Kenteken check GLZ-64-N
APK geldig tot sep 2028 - 5 eigenaars - 15.500 km (peildatum jun 2025)
13 punten van aandacht bij kenteken GLZ64N
Kerninfo
Betrouwbaarheid SEAT Arona 1.0 TSI (2024) – Kenteken GLZ-64-N
Waardebehoud SEAT Arona 1.0 TSI (2024) – Kenteken GLZ-64-N
Onderhoud SEAT Arona 1.0 TSI (2024) – Kenteken GLZ-64-N
Veiligheid SEAT Arona 1.0 TSI (2024) – Kenteken GLZ-64-N
Prestaties SEAT Arona 1.0 TSI (2024) – Kenteken GLZ-64-N
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze SEAT Arona 1.0 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze SEAT op basis van 1231 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Comfortabele en zuinige 7-traps DSG-automaat
- Luxe uitrusting (digitaal cockpit, navigatie, LED, parkeersensoren)
- Compact, maar praktisch interieur met ruime kofferbak
- Betaalbare onderhoudskosten en betrouwbare motor
- Sportief uiterlijk en aangename wegligging
- Redelijk waardebehoud voor het segment
Aandachtspunten
- Praktijkverbruik hoger dan WLTP, vooral in de stad
- DSG-automaat kan incidenteel schokken, onderhoud duurder dan handgeschakeld
- Veel harde kunststoffen in het interieur
- Drie-cilinder motor klinkt ruw bij hoge toeren
- Beperkte beenruimte achterin
- Waardebehoud lager dan premiummerken
Gedetailleerde analyse
Kenteken GLZ-64-N is een grijze SEAT Arona uit 2024 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (85pk), automaat en het luxe FR Business Connect uitrustingsniveau. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen voor deze populaire mini-SUV.
## Motor & Techniek **Motorcode & Specificaties** De SEAT Arona 1.0 EcoTSI FR Business Connect uit 2021 is uitgerust met de bekende EA211-serie 1.0 TSI 3-cilinder benzinemotor. De exacte motorcode voor deze 999cc (85pk) variant is **CZGB** (let op: voor de 95pk-versie is dit vaak **CZDA**; controleer altijd het kentekenbewijs voor de juiste code). Technische details: 3 cilinders, 12 kleppen, turbo, directe benzine-injectie, compressieverhouding 10.5:1, maximaal koppel 160 Nm bij 1.800–3.800 tpm[1][2]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen structurele problemen gemeld bij deze motorcode. De ketting is over het algemeen betrouwbaar, maar regelmatige olieverversing is cruciaal. **Ernst: yellow** (licht, preventief onderhoud belangrijk)[gebaseerd op eigenaarsfora]. - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. **Ernst: orange** (matig, geen recall bekend)[gebaseerd op forums]. - **Injectoren:** Zeer zelden problemen, mits goede brandstofkwaliteit. **Ernst: yellow** (licht)[gebaseerd op ervaringen]. - **Olieverbruik:** Geen structureel olieverbruik bekend bij deze motor, in tegenstelling tot oudere 1.2 TSI-motoren. **Ernst: green** (zeer licht, incidenteel)[gebaseerd op fora]. **Transmissie** De automaat in deze uitvoering is een 7-traps DSG (dual-clutch) van het type DQ200. Deze transmissie staat bekend om zijn vlotte schakelgedrag en lage verbruik, maar kent ook bekende aandachtspunten: - **DSG-problemen:** Incidenteel schokken of haperen bij lage snelheden (vooral in file), soms software-updates nodig. **Ernst: orange** (matig, geen structurele defecten)[gebaseerd op fora]. - **Onderhoudskosten:** DSG-olie en filter elke 60.000 km vervangen (ca. €250–€350 per beurt). Geen grote revisies nodig bij normaal gebruik[gebaseerd op dealerinfo].
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat biedt comfortabel en sportief rijgedrag, met snelle schakelingen en een laag verbruik. De FR-uitvoering heeft standaard SEAT Drive Profile, waarmee je het rijgedrag (stuur, motor, transmissie) kunt aanpassen aan jouw voorkeur[5]. **Onderhoud transmissie** - **DSG-onderhoud:** Olie en filter elke 60.000 km (ca. €250–€350)[dealerinfo]. - **Reparatiekosten:** Incidentele problemen met de koppeling of mechatronica (reparatiekosten €1.000–€2.000 bij defect buiten garantie)[fora].
## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP:** 5,2–5,9 l/100 km (ca. 1 op 17–19)[1]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden 6,0–7,0 l/100 km (1 op 14–16) in gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de automaat[fora]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 85pk (62 kW) betaal je in Nederland in 2025 **€48 per maand** (€576 per jaar)[belastingdienst]. **APK & Onderhoud** - **APK:** Jaarlijks verplicht, kosten ca. €35–€50. - **Onderhoud:** Jaarlijkse kleine beurt €150–€250, grote beurt €300–€450 (afhankelijk van dealer/garage). - **Bandenslijtage:** Voorwielaandrijving en relatief lage bandenmaat (17/18 inch) zorgen voor betaalbare banden (€80–€120 per stuk). **Marktwaarde & Waardebehoud** - **Nieuwprijs:** €36.202 (2021, FR Business Connect)[opgave]. - **Huidige marktwaarde (2025):** €18.000–€22.000 afhankelijk van kilometerstand, staat en opties[marktplaats, autoscout]. - **Waardebehoud:** Gemiddeld voor het segment; na 4 jaar ca. 40–50% van de nieuwprijs over[marktdata].
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Comfortabele automaat:** 7-traps DSG biedt vlotte rij-ervaring en laag verbruik[1][5]. - **Uitrusting:** FR Business Connect heeft luxe uitrusting zoals digitaal cockpit, navigatie, LED-verlichting, parkeersensoren, cruise control en connectiviteit[5][9]. - **Compact formaat:** Ideaal voor de stad, maar toch ruim en praktisch (354 liter kofferbak)[3]. - **Onderhoud:** Betaalbare onderhoudskosten en betrouwbare motor[fora]. - **Rijplezier:** Sportief uiterlijk, aangename wegligging en lichte stuurinrichting[5]. - **Waardebehoud:** Redelijk voor een compacte SUV, zeker met automaat en luxe uitvoering[marktdata]. **Nadelen** - **Praktijkverbruik:** Hoger dan WLTP, vooral bij veel stadsgebruik[fora]. - **DSG-automaat:** Incidenteel schokken bij lage snelheden, onderhoudskosten hoger dan handgeschakelde versie[fora]. - **Interieurkwaliteit:** Veel harde kunststoffen in het interieur, ondanks luxe uitstraling[4]. - **Geluid motor:** Drie-cilinder motor klinkt wat ruw bij hoge toeren[ervaringen]. - **Ruimte achterin:** Beperkt beenruimte voor lange passagiers[3]. - **Waardebehoud:** Lager dan bij Duitse premiummerken, maar vergelijkbaar met andere compacte SUV’s[marktdata].
Deze grijze SEAT Arona met kenteken GLZ-64-N uit 2024 is een praktische, goed uitgeruste mini-SUV met een zuinige en betrouwbare 999cc benzinemotor en comfortabele automaat. De FR Business Connect-uitvoering biedt veel luxe en connectiviteit voor de prijs. Onderhoud en verbruik zijn redelijk, maar het praktijkverbruik valt soms tegen en de DSG-automaat vraagt aandacht bij onderhoud. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment. Al met al een aantrekkelijke keuze voor wie een compacte, sportieve en goed uitgeruste SUV zoekt voor dagelijks gebruik.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Beeldmateriaal
+2
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over SEAT Arona 1.0 TSI (GLZ-64-N)
Wat is de APK status van GLZ-64-N?
De APK van GLZ-64-N is geldig tot september 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GLZ-64-N een import auto?
Nee, GLZ-64-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft GLZ-64-N gehad?
GLZ-64-N heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de SEAT Arona 1.0 EcoTSI FR Business Connect automaat?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 6,0 en 7,0 liter per 100 km (1 op 14–16), terwijl de WLTP-norm 5,2–5,9 l/100 km aangeeft[1][fora].
Hoe betrouwbaar is de 999cc benzinemotor?
De motor is over het algemeen betrouwbaar, met weinig structurele problemen. Preventief onderhoud (olie, filters) is belangrijk voor een lange levensduur[fora].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150–€250 voor een kleine beurt, €300–€450 voor een grote beurt. DSG-onderhoud elke 60.000 km (€250–€350)[dealerinfo].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 85pk in Nederland?
In 2025 betaal je €48 per maand (€576 per jaar) voor een benzineauto van 85pk[belastingdienst].
Wat is de huidige marktwaarde van een 2024 SEAT Arona FR Business Connect?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand en staat[marktplaats, autoscout].
Zijn er bekende problemen met de automaat?
Incidenteel schokken of haperen bij lage snelheden. Regelmatig onderhoud (olie/filter) is belangrijk voor een lange levensduur[fora].
Mogelijke gebreken
DSG-automaat schokken/haperen
Incidenteel schokken of haperen bij lage snelheden, vooral in de file
Kenmerken:
Onregelmatig schakelgedrag, soms software-update nodig
Turbo-problemen
Incidenteel problemen met de turbo bij hoge kilometerstanden
Kenmerken:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Timing chain slijtage
Geen structurele problemen, maar preventief onderhoud belangrijk
Kenmerken:
Geen, mits tijdig olie verversen
Injector-problemen
Zeer zelden, afhankelijk van brandstofkwaliteit
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje
Olieverbruik
Geen structureel olieverbruik bekend
Kenmerken:
Incidenteel bij oudere exemplaren
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten SEAT
Voor dit specifieke model en bouwjaar (seat uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1231 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.