Kenteken check GHL-71-R

APK geldig tot sep 2026 - 5+ eigenaars - 107.925 km (peildatum aug 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-481805
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
GHL-71-R
Fabrikant
VW
VW logo
Model
Touran 1.4 TSI BMT
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken GHL-71-R: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018

Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GHL-71-R

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
60

Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GHL-71-R

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GHL-71-R

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
66

Veiligheid VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GHL-71-R

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
93

Prestaties VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GHL-71-R

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
79

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 23.000 - € 27.000
Oorspronkelijke prijs
€ 39.740
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
109 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
CZD
Aantal in Nederland
15 voertuigen
Populariteit
835 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze VW Touran 1.4 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1482 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen
  • Zuivere en soepele 1.4 TSI-motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik
  • Goede wegligging en comfortabel rijgedrag voor een MPV
  • Relatief lage onderhoudskosten voor een handgeschakelde versie
  • Degelijke afwerking en veel standaarduitrusting in Highline Business uitvoering
  • Redelijk zuinig in verbruik vergeleken met grotere MPV’s

Nadelen

  • Bekende motorproblemen: timingketting, turbo, olieverbruik (zie hieronder)
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan officieel WLTP-cijfer
  • Wegenbelasting is relatief hoog voor een benzine-MPV
  • Waardebehoud is gemiddeld, niet uitstekend
  • Elektronica kan storingsgevoelig zijn bij oudere exemplaren
  • Koppeling kan slijtage vertonen bij veel stadsverkeer

Diepgaande beoordeling

Kenteken GHL-71-R is een zwarte Volkswagen Touran uit 2018 met een 1395cc 1.4 TSI Highline Business R 7p motor, handgeschakeld en voorwielaangedreven. Deze midi-MPV werd nieuw aangeboden voor €38.421 en is populair bij gezinnen vanwege de ruimte, afwerking en zuinige benzinemotor. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, betrouwbaarheid, kosten en praktijkervaringen.

De 1.4 TSI (1395cc, 110pk) in de Touran 2018 behoort tot de EA211-motorfamilie, een verbeterde opvolger van de EA111-serie. Deze motorcode is te herkennen aan de aanduiding op het motordeksel of in het kentekenbewijs. De EA211 is lichter, zuiniger en heeft minder interne wrijving dan zijn voorganger, maar deelt wel enkele bekende aandachtspunten met de EA111, zoals timingketting en turbo[1][3].

De handgeschakelde versnellingsbak (meestal 6-versnellingen) in de Touran 2018 staat bekend als betrouwbaar. Grote defecten zijn zeldzaam, mits tijdig onderhouden. Onderhoudskosten zijn laag in vergelijking met automatische varianten. Jaarlijkse olieverversing en inspectie van de koppeling (vooral bij veel stadsverkeer) worden aanbevolen.

Het praktijkverbruik van de 1.4 TSI ligt rond de 1 op 14 (7,1 l/100km), afhankelijk van rijstijl en belading. Het WLTP-verbruik (officieel) is circa 1 op 16,5 (6,1 l/100km), maar in de praktijk haal je dit zelden. De wegenbelasting voor 110pk benzine in Nederland bedraagt in 2025 ongeveer €88 per maand (€1.056 per jaar). De huidige marktwaarde van een 2018 Touran 1.4 TSI Highline Business in goede staat ligt tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment.

Controleer bij aankoop van GHL-71-R altijd de onderhoudshistorie, let op olieverbruik, luister naar de motor bij koude start (timingketting) en laat eventueel een diagnose uitvoeren bij een gespecialiseerd bedrijf. Vraag naar eventuele recalls of software-updates voor de motor en elektronica.

Deze zwarte Volkswagen Touran met kenteken GHL-71-R uit 2018 is een praktische en comfortabele midi-MPV met een zuinige, krachtige benzinemotor. De auto biedt veel ruimte, een degelijke afwerking en een redelijk lage gebruikskost. Let wel op de bekende aandachtspunten rond de motor en plan preventief onderhoud in voor een zorgeloos bezit.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant €335
Zij-airbags achter €375
DAB-Radio €245
Variabele lichtverdeling Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €320
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €205
Parkeerassistent €215
Navigatie €980
Leer €2215
Metallic lak €565
Trailer Assist €310

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

SEP 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 september 2024
MRT 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 maart 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

4 september 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 28

Beeldmateriaal

VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 1
augustus 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 2
augustus 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 3
augustus 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 4
augustus 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 5
augustus 2024

+-3

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 04-09-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code CZD
Type motor Benzine
Motorinhoud 1395 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 150 pk (110 kW)
Max. koppel 250 Nm
Aandrijving Geen data
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting MPV
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,63 m
Breedte 1,83 m
Hoogte incl. dakrails 1,67 m
Wielbasis 2,79 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 596 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,9 s
Maximumsnelheid 209 km/u
Gemiddeld verbruik 5,7 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 133 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over VW Touran 1.4 TSI BMT (GHL-71-R)

Wat is de APK status van GHL-71-R?

De APK van GHL-71-R is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GHL-71-R een import auto?

Ja, GHL-71-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft GHL-71-R gehad?

GHL-71-R heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Touran 1.4 TSI in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 14 (7,1 l/100km). Het officiële WLTP-verbruik is 1 op 16,5 (6,1 l/100km), maar dit wordt in de praktijk zelden gehaald.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €300–€500 per jaar voor regulier onderhoud, APK en kleine reparaties. Grote reparaties (timingketting, turbo) kunnen oplopen tot €1.000–€2.000.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 110pk benzine in Nederland?

Ongeveer €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2018 Touran 1.4 TSI Highline Business?

Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoud.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Grote defecten zijn zeldzaam. Let op slijtage aan de koppeling bij veel stadsverkeer. Onderhoudskosten zijn laag.

Hoe herken ik problemen met de timingketting?

Ratelen bij koude start is het belangrijkste signaal. Laat bij twijfel de spanning en slijtage van de ketting controleren door een specialist.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Timingketting slijtage/rek

De timingketting kan na 100.000–150.000 km rekken of slijten, wat leidt tot ratelend geluid bij koude start en in het ergste geval tot motorschade.

Kenmerken:

Ratelen bij koude start, motorstoring, check engine light

Aandacht vereist
Motor

Excessief olieverbruik

Sommige exemplaren verbruiken veel motorolie, vaak door slijtage aan zuigerveren of cilinderwanden.

Kenmerken:

Frequente olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat

Aandacht vereist
Motor

Turbo problemen

Turbolader of wastegate kan defect raken, vooral bij intensief gebruik of gebrek aan onderhoud.

Kenmerken:

Vermogensverlies, piepende geluiden, check engine light

Laag
Koelsysteem

Koelvloeistof lekkage

Lekkage bij de koelvloeistofpomp door versleten afdichting.

Kenmerken:

Koelvloeistof onder de auto, temperatuurmeter stijgt

Laag
Elektronica

Elektronica/storingsmeldingen

Incidenteel storingsmeldingen in het dashboard, vaak door sensoren of software.

Kenmerken:

Waarschuwingslampjes, storing in boordcomputer

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1482 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Touran 1.4 TSI BMT exemplaren

Model Kenteken