-Benz GLA 180 (2018) – Kenteken G-571-LV
Veiligheid Mercedes-Benz GLA 180 (2018) – Kenteken G-571-LV
Prestaties Mercedes-Benz GLA 180 (2018) – Kenteken G-571-LV
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Mercedes-Benz GLA 180 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1435 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Compacte en luxe midi-SUV met sportief AMG-uiterlijk
- Efficiënte 1.6-liter turbomotor met 122 pk
- Automatische 7-traps transmissie voor comfortabel rijden
- Goede wegligging en handling voor stads- en snelwegritten
- Redelijk zuinig verbruik voor een benzine-SUV
- Hoogwaardig interieur en moderne veiligheidsvoorzieningen
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met distributieketting kunnen dure reparaties veroorzaken
- Mogelijke turbo- en injectorproblemen bij hogere kilometerstanden
- Automaat kan schokkerig schakelen zonder software-update
- Beperkte binnenruimte vergeleken met grotere SUV's
- Waardevermindering relatief hoog na enkele jaren
- Onderhoudskosten hoger dan gemiddeld voor compacte SUV
Volledige analyse
Kenteken G-571-LV is een witte Mercedes-Benz GLA-klasse 180 Business Solution AMG uit 2018 met een 1595cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV combineert luxe met een compacte, sportieve uitstraling en een nieuwprijs van circa €45.214.
De motor van deze GLA 180 is een 1.6-liter (1595cc) 4-cilinder turbobenzinemotor met ongeveer 90 kW (122 pk) en 200 Nm koppel. De motorcode die vaak bij deze uitvoering hoort is de M270, een moderne turbocharged motor met directe injectie. Bekende motorproblemen bij deze motor zijn onder andere kettingslijtage van de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van turbo- en injectorproblemen, vooral bij hogere kilometerstanden. Olieverbruik kan bij sommige exemplaren verhoogd zijn, wat regelmatig oliepeilcontrole vereist.
De automaat is een 7-traps automatische transmissie (7G-DCT) die soepel schakelt en goed past bij het karakter van de auto. Bekende defecten zijn relatief zeldzaam, maar kunnen bestaan uit schokkerig schakelen of vertraging bij het schakelen, vaak te wijten aan software-updates of slijtage van de mechatronica. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld, met periodieke olie- en filterwissels aanbevolen om levensduur te verlengen.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor deze 90 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €700 en €1.200.
Bij aankoop van een Mercedes-Benz GLA 180 Business Solution AMG uit 2018 met kenteken G-571-LV is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op tijdigheid van distributiekettingcontrole en turbo-injectoronderhoud. Controleer ook de staat van de automaat en vraag naar eventuele software-updates. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt anno 2025 rond de €18.000 tot €22.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze witte Mercedes-Benz GLA-klasse met kenteken G-571-LV uit 2018 is een stijlvolle en compacte luxe SUV met een efficiënte 1595cc motor en automatische transmissie. Met aandacht voor onderhoud en bekende aandachtspunten biedt deze auto een goede balans tussen comfort, prestaties en gebruikskosten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,872 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 27
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz GLA 180 (G-571-LV)
Wat is de APK status van G-571-LV?
De APK van G-571-LV is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is G-571-LV een import auto?
Ja, G-571-LV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft G-571-LV gehad?
G-571-LV heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1595cc motor in de GLA 180?
De motorcode is meestal M270, een 1.6-liter 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting kan na 100.000 tot 150.000 km slijtage vertonen, wat onderhoud of vervanging noodzakelijk maakt om motorschade te voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van de GLA 180 Business Solution AMG?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?
Soms kan de 7-traps automaat schokkerig schakelen, wat vaak verholpen wordt met een software-update of onderhoud aan de mechatronica.
Wat zijn de gemiddelde onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €700 en €1.200, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaalt een 90 pk benzine GLA in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan uitrekken of spannen niet goed meer, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk ernstige motorschade.
Signalen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, vermogensverlies.
Turbo falen
De turbo kan defect raken door slijtage of olievervuiling, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit de uitlaat.
Signalen:
Verminderde acceleratie, rook, verhoogd olieverbruik.
Injector problemen
Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd verbruik.
Signalen:
Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.
Automaat schokkerig schakelen
De 7-traps automaat kan schokken of vertraging vertonen bij het schakelen, vaak door software of mechatronica slijtage.
Signalen:
Schokkerige overgangen, vertraging bij schakelen.
Verhoogd olieverbruik
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.
Signalen:
Lage oliepeil, rook uit uitlaat, olielampje brandt.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1435 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.