Kenteken check GGV-89-P
APK geldig tot aug 2027 - 4+ eigenaars - 75.877 km (peildatum feb 2026)
15 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken GGV89P
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW M340i (2021) – Kenteken GGV-89-P
Waardebehoud BMW M340i (2021) – Kenteken GGV-89-P
Onderhoud BMW M340i (2021) – Kenteken GGV-89-P
Veiligheid BMW M340i (2021) – Kenteken GGV-89-P
Prestaties BMW M340i (2021) – Kenteken GGV-89-P
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW M340i geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1810 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Krachtige en soepele 3.0-liter B58 6-cilinder turbomotor met 275 pk.
- 8-traps Steptronic Sport automatische transmissie met snelle en vloeiende schakelingen.
- xDrive vierwielaandrijving voor optimale grip en rijstabiliteit.
- Hoogwaardig interieur met luxe High Executive-uitrusting.
- Sterk waardebehoud en goede marktwaarde in Nederland.
- Goede balans tussen sportiviteit en comfort, met moderne technologieën.
Nadelen
- Mogelijk olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
- Incidentele problemen met timing chain en turbo bij slecht onderhoud.
- Onderhoud en reparaties aan automaat kunnen kostbaar zijn.
- Wegenbelasting relatief hoog door 275 pk en gewicht.
- Brandstofverbruik in praktijk hoger dan officiële WLTP-waarden.
- Geen handgeschakelde transmissie beschikbaar, minder voor puristen.
Diepgaande beoordeling
Kenteken GGV-89-P is een zwarte BMW 3-serie M340i xDrive High Executive uit 2021 met een krachtige 2998cc 6-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze sedan uit het middenklasse-segment heeft een nieuwprijs van circa €83.328 en combineert sportieve prestaties met luxe en comfort.
De motor in de BMW M340i xDrive uit 2019 is een 3.0-liter (2998cc) inline 6-cilinder turbobenzinemotor met BMW's M TwinPower Turbo technologie, Valvetronic, Double VANOS en High Precision Injection. De motorcode is B58, een moderne en robuuste motor die 275 pk levert (officieel 285 kW/385 pk in sommige markten) en 500 Nm koppel. Deze motor staat bekend om zijn soepele karakter en sterke prestaties, met een 0-100 km/h tijd van ongeveer 4,4 seconden. Bekende motorproblemen zijn relatief beperkt, maar eigenaren melden soms lichte olieverbruik en incidentele problemen met de timing chain en turbo, vooral bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud.
De M340i is uitgerust met een 8-traps Steptronic Sport automatische transmissie, die soepel schakelt en bijdraagt aan de sportieve rijervaring. De transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn meldingen van defecten aan de mechatronica en olielekkages bij oudere exemplaren of bij onvoldoende onderhoud. Onderhoudskosten voor de automaat kunnen oplopen bij reparaties, maar regulier onderhoud is redelijk standaard. De xDrive vierwielaandrijving zorgt voor goede grip en stabiliteit onder diverse omstandigheden.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,7 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, tussen 8 en 9 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 275 pk sterke benzineauto in Nederland ligt circa tussen de €400 en €600 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €800 en €1.200. Grotere onderhoudsbeurten of onverwachte reparaties kunnen dit verhogen.
Bij aankoop van een BMW M340i xDrive High Executive uit 2019 met kenteken GGV-89-P is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik, turbo- en timing chain problemen. Controleer de transmissie op soepel schakelen en eventuele lekkages. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel rond de €40.000 tot €50.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en opties. Door het sterke waardebehoud en de goede prestaties is dit een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van sportieve sedans.
Deze zwarte BMW 3-serie M340i xDrive High Executive met kenteken GGV-89-P uit 2021 is een krachtige en luxe middenklasse sedan met een moderne 2998cc 6-cilinder motor en automatische transmissie. Met goede prestaties, een degelijke bouwkwaliteit en een relatief beperkt aantal bekende problemen is het een interessante optie voor wie sportiviteit en comfort wil combineren. Let bij aankoop op onderhoud en mogelijke motor- en transmissieproblemen om langdurig plezier te garanderen.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 33
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW M340i (GGV-89-P)
Wat is de APK status van GGV-89-P?
De APK van GGV-89-P is geldig tot augustus 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GGV-89-P een import auto?
Ja, GGV-89-P is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft GGV-89-P gehad?
GGV-89-P heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 2998cc motor in de BMW M340i xDrive 2019?
De motorcode is B58, een 3.0-liter inline 6-cilinder turbobenzinemotor met M TwinPower Turbo technologie.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze BMW?
De 8-traps Steptronic Sport automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij onvoldoende onderhoud mechatronica problemen vertonen die kostbaar zijn om te repareren.
Wat is het praktijkverbruik van de M340i xDrive?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 8 en 9 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 7,7 l/100 km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 275 pk benzineauto?
De wegenbelasting ligt ongeveer tussen de €400 en €600 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Wat zijn de grootste onderhoudskosten waar ik rekening mee moet houden?
Jaarlijks gemiddeld €800-€1.200 voor APK, service en kleine reparaties. Grote onderhoudsbeurten of transmissiereparaties kunnen duurder zijn.
Wat is de huidige marktwaarde van een BMW M340i xDrive High Executive uit 2019?
De marktwaarde ligt momenteel tussen de €40.000 en €50.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en opties.
Veelvoorkomende problemen
Olieverbruik bij hoge kilometerstand
Sommige B58 motoren vertonen verhoogd olieverbruik na langdurig gebruik.
Herkenningspunten:
Regelmatig bijvullen van olie, blauwe rook uit uitlaat.
Timing chain slijtage
Vroegtijdige slijtage van de kettingspanners kan leiden tot kettingproblemen.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid bij koude start, motorstoringslampje.
Turbo lekkage of falen
Turbo kan olie-lekkage vertonen of minder druk leveren door slijtage.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Transmissie mechatronica defecten
Elektronische besturing van automaat kan storingen vertonen.
Herkenningspunten:
Schakelproblemen, schokken bij schakelen, foutmeldingen.
Elektronische storingen in rijhulpsystemen
Storingen in adaptieve cruise control of lane assist kunnen voorkomen.
Herkenningspunten:
Onverwachte waarschuwingen, uitval van systemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1810 kg. Dat is 51% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.