Kenteken check GBZ-18-S

APK geldig tot jun 2027 - 3+ eigenaars - 65.178 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-352205
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
GBZ-18-S
Fabrikant
BMW
BMW logo
Model
M340i Touring
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken GBZ-18-S: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Elektriciteit
BMW M340i Touring 2023

Betrouwbaarheid BMW M340i Touring (2023) – Kenteken GBZ-18-S

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
60

Waardebehoud BMW M340i Touring (2023) – Kenteken GBZ-18-S

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud BMW M340i Touring (2023) – Kenteken GBZ-18-S

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
56

Veiligheid BMW M340i Touring (2023) – Kenteken GBZ-18-S

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties BMW M340i Touring (2023) – Kenteken GBZ-18-S

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
79

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 69.000 - € 84.000
Oorspronkelijke prijs
€ 106.548
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
447 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
B58B30B
Soortgelijke auto's in NL
42 voertuigen
Populariteit
141 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW M340i Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1870 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 257 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 284 / kwartaal
Zeeland ca. € 275 / kwartaal
Utrecht ca. € 270 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 265 / kwartaal
Gelderland ca. € 278 / kwartaal
Limburg ca. € 273 / kwartaal
Overijssel ca. € 281 / kwartaal
Flevoland ca. € 275 / kwartaal
Drenthe ca. € 284 / kwartaal
Friesland ca. € 286 / kwartaal
Groningen ca. € 289 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Krachtige en soepele 3.0-liter inline 6-cilinder turbomotor met mild-hybrid technologie
  • Uitstekende rijprestaties met 275 pk en 500 Nm koppel
  • Zeer betrouwbare ZF 8-traps automatische transmissie
  • xDrive vierwielaandrijving voor optimale grip en veiligheid
  • Ruime en praktische Touring carrosserie met luxe afwerking
  • Goede balans tussen sportiviteit en dagelijks gebruiksgemak

Nadelen

  • Relatief hoge wegenbelasting door vermogen en gewicht
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan officiële WLTP-cijfers
  • Onderhoudskosten liggen boven het gemiddelde voor middenklasse auto's
  • Mogelijke lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden
  • Hoge nieuwprijs en daardoor hogere afschrijving in absolute termen
  • Beperkte handgeschakelde opties voor puristen

Diepgaande beoordeling

Kenteken GBZ-18-S is een grijze BMW 3-serie Touring M340i xDrive uit 2023, uitgerust met een krachtige 2998cc 6-cilinder turbomotor en een 8-traps automatische transmissie. Deze sportieve middenklasse combi combineert luxe, prestaties en praktische bruikbaarheid met een nieuwprijs van circa €99.299.

De motor in de BMW M340i Touring is een 3.0-liter (2998cc) inline 6-cilinder turbomotor met mild-hybrid ondersteuning (MHEV). De motorcode voor deze B58-motor is doorgaans 'B58B30M0' of een variant daarvan, bekend om zijn soepele prestaties en 275 pk (officieel 374 pk in sommige markten, maar in Nederland vaak 275 pk vanwege regelgeving). De motor levert een koppel van ongeveer 500 Nm en accelereert de auto in circa 4,4 tot 4,6 seconden van 0-100 km/u. Bekende motorproblemen zijn relatief zeldzaam, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden en incidentele problemen met de timing ketting en injectoren, hoewel deze bij goed onderhoud beperkt blijven.

De M340i Touring is uitgerust met een ZF 8-traps automatische transmissie die bekend staat om zijn soepel schakelen en duurzaamheid. Er zijn weinig meldingen van transmissieproblemen bij deze generatie, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld voor dit segment, met periodieke olie- en filterwissels. De xDrive vierwielaandrijving zorgt voor uitstekende grip en rijstabiliteit, vooral in natte of gladde omstandigheden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 275 pk sterke benzineauto in Nederland bedraagt circa €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €1.200 en €1.800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

Voor kopers die op zoek zijn naar een sportieve, praktische en luxe middenklasse combi is de BMW 3-serie Touring M340i xDrive uit 2022 een uitstekende keuze. Let bij aankoop op volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot motorolie en transmissieonderhoud. Controleer ook op eventuele software-updates en garantievoorwaarden. De marktwaarde blijft stabiel door de combinatie van prestaties en praktische bruikbaarheid, maar let op kilometerstand en algemene staat.

Deze grijze BMW 3-serie Touring met kenteken GBZ-18-S uit 2023 is een krachtige en veelzijdige auto die sportiviteit en comfort combineert. Met een sterke 2998cc motor, betrouwbare automaat en vierwielaandrijving biedt hij een uitstekende rijervaring. Wel is het belangrijk om aandacht te besteden aan onderhoud en wegenbelasting bij de totale kostenberekening.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display €1150
High-beam Assistant €190
Precrash-systeem €350
Remassistent Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €500
Lane Change Assistant Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Laserverlichting €2000
Parkeerassistent €500
Leer €1450
Metallic lak €920
Runflat a.W.

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 december 2025
JUN 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
3 juni 2023
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

Foto's

BMW M340i Touring 2023 – Afbeelding 1
augustus 2025
BMW M340i Touring 2023 – Afbeelding 2
augustus 2025
BMW M340i Touring 2023 – Afbeelding 3
augustus 2025
BMW M340i Touring 2023 – Afbeelding 4
augustus 2025
BMW M340i Touring 2023 – Afbeelding 5
augustus 2025

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 03-06-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code B58B30B
Type motor Elektriciteit
Motorinhoud 2998 cm3
Aantal potten 6 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 374 pk (275 kW)
Max. koppel 500 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,71 m
Breedte 1,83 m
Totale hoogte 1,44 m
Wielbasis 2,85 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 4,5 s
Maximumsnelheid 250 km/u
Gemiddeld verbruik 6,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 178 g/km
Energiebron Elektriciteit
Brandstoftank Geen data

Vragen over BMW M340i Touring (GBZ-18-S)

Wat is de APK status van GBZ-18-S?

De APK van GBZ-18-S is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GBZ-18-S een import auto?

Ja, GBZ-18-S is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft GBZ-18-S gehad?

GBZ-18-S heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de exacte motorcode van de 2998cc motor in de M340i Touring?

De motorcode is doorgaans B58B30M0, een 3.0-liter inline 6-cilinder turbomotor met mild-hybrid ondersteuning.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze BMW?

De ZF 8-traps automaat is zeer betrouwbaar bij tijdig onderhoud en kent weinig structurele problemen.

Wat is het praktijkverbruik van de M340i Touring?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 7,5-8,0 l/100 km.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 275 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €1.200 en €1.800 per jaar inclusief APK, service en kleine reparaties.

Is de M340i Touring geschikt als dagelijkse gezinsauto?

Ja, dankzij de ruime Touring carrosserie, praktische indeling en comfortabele rijgedrag is hij zeer geschikt voor dagelijks gebruik.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Licht olieverbruik bij hoge kilometerstand

Sommige eigenaren melden dat de motor bij hogere kilometerstanden iets meer olie verbruikt dan normaal.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, lichte rookontwikkeling bij koude start.

Kritiek
Motor

Timing ketting speling

Bij sommige B58 motoren kan de timing ketting speling ontwikkelen, wat geluiden en motorstoringen kan veroorzaken.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren vervuiling

Brandstofinjectoren kunnen na verloop van tijd vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd verbruik.

Laag
Transmissie

Transmissie software updates nodig

Soms is een software-update nodig om schakelfouten of schokkerig schakelen te voorkomen.

Herkenningspunten:

Onregelmatig schakelen, lichte schokken bij versnelling.

Laag
Elektronica

Elektronische storingen in infotainmentsysteem

Af en toe kunnen softwareproblemen optreden in het iDrive-systeem.

Herkenningspunten:

Bevriezen scherm, traag reageren.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1870 kg. Dat is 56% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke BMW M340i Touring modellen

Model Kenteken