Kenteken check GHX-12-B

APK geldig tot okt 2027 - 4+ eigenaars - 28.696 km (peildatum okt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-833546
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
GHX-12-B
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur TCe 140 GPF
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken GHX-12-B: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Rood
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur TCe 140 GPF 2023

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 140 GPF (2023) – Kenteken GHX-12-B

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
53

Waardebehoud Renault Captur TCe 140 GPF (2023) – Kenteken GHX-12-B

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur TCe 140 GPF (2023) – Kenteken GHX-12-B

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Renault Captur TCe 140 GPF (2023) – Kenteken GHX-12-B

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur TCe 140 GPF (2023) – Kenteken GHX-12-B

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
81

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 24.000 - € 29.000
Nieuwprijs
€ 34.225
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
573 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H5H E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
11 voertuigen
Keren opgezocht
846 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Captur TCe 140 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1373 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Betrouwbare motor met lange levensduur van de timing chain
  • Efficiënt brandstofverbruik
  • Compacte en handige SUV voor stadsverkeer
  • Goede waardebehoud
  • Comfortabele automatische transmissie
  • Stijlvol design

Minpunten

  • Matig olieverbruik
  • Carbon build-up op inlaatkleppen
  • Mogelijke softwareproblemen met transmissie
  • Soms schokkerige versnellingen
  • Beperkte ruimte voor passagiers en bagage
  • Geen vierwielaandrijving beschikbaar

Uitgebreide analyse

Kenteken GHX-12-B is een rode Renault Captur uit 2023 met een 1330cc motor, specifiek de 1.3 TCe 140 Initiale Paris uit 2019. Deze auto is een populaire keuze in de mini-SUV markt vanwege zijn voorwielaandrijving en automatische transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €37.654.

De Renault Captur 1.3 TCe 140 Initiale Paris heeft een motorcode H5Ht. Deze motor is bekend om zijn betrouwbaarheid en heeft een relatief lange levensduur van de timing chain, die ongeveer 250.000 km kan meegaan[4]. Bekende problemen met deze motor zijn voornamelijk carbon build-up op de inlaatkleppen en matig olieverbruik[6].

De automatische transmissie in deze Renault Captur is over het algemeen betrouwbaar, maar sommige modellen kunnen last hebben van softwareproblemen of slijtage van de koppeling, wat kan leiden tot schokkerige versnellingen[2].

Het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe 140 volgens de WLTP-normen ligt rond de 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,1 liter op de snelweg. In de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €30 en servicekosten die variëren afhankelijk van de kilometerstand en de gebruikte onderdelen.

De huidige marktwaarde van deze auto hangt af van de staat en kilometerstand, maar over het algemeen behoudt de Renault Captur zijn waarde redelijk goed. De wegenbelasting voor een auto van 103 pk in Nederland is ongeveer €124 per jaar.

Deze rode Renault Captur met kenteken GHX-12-B uit 2023 is een betrouwbare keuze voor wie op zoek is naar een compacte SUV met een efficiënte motor en automatische transmissie. Echter, het is belangrijk om de bekende problemen in de gaten te houden en regelmatig onderhoud te plegen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JAN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
25 januari 2025
OKT 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 oktober 2023
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

Afbeeldingen

Renault Captur TCe 140 GPF 2023 – Afbeelding 1
oktober 2024
Renault Captur TCe 140 GPF 2023 – Afbeelding 2
oktober 2024
Renault Captur TCe 140 GPF 2023 – Afbeelding 3
oktober 2024
Renault Captur TCe 140 GPF 2023 – Afbeelding 4
oktober 2024
Renault Captur TCe 140 GPF 2023 – Afbeelding 5
oktober 2024

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 06-10-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H E4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1333 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 140 pk (103 kW)
Trekkracht 260 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Rood
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Voertuighoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,2 s
Max. snelheid 196 km/u
Verbruik gecombineerd 5,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 131 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 140 GPF (GHX-12-B)

Wat is de APK status van GHX-12-B?

De APK van GHX-12-B is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GHX-12-B een import auto?

Ja, GHX-12-B is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft GHX-12-B gehad?

GHX-12-B heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de Renault Captur 1.3 TCe?

De motorcode is H5Ht.

Hoe lang gaat de timing chain van de Renault Captur 1.3 TCe mee?

Ongeveer 250.000 km.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 TCe?

Gemiddeld 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,1 liter op de snelweg volgens WLTP-normen.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een auto van 103 pk in Nederland?

Ongeveer €124 per jaar.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor de Renault Captur?

Gemiddeld, met een APK van ongeveer €30 en variabele servicekosten.

Hoe behoudt de Renault Captur zijn waarde?

Redelijk goed, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Veel voorkomende klachten

Laag risico
Motor

Carbon build-up

Carbon build-up op inlaatkleppen

Signalen:

Verlaagde prestaties door beperkte luchtstroom

Let op
Motor

Matig olieverbruik

Progressief olieverbruik

Signalen:

Verhoogd olieverbruik naarmate de motor ouder wordt

Let op
Transmissie

Transmissieproblemen

Softwareproblemen of koppelingsslijtage

Signalen:

Schokkerige versnellingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1373 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur TCe 140 GPF in Nederland

Type Plaat