Kenteken check GDT-90-T
APK geldig tot jun 2028 - 5 eigenaars - 651 km (peildatum jul 2024)
11 punten van aandacht bij kenteken GDT90T
Basis informatie
Betrouwbaarheid Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-90-T
Waardebehoud Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-90-T
Onderhoud Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-90-T
Veiligheid Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-90-T
Prestaties Dacia Jogger TCe 110 (2024) – Kenteken GDT-90-T
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Jogger TCe 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1251 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer scherpe nieuwprijs en lage gebruikskosten
- Uitzonderlijk ruim voor een compacte MPV (160 liter kofferbak, 5 zitplaatsen)
- Zuinige 999cc turbomotor: praktijkverbruik rond 1:16 (6,4 l/100km gemengd)[2]
- Licht gewicht (ca. 1.200 kg) en eenvoudige techniek zorgen voor lage onderhoudskosten
- Comfortabele, soepele vering en lichte bediening[2][3]
- Modulair dakrek (max. 80 kg) en veel praktische opbergruimtes[3]
Waar je op moet letten
- Matig tot slecht schakelgevoel handbak, vooral bij koude motor[5]
- Motor klinkt raspend en heeft een ongelijke power delivery[5]
- Beperkte veiligheid: Euro NCAP 1 ster (gebaseerd op Sandero Stepway)[6]
- Veel wind- en wegherrie bij hogere snelheden[3]
- Beperkt vermogen bij volledige belading (bergop, snelweg inhalen)
- Eenvoudig interieur met harde kunststoffen en beperkte luxe
Volledige analyse
Kenteken GDT-90-T is een zwarte Dacia Jogger uit 2024 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (81 pk, handgeschakeld, voorwielaandrijving). Deze MPV onderscheidt zich door een lage nieuwprijs (€27.400), veel praktische ruimte en een zuinige motor. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.
De Dacia Jogger 1.0 TCe 110 Extreme 5p. (2022) is uitgerust met een 999cc 3-cilinder turbomotor (motorcode: H5Dt TCe 110 I3 12V)[6]. Deze motor levert 109 pk (81 kW) en 200 Nm koppel, gekoppeld aan een 6-versnellings handbak[1][3]. De motor is gebaseerd op Renault-techniek en wordt ook toegepast in de Sandero, Duster, Clio en Captur[5]. De turbo zit laag in het toerental (rond 2.700 rpm), waardoor de auto verrassend goed uit de voeten kan voor een compacte MPV[4].
De handgeschakelde 6-bak is eenvoudig, maar niet altijd soepel: eigenaren klagen over een ‘losse’, soms moeilijk in te schakelen versnellingspook, vooral bij koude motor. Schakelen tussen de eerste versnellingen kan houterig aanvoelen, wat het rijplezier vermindert[5]. Onderhoudskosten zijn laag, mede door het eenvoudige ontwerp en de beschikbaarheid van onderdelen. De rijeigenschappen zijn comfortabel en licht, met een soepele vering, maar weinig sportief gevoel[2][3].
De Dacia Jogger biedt veel ruimte voor een compacte MPV, met een kofferbak van 160 liter (minimaal) en praktische inrichting. De auto is licht (rond 1.200 kg), wat bijdraagt aan het lage brandstofverbruik[3]. De nieuwprijs was €27.400, maar de huidige marktwaarde (2025) ligt rond de €16.000–€18.000 voor een exemplaar in goede staat, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is matig tot redelijk, mede door het budgetkarakter en de populariteit van elektrische en hybride modellen.
Deze zwarte Dacia Jogger met kenteken GDT-90-T uit 2024 is een praktische, betaalbare keuze voor gezinnen die veel ruimte en een lage total cost of ownership zoeken. De auto is niet bedoeld voor liefhebbers van rijplezier of luxe, maar scoort hoog op functionaliteit en zuinigheid.
Deze zwarte Dacia Jogger met kenteken GDT-90-T uit 2024 is een unieke verschijning in het Nederlandse straatbeeld: betaalbaar, ruim, zuinig en eenvoudig in onderhoud. De nadelen zitten vooral in het rijplezier (transmissie, motor) en de beperkte veiligheidsscore. Voor de prijs is het echter een lastig te verslaan pakket voor praktisch ingestelde gezinnen.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Dacia Jogger TCe 110 (GDT-90-T)
Wat is de APK status van GDT-90-T?
De APK van GDT-90-T is geldig tot juni 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GDT-90-T een import auto?
Nee, GDT-90-T is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft GDT-90-T gehad?
GDT-90-T heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een Dacia Jogger 1.0 TCe 110 (81 pk) in Nederland?
Voor een benzineauto van 81 pk betaal je in 2025 circa €48 per maand wegenbelasting (afhankelijk van provincie en gewicht).
Wat is het praktijkverbruik van de Dacia Jogger 1.0 TCe 110?
Praktijkverbruik ligt tussen 5,0 l/100km (1:20) bij rustig rijden en 6,4 l/100km (1:15,6) bij gemengd gebruik[2]. WLTP-cijfer is circa 5,8 l/100km (1:17,2)[1].
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Jaarlijkse onderhoudskosten (APK, kleine beurt, banden) liggen rond €300–€400. Grote beurt (2 jaar/30.000 km) kost circa €500–€600.
Hoe scoort de Dacia Jogger op veiligheid?
Euro NCAP 1 ster (2021), gebaseerd op Sandero Stepway. Beperkte actieve veiligheid, geen standaard rijassistenten[6].
Wat is de actuele marktwaarde van een Dacia Jogger 1.0 TCe 110 uit 2022?
Tussen €16.000 en €18.000 voor een exemplaar met gemiddelde kilometerstand en volledige onderhoudshistorie (stand 2025).
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?
Ja, veel klachten over stroef en moeilijk inschakelbaar schakelen, vooral bij koude motor. Dit is een bekend aandachtspunt bij deze motor/transmissie-combinatie[5].
Bekende aandachtspunten
Timing chain slijtage
Sporadisch gemeld op forums, vooral bij hoge kilometerstanden. Regelmatige olieverversing is cruciaal.
Signalen:
Ratelend geluid bij koude motor, mogelijk motorschade bij uitval.
Turbo problemen
Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecte wastegate, vaak na 100.000 km.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepend geluid.
Injector storingen
Zeldzaam, maar mogelijk door vervuilde brandstof of slecht onderhoud.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoringlampje.
Olieverbruik
Enkele eigenaren melden olieverbruik, vooral bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud.
Signalen:
Oliepeil daalt sneller dan normaal, blauwe rook bij koude start.
Versnellingsbak storingsgevoelig
Veel klachten over stroef, moeilijk inschakelbaar schakelen, vooral bij koude motor.
Signalen:
Krakend gevoel, moeite met terugschakelen, soms ‘springende’ pook.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Dacia
Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1251 kg. Dat is 4% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.