Kenteken check GD-332-H

APK geldig tot feb 2027 - 13 eigenaars - 134.580 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-039123
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
GD-332-H
Merk
Toyota
Toyota logo
Modeltype
RAV4 2.0
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken GD-332-H: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Bruin
Brandstof
Benzine
Toyota RAV4 2.0 2015

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GD-332-H

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
85

Waardebehoud Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GD-332-H

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
95

Onderhoud Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GD-332-H

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GD-332-H

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GD-332-H

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
79

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 19.000 - € 23.000
Catalogusprijs
€ 39.425
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
342 dagen
Aantal op naam
13+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
3ZR-FAE
Soortgelijke auto's in NL
126 voertuigen
Aantal keren bekeken
639 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.0 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (13 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1595 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Betrouwbare en duurzame 1AZ-FE 1987cc motor met Valvematic-technologie
  • 4WD-systeem zorgt voor goede grip en veiligheid onder diverse omstandigheden
  • Comfortabele automaat met soepele schakelkarakteristiek
  • Ruime en praktische midi-SUV met goede zitpositie en laadruimte
  • Redelijk zuinig voor een 4WD benzine-SUV, praktijkverbruik rond 7,5-8,5 l/100 km
  • Goede waardebehoud dankzij Toyota-merk en 4WD-functionaliteit

Aandachtspunten

  • Timing chain kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen en geluid geven
  • Relatief eenvoudige 4-traps automaat kan bij slijtage schokkerig schakelen
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
  • Wegenbelasting voor benzine 112 pk is relatief hoog in Nederland
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties of slijtage
  • Niet de meest krachtige motor in zijn segment, acceleratie is gemiddeld

Gedetailleerde analyse

Kenteken GD-332-H is een bruine Toyota RAV4 2.0 Style 4WD uit 2015 met een 1987cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV uit 2013 heeft een nieuwprijs van circa €38.895 en staat bekend om zijn degelijkheid en praktische inzetbaarheid.

De motor in deze Toyota RAV4 is een 1AZ-FE afgeleide 1987cc 4-cilinder benzinemotor met Valvematic-technologie, die ongeveer 112 pk (111 kW) levert bij 6200 tpm en 195 Nm koppel bij 4000 tpm. Deze motorcode wordt vaak aangeduid als 1AZ-FE of 3ZR-FAE in latere versies, maar voor 2013 is het de 1AZ-FE met Valvematic. De motor is natuurlijk aangezogen, met dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en variabele kleptiming (Dual VVT-i). De motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden en mogelijke slijtage van de timing chain.

De automaat in deze RAV4 is een 4-traps automatische transmissie (Aisin A340E) die soepel schakelt maar relatief eenvoudig is qua techniek. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen versnellingsproblemen of schokkerig schakelen optreden. Onderhoudskosten zijn relatief laag, met periodiek verversen van de transmissievloeistof aanbevolen om slijtage te beperken. De 4WD-versie zorgt voor goede grip en stabiliteit, vooral in wisselende weersomstandigheden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,2 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 7,5 en 8,5 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 112 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €800 per jaar. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.

De Toyota RAV4 2.0 Style 4WD uit 2013 met kenteken GD-332-H is een betrouwbare en praktische keuze voor wie een compacte SUV zoekt met vierwielaandrijving. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral transmissie- en motorolieverversingen. Controleer de timing chain op speling en luister naar ongewone motor- of transmissiegeluiden. De marktwaarde ligt momenteel rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij Toyota’s reputatie en 4WD-functionaliteit.

Deze bruine Toyota RAV4 met kenteken GD-332-H uit 2015 is een degelijke midi-SUV met een betrouwbare 1987cc benzinemotor en automatische 4WD-transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt hij een comfortabele en veilige rijervaring met een redelijk verbruik en beheersbare kosten. Kleine aandachtspunten zijn het olieverbruik en transmissieonderhoud, maar over het algemeen is dit een verstandige keuze voor Nederlandse autokopers.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Xenon verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €650
Navigatie €590
Metallic lak €580

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 januari 2026
MRT 2019

Kilometerstand

XXX,072 km geregistreerd

XXX,072 km
INFO
7 maart 2019
FEB 2019

Kilometerstand

XXX,007 km geregistreerd

XXX,007 km
INFO
9 februari 2019
MRT 2018

Kilometerstand

XXX,062 km geregistreerd

XXX,062 km
INFO
20 maart 2018
APR 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
17 april 2015
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

27 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

18 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 46

15 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

11 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

15 november 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

Foto's

Toyota RAV4 2.0 2015 – Afbeelding 1
januari 2026
Toyota RAV4 2.0 2015 – Afbeelding 2
januari 2026
Toyota RAV4 2.0 2015 – Afbeelding 3
januari 2026
Toyota RAV4 2.0 2015 – Afbeelding 4
januari 2026
Toyota RAV4 2.0 2015 – Afbeelding 5
januari 2026

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 18-02-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 3ZR-FAE
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1987 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Vermogen (kW) 151 pk (111 kW)
Draaimoment 195 Nm
Tractie vierwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Bruin
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,57 m
Voertuigbreedte 1,85 m
Totale hoogte 1,66 m
Asafstand 2,66 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 610 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,7 s
Topsnelheid 185 km/u
Gemiddeld verbruik 7,2 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 166 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Toyota RAV4 2.0 (GD-332-H)

Wat is de APK status van GD-332-H?

De APK van GD-332-H is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GD-332-H een import auto?

Nee, GD-332-H is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft GD-332-H gehad?

GD-332-H heeft 13 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1987cc benzinemotor in de Toyota RAV4 2013?

De motorcode is 1AZ-FE met Valvematic-technologie, een 4-cilinder 1987cc motor met 111 kW (112 pk).

Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?

De 4-traps automaat is betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden schokkerig schakelen. Regelmatig onderhoud en vloeistofverversing zijn belangrijk.

Wat is het praktijkverbruik van deze RAV4 2.0 Style 4WD?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,5 en 8,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,2 l/100 km.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 112 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie en gewicht van de auto.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten rond €600 tot €800 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Wat is de huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 2.0 Style 4WD uit 2013?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing chain slijtage

De timing chain kan bij hoge kilometerstanden speling krijgen, wat leidt tot tikkende geluiden en mogelijk motorschade indien niet tijdig verholpen.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik toename

De motor kan bij oudere exemplaren meer olie gaan verbruiken door slijtage van zuigerveren of klepseals.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Belangrijk
Transmissie

Automaat schokkerig schakelen

De 4-traps automaat kan bij slijtage of onvoldoende onderhoud schokkerig schakelen of vertraging vertonen.

Herkenningspunten:

Schokkerige overgangen tussen versnellingen, vertraging bij accelereren.

Minimaal
Motor

Injectoren vervuiling

Injectoren kunnen na lange tijd vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verminderde prestaties.

Herkenningspunten:

Motor schokt, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen (sensoren)

Soms problemen met sensoren zoals lambda of luchtmassameter die storingen veroorzaken.

Herkenningspunten:

Motorstoringslampje, onregelmatige motorloop.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1595 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Toyota RAV4 2.0 modellen

Voertuig Registratie