Kenteken check GLZ-86-Z

APK geldig tot mrt 2027 - 7+ eigenaars - 78.943 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-594087
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
GLZ-86-Z
Merk
Toyota
Toyota logo
Modeltype
RAV4 2.5 Hybrid
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken GLZ-86-Z: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2020) – Kenteken GLZ-86-Z

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
93

Waardebehoud Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2020) – Kenteken GLZ-86-Z

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2020) – Kenteken GLZ-86-Z

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2020) – Kenteken GLZ-86-Z

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2020) – Kenteken GLZ-86-Z

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
83

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 31.000 - € 37.000
Catalogusprijs
€ 42.723
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
363 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
A25A-FXS
Aantal in Nederland
529 voertuigen
Aantal keren bekeken
981 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.5 Hybrid bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1696 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 228 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 252 / kwartaal
Zeeland ca. € 245 / kwartaal
Utrecht ca. € 240 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 235 / kwartaal
Gelderland ca. € 247 / kwartaal
Limburg ca. € 242 / kwartaal
Overijssel ca. € 250 / kwartaal
Flevoland ca. € 245 / kwartaal
Drenthe ca. € 252 / kwartaal
Friesland ca. € 254 / kwartaal
Groningen ca. € 257 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Betrouwbare en efficiënte A25A-FXS 2.5 liter hybride motor met 160 pk.
  • Zeer zuinig verbruik in praktijk, vooral in stadsverkeer dankzij hybride systeem.
  • Soepel werkende CVT-automaat met weinig bekende transmissieproblemen.
  • Ruime en praktische midi-SUV met goede binnenruimte en laadcapaciteit.
  • Sterk waardebehoud op de Nederlandse occasionmarkt.
  • Relatief lage onderhoudskosten en wegenbelasting voor een SUV met deze prestaties.

Aandachtspunten

  • CVT-transmissie kan bij intensief gebruik slijtage vertonen zonder tijdig onderhoud.
  • Mogelijk iets hoger olieverbruik bij oudere exemplaren, vooral bij hoge kilometerstanden.
  • Hybride batterij kan na lange tijd en hoge kilometers aan capaciteit verliezen.
  • Beperkte sportiviteit en relatief rumoerige motor bij volle acceleratie.
  • Hogere aanschafprijs nieuw vergeleken met niet-hybride varianten.
  • Wegenbelasting blijft relatief hoog door 160 pk en gewicht van de auto.

Gedetailleerde analyse

Kenteken GLZ-86-Z is een grijze Toyota RAV4 2.5 Hybrid Active uit 2020 met een 2487cc 4-cilinder hybride benzinemotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV combineert zuinigheid met praktische ruimte en een krachtige hybride aandrijflijn.

De motorcode van de 2487cc 4-cilinder hybride benzinemotor in deze RAV4 is A25A-FXS. Dit is een 16-klep DOHC motor met VVT-i op in- en uitlaat, gecombineerd met een hybride systeem met een 88 kW voorwielmotor en een 40 kW achterwielmotor. De motor levert 160 pk (systeemvermogen) en 221 Nm koppel. De compressieverhouding is 14.0:1, wat bijdraagt aan een efficiënt verbrandingsproces. Deze motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid en relatief lage onderhoudskosten, mede dankzij de hybride technologie die de verbrandingsmotor ontlast tijdens stadsverkeer.

De transmissie is een CVT-automaat (Continu variabele transmissie) die soepel schakelt en bijdraagt aan het brandstofverbruik. Bekende defecten aan deze transmissie zijn zeldzaam, maar bij intensief gebruik kunnen slijtage aan de koppeling en elektronische besturing voorkomen. Regelmatig onderhoud en vloeistofverversing zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. De onderhoudskosten voor de transmissie blijven doorgaans beperkt, mits tijdig service wordt uitgevoerd.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 160 pk hybride benzineauto in Nederland bedraagt circa € 400 tot € 500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen € 600 en € 900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Toyota RAV4 2.5 Hybrid Active uit 2019 met kenteken GLZ-86-Z is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te verifiëren of de hybride batterij en transmissie goed zijn onderhouden. Controleer op bekende problemen zoals olieverbruik en eventuele motorstoringen. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel rond € 28.000 tot € 33.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Door het goede waardebehoud en lage gebruikskosten is dit een verstandige keuze voor wie een betrouwbare, zuinige SUV zoekt.

Deze grijze Toyota RAV4 met kenteken GLZ-86-Z uit 2020 is een robuuste en zuinige midi-SUV met een betrouwbare 2.5 Hybrid motor en soepele automaat. Met een goede balans tussen prestaties, comfort en lage gebruikskosten is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een hybride SUV met een sterk waardebehoud.

Uitrusting

Basisuitrusting

High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Led verlichting
Lichtsensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Metallic lak €690

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 maart 2026
AUG 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
4 augustus 2020
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

10 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

Foto's

Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020 – Afbeelding 1
oktober 2024
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020 – Afbeelding 2
oktober 2024
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020 – Afbeelding 3
oktober 2024
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020 – Afbeelding 4
oktober 2024
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020 – Afbeelding 5
oktober 2024
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2020 – Afbeelding 6
februari 2026

+-2

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 10-03-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code A25A-FXS
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 2487 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Vermogen (kW) 178 pk (131 kW)
Draaimoment geen
Tractie Niet beschikbaar
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,6 m
Voertuigbreedte 1,86 m
Totale hoogte 1,69 m
Asafstand 2,69 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,4 s
Topsnelheid 180 km/u
Brandstofverbruik mix 4,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 102 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Toyota RAV4 2.5 Hybrid (GLZ-86-Z)

Wat is de APK status van GLZ-86-Z?

De APK van GLZ-86-Z is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GLZ-86-Z een import auto?

Ja, GLZ-86-Z is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft GLZ-86-Z gehad?

GLZ-86-Z heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 2.5 Hybrid motor in de Toyota RAV4 2019?

De motorcode is A25A-FXS, een 2.487 cc 4-cilinder hybride benzinemotor met 16 kleppen en VVT-i technologie.

Hoe betrouwbaar is de CVT-automaat in deze RAV4?

De CVT-automaat is over het algemeen betrouwbaar mits regelmatig onderhoud en tijdige verversing van transmissievloeistof; slijtage kan optreden bij intensief gebruik zonder onderhoud.

Wat is het praktijkverbruik van deze hybride SUV?

In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen € 600 en € 900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 160 pk hybride in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer € 400 tot € 500 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Wat is de huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 2.5 Hybrid Active uit 2019?

De marktwaarde ligt tussen € 28.000 en € 33.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Olieverbruik bij hoge kilometerstand

Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik na 100.000 km, mogelijk door slijtage aan zuigerveren.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Belangrijk
Transmissie

CVT-transmissie slijtage

Bij onvoldoende onderhoud kan de CVT-koppeling slijten, wat leidt tot schokkerig schakelen of slippen.

Kenmerken:

Onregelmatig schakelen, vreemde geluiden bij accelereren.

Minimaal
Elektronica

Hybride batterijcapaciteit afname

Na circa 150.000 km kan de capaciteit van de hybride batterij afnemen, wat de elektrische actieradius vermindert.

Kenmerken:

Minder elektrische ondersteuning, hogere brandstofconsumptie.

Minimaal
Elektronica

Sensorstoringen en foutmeldingen

Soms kunnen sensoren in het hybride systeem of motorstoringslampje onterecht aanspringen door softwareproblemen.

Kenmerken:

Waarschuwingslampjes op dashboard, verminderde prestaties.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1696 kg. Dat is 41% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde