Kenteken check GHJ-74-V
APK geldig tot jan 2027 - 2+ eigenaars - 350.000 km (peildatum jan 2026)
11 punten van aandacht bij kenteken GHJ74V
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz C 220 d T-model (2020) – Kenteken GHJ-74-V
Waardebehoud Mercedes-Benz C 220 d T-model (2020) – Kenteken GHJ-74-V
Onderhoud Mercedes-Benz C 220 d T-model (2020) – Kenteken GHJ-74-V
Veiligheid Mercedes-Benz C 220 d T-model (2020) – Kenteken GHJ-74-V
Prestaties Mercedes-Benz C 220 d T-model (2020) – Kenteken GHJ-74-V
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz C 220 d T-model komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1615 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Zeer zuinige en krachtige 1950cc dieselmotor met moderne technologie (OM654)
- Comfortabele 9G-TRONIC automaat met vloeiende schakelingen en sportmodus
- Ruime en praktische stationwagenuitvoering met premium interieur en veel standaarduitrusting (Premium Pack)
- Goede wegligging en rijcomfort dankzij adaptieve vering en uitgebreide veiligheidsvoorzieningen
- Hoogwaardige afwerking en luxe uitstraling, ook na jaren nog aantrekkelijk
- Euro 6d-TEMP compliant: geschikt voor alle milieuzones in Nederland
Waar je op moet letten
- Hoge wegenbelasting door dieselmotor en vermogen (143 pk)
- Onderhoudskosten zijn hoger dan bij Aziatische of Franse concurrenten
- Waardebehoud minder gunstig door afnemende dieselvraag
- Enkele bekende technische mankementen (zie hieronder)
- Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan de fabrieksopgave
- Premium Pack uitvoering is duurder in aanschaf en verzekering
Uitgebreide analyse
Kenteken GHJ-74-V is een grijze Mercedes-Benz C-klasse Estate uit 2020 met een 1950cc motor, Premium Pack uitvoering en een 9G-TRONIC automaat. Deze luxe middenklasse stationwagen combineert Duitse degelijkheid met een comfortabele, goed uitgeruste uitvoering. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen voor de Nederlandse autokoper.
De Mercedes-Benz C-klasse Estate 220 d uit 2018 heeft een 2.0-liter (1950cc) viercilinder dieselmotor met 143 pk (105 kW). De motorcode voor deze OM654-serie is een van de modernste dieselmotoren van Mercedes-Benz, met een aluminium blok, variabele turbo en een geavanceerd common-rail injectiesysteem. Deze motor voldoet aan de Euro 6d-TEMP norm en is daarmee ULEZ-compliant[7]. De 9G-TRONIC automaat is standaard in deze uitvoering en biedt vloeiende schakelingen en een sportieve modus[2].
De 9G-TRONIC automaat is technisch geavanceerd en betrouwbaar, maar kent bij hoge kilometerstanden soms problemen met de versnellingsbakolie en schakelgedrag. Regelmatig onderhoud (olieverversing elke 60.000 km) is essentieel om dure reparaties te voorkomen. De onderhoudskosten voor de transmissie liggen gemiddeld op €200-€400 per beurt, afhankelijk van de dealer of garage.
Het praktijkverbruik van de C 220 d Estate ligt rond de 1 op 18 (5,5 l/100km), terwijl de WLTP-cijfers vaak rond de 1 op 20 (5,0 l/100km) uitkomen. De wegenbelasting voor een 143 pk diesel in Nederland bedraagt in 2025 circa €1.200 per jaar. De APK-kosten zijn standaard (€35-€50), maar de jaarlijkse onderhoudskosten (service, kleine reparaties) liggen gemiddeld op €500-€800, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand.
De nieuwprijs van deze uitvoering was €56.870. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand ligt tussen de €22.000 en €28.000, afhankelijk van uitrusting, staat en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk, maar lager dan bij benzine- of hybridevarianten door de afnemende vraag naar diesel in Nederland.
Deze grijze Mercedes-Benz C-klasse Estate met kenteken GHJ-74-V uit 2020 is een degelijke, comfortabele en zuinige middenklasser met een hoogwaardig interieur en veel standaarduitrusting. De moderne dieselmotor en 9-traps automaat bieden een prettige rij-ervaring, maar de onderhoudskosten en wegenbelasting zijn aan de hoge kant. Voor de zakelijke rijder of lange-afstandgebruiker blijft dit een aantrekkelijke keuze, mits het onderhoud up-to-date is.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Voertuigfoto's
+-3
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Mercedes-Benz C 220 d T-model (GHJ-74-V)
Wat is de APK status van GHJ-74-V?
De APK van GHJ-74-V is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GHJ-74-V een import auto?
Ja, GHJ-74-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft GHJ-74-V gehad?
GHJ-74-V heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto in 2025?
De wegenbelasting voor een Mercedes-Benz C-klasse Estate 220 d (143 pk diesel) bedraagt in 2025 circa €1.200 per jaar.
Wat is het praktijkverbruik van de C 220 d Estate?
Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 18 (5,5 l/100km), terwijl de WLTP-cijfers vaak rond de 1 op 20 (5,0 l/100km) uitkomen.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld €500-€800 per jaar voor service, kleine reparaties en APK. Transmissie-onderhoud (olieverversing) kost €200-€400 per 60.000 km.
Hoe betrouwbaar is de 9G-TRONIC automaat?
De 9G-TRONIC is over het algemeen betrouwbaar, maar vereist regelmatig onderhoud. Schakelproblemen komen soms voor bij hoge kilometerstanden.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar uit 2018 ligt tussen de €22.000 en €28.000, afhankelijk van staat en uitrusting.
Is deze auto geschikt voor alle milieuzones in Nederland?
Ja, de C 220 d uit 2018 is Euro 6d-TEMP compliant en mag overal in Nederland de milieuzones in[7].
Bekende aandachtspunten
Timing chain slijtage
Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan de distributieketen slijten, wat tot motorschade kan leiden. Regelmatige inspectie is aanbevolen.
Symptomen:
Tikgeluid bij koude motor, vermogensverlies
Turbo problemen
De variabele turbo (VGT) kan na verloop van tijd vastlopen of lekken, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Symptomen:
Rook uit uitlaat, vermogensverlies, waarschuwingslampjes
Injector lekkage
Common-rail injectoren kunnen na verloop van tijd gaan lekken, wat leidt tot moeilijk starten en roetuitstoot.
Symptomen:
Moeilijk starten, trillende motor, verhoogde uitstoot
Olielekkage
Olielekkages komen voor bij de turbo, klepdeksel of carter, vooral bij oudere exemplaren.
Symptomen:
Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt snel
Transmissie schakelproblemen
De 9G-TRONIC automaat kan bij onvoldoende onderhoud schokkerig schakelen of in storing gaan.
Symptomen:
Schokken bij schakelen, waarschuwingslampje versnellingsbak
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1615 kg. Dat is 35% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere Mercedes-Benz C 220 d T-model exemplaren
| Type | Plaat |
|---|---|