Kenteken check G-870-DX
APK geldig tot sep 2027 - 2 eigenaars
8 punten van aandacht bij kenteken G870DX
Basis informatie
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2019) – Kenteken G-870-DX
Waardebehoud Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2019) – Kenteken G-870-DX
Onderhoud Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2019) – Kenteken G-870-DX
Veiligheid Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2019) – Kenteken G-870-DX
Prestaties Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (2019) – Kenteken G-870-DX
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze Mercedes-Benz CLA Coupé 200 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1400 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Moderne, zuinige 1.3 turbo benzinemotor (M282) met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[1].
- Handgeschakelde zesversnellingsbak: zeldzaam in dit segment, sportief rijgedrag en lagere onderhoudskosten[2].
- Stijlvol design en premium uitstraling, zowel buiten als binnen.
- Goede basisuitrusting met o.a. digitale cockpit, navigatie, verkeersbordherkenning en LED-verlichting[1].
- Redelijk zuinig in verbruik (WLTP 5,5-6,0 l/100km) en lage CO2-uitstoot voor de klasse.
- Vijf sterren ANCAP veiligheid (2019) met negen airbags en uitgebreide veiligheidsassistenten[1].
Minpunten
- Beperkt bagageruim (ca. 460 liter) ten opzichte van concurrenten.
- Stijve vering en lawaaiige banden op slecht wegdek.
- Hogere onderhoudskosten dan mainstream merken, ondanks gedeeld platform met Renault.
- Krap achterin voor volwassenen, typisch voor compacte sedans.
- Weinig opties voor trekhaak en weinig praktische accessoires.
- Matig waardebehoud vergeleken met grotere Mercedes-modellen.
Volledige analyse
Kenteken G-870-DX is een grijze Mercedes-Benz CLA-klasse uit 2019 met een 1332cc motor. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.
De Mercedes-Benz CLA-klasse 200 Premium (2019) met kenteken G-870-DX is uitgerust met een 1.3 liter viercilinder benzinemotor (1332cc, 120pk). De motorcode is M282, een moderne, lichtgewicht turbo benzinemotor die ook in andere compacte Mercedes-modellen wordt gebruikt[1]. Deze motor is ontwikkeld in samenwerking met Renault en is technisch verwant aan de Renault TCe 1.3, maar met Mercedes-specifieke aanpassingen. De motor heeft een vermogen van 120 kW (163 pk) bij 5500 tpm en een koppel van 250 Nm tussen 1620 en 4000 tpm[1]. De motor is voorzien van directe injectie, variabele kleptiming (VVT) en een turbo-intercooler. De motor is gebouwd in Hongarije[1].
Deze variant is leverbaar met een handgeschakelde zesversnellingsbak, wat uitzonderlijk is in het premiumsegment en vooral in Nederland gewaardeerd wordt vanwege de lagere aanschaf- en onderhoudskosten ten opzichte van de automatische versie[2]. Er zijn geen wijdverspreide meldingen van defecten aan de handgeschakelde versnellingsbak bij deze motor. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een Mercedes-Benz, mede door het gedeelde platform met Renault. Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief APK en banden) liggen rond de €300-€400 bij een merkdealer, afhankelijk van het onderhoudspakket.
Het verbruik volgens WLTP ligt rond de 5,5-6,0 l/100km, maar in de praktijk ligt het reële verbruik (gemengd stads/snelweg) vaak tussen de 6,5 en 7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De wegenbelasting voor een benzineauto van 120pk in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar), maar merkdealers rekenen vaak een toeslag voor de APK-keuring.
De nieuwprijs van deze CLA-klasse 200 Premium was €40.710. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van uitvoering, staat en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk voor een compacte premium sedan, maar ligt lager dan bij grotere Mercedes-modellen. De onderhoudskosten zijn relatief laag voor het segment, maar hoger dan bij een vergelijkbare Volkswagen of Toyota.
Deze grijze Mercedes-Benz CLA-klasse met kenteken G-870-DX uit 2019 is een stijlvolle, zuinige en relatief betaalbare compacte premium sedan met een moderne turbo benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Het rijcomfort, de uitrusting en het imago zijn pluspunten, maar het beperkte bagageruim en de hogere onderhoudskosten ten opzichte van mainstream merken zijn aandachtspunten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 24
APK keuring details: 07
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Mercedes-Benz CLA Coupé 200 (G-870-DX)
Wat is de APK status van G-870-DX?
De APK van G-870-DX is geldig tot september 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is G-870-DX een import auto?
Nee, G-870-DX is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft G-870-DX gehad?
G-870-DX heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Mercedes-Benz CLA-klasse 200 1332cc?
Het praktijkverbruik ligt gemiddeld tussen de 6,5 en 7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik is 5,5-6,0 l/100km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 120pk benzineauto in Nederland?
In 2025 betaal je circa €88 per maand (€1.056 per jaar) aan wegenbelasting voor een benzineauto van 120pk.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief APK en banden) liggen rond de €300-€400 bij een merkdealer.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
Er zijn geen structurele problemen bekend met de handgeschakelde zesversnellingsbak. Onderhoud is eenvoudig en kosten zijn laag.
Wat is de huidige marktwaarde van een CLA-klasse 200 Premium uit 2019?
De marktwaarde ligt in oktober 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er bekende problemen met de M282 motor?
Incidenteel zijn er meldingen van timing chain slijtage, turbo problemen, vervuilde injectoren en olielekkage, vooral bij hogere kilometerstanden.
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Sporadisch meldingen van voortijdige slijtage aan de distributieketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Signalen:
Tikgeluid, motorstoring, check engine lampje.
Turbo problemen
Incidenteel problemen met de turbo, vaak gerelateerd aan olieverlies of verstopte oliekanalen.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, olieverbruik.
Directe injectie vervuiling
Vervuiling van de directe injectoren, vooral bij veel korte ritten en lage toeren.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies, hoger verbruik.
Olielekkage
Incidenteel olielekkage bij de cilinderkop of turbo, vaak na 80.000-100.000 km.
Signalen:
Olievlekken onder de auto, dalend oliepeil.
Elektronica/storingen
Sporadisch meldingen van elektronische storingen, zoals problemen met het infotainmentsysteem of sensoren.
Signalen:
Foutmeldingen op het dashboard, uitval van systemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1400 kg. Dat is 17% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Mercedes-Benz CLA Coupé 200 in Nederland
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|