Kenteken check G-979-LD
APK geldig tot okt 2026 - 3+ eigenaars - 123.846 km (peildatum mrt 2026)
11 punten van aandacht bij kenteken G979LD
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 130 (2010) – Kenteken G-979-LD
Waardebehoud Renault Scénic TCe 130 (2010) – Kenteken G-979-LD
Onderhoud Renault Scénic TCe 130 (2010) – Kenteken G-979-LD
Veiligheid Renault Scénic TCe 130 (2010) – Kenteken G-979-LD
Prestaties Renault Scénic TCe 130 (2010) – Kenteken G-979-LD
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Renault Scénic TCe 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Efficiënte 1.4 TCE turbo benzinemotor met 130 pk voor goede prestaties en relatief laag verbruik
- Ruime en flexibele interieurindeling, geschikt voor gezinnen
- Comfortabele wegligging en goede zichtbaarheid dankzij verhoogde zitpositie
- Degelijke bouwkwaliteit met soft-touch dashboard en kwalitatieve materialen
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten
- Redelijke wegenbelasting en onderhoudskosten voor een MPV van deze klasse
Waar je op moet letten
- Distributieketting kan slijtage vertonen, wat dure reparatie kan betekenen
- Sporadische turbo-problemen gemeld, vooral bij onvoldoende onderhoud
- Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven
- Koppeling slijtage mogelijk bij intensief stadsgebruik
- Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers
- Marktwaarde is inmiddels gedaald, wat door sommigen als nadeel wordt gezien
Uitgebreide analyse
Kenteken G-979-LD is een grijze Renault Scénic 1.4 TCE Celsium uit 2010 met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor die 96 kW (130 pk) levert. Deze voorwielaangedreven MPV uit 2009 combineert praktische ruimte met een relatief zuinige turbocharged motor en handgeschakelde transmissie.
De motorcode van de 1397cc 1.4 TCE motor is Renault H4J, onderdeel van de Nissan HR14DE serie. Het betreft een 4-cilinder lijnmotor met DOHC, 16 kleppen en een turbocharger. Het vermogen is 96 kW (130 pk) bij 5500 tpm en het koppel 190 Nm bij 2250 tpm. De motor gebruikt multi-point brandstofinjectie en voldoet aan Euro 5 emissienormen. Bekende motorproblemen zijn matig, met name kettinggeleiders van de distributieketting kunnen slijten (orange), en er zijn sporadische meldingen van turbo defecten (orange). Injectoren en olieverbruik zijn over het algemeen geen groot probleem bij goed onderhoud.
De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij intensief stadsverkeer. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging indien nodig. De handling van de Scénic is comfortabel en gericht op gezinsgebruik, met een stabiele wegligging en voldoende stuurrespons voor een MPV.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,1 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa € 120 tot € 150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 600 en € 900. Grotere reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.
De Renault Scénic 1.4 TCE Celsium uit 2009 met kenteken G-979-LD is een praktische en relatief zuinige MPV met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en turbo. Controleer koppeling en transmissie op slijtage. De marktwaarde ligt momenteel rond € 3500 tot € 5500 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor gezinnen die een ruime, comfortabele auto zoeken met een gunstige prijs-kwaliteitverhouding.
Deze grijze Renault Scénic met kenteken G-979-LD uit 2010 is een betrouwbare en praktische MPV met een efficiënte 1.4 TCE motor. Met goed onderhoud biedt hij een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten. Let op bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo om onaangename verrassingen te voorkomen.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
APK keuring details: 49
APK keuring details: 37
De stuurkogel heeft te veel speling
APK keuring details: De stuurkogel heeft te veel speling
APK keuring details: 24
De band heeft onvoldoende profiel, Achterlicht werkt niet goed
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Achterlicht werkt niet goed
De stuurkogel heeft te veel speling
APK keuring details: De stuurkogel heeft te veel speling
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Renault Scénic TCe 130 (G-979-LD)
Wat is de APK status van G-979-LD?
De APK van G-979-LD is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is G-979-LD een import auto?
Ja, G-979-LD is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft G-979-LD gehad?
G-979-LD heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.4 TCE motor in de Renault Scénic 2009?
De motorcode is Renault H4J, onderdeel van de Nissan HR14DE serie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden slijtage vertonen, wat onderhoud of vervanging vereist om motorschade te voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.4 TCE?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,5 en 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,1 l/100 km.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €600 en €900.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende problemen met de turbo?
Ja, er zijn meldingen van turbo defecten, vooral bij onvoldoende onderhoud of olieverversing.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting en kettinggeleiders
Slijtage aan distributieketting en kettinggeleiders kan leiden tot ratelende geluiden en motorstoringen.
Symptomen:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.
Turbo defecten
Turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injectoren verstopt of defect
Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.
Symptomen:
Onregelmatige stationairloop, schokken bij accelereren, verhoogd verbruik.
Koppeling slijtage
Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of verkeerd gebruik.
Symptomen:
Slippen van koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen (soms)
Sporadische storingen in elektronica zoals raambediening of dashboardverlichting.
Symptomen:
Onregelmatige werking van elektrische componenten.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.