Kenteken check GST-71-L

APK geldig tot mrt 2027 - 3+ eigenaars - 98.796 km (peildatum dec 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-878858
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
GST-71-L
Automerk
VW
VW logo
Type
Touran 1.4 TSI BMT
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken GST-71-L: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Brandstoftype
Benzine
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018

Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GST-71-L

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
51

Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GST-71-L

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GST-71-L

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GST-71-L

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW Touran 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken GST-71-L

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
79

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 20.000 - € 25.000
Adviesprijs nieuw
€ 38.037
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
355 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
CZD
Vergelijkbare voertuigen in NL
47 voertuigen
Bekeken
460 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze VW Touran 1.4 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1478 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruime interieur met flexibele zitplaatsen
  • Comfortabele rijervaring
  • Efficiënte motor
  • Goede waardebehoud
  • Voldoende veiligheidsvoorzieningen

Minpunten

  • Mogelijke problemen met timing chain en turbo
  • Onderhoudskosten kunnen hoog zijn
  • Brandstofverbruik kan variëren
  • Transmissieproblemen kunnen voorkomen

Volledige analyse

Kenteken GST-71-L is een blauwe Volkswagen Touran uit 2018 met een 1395cc motor. Deze MPV is voorzien van een 1.4 TSI benzine motor met een vermogen van 110 pk en een automatische transmissie. De nieuwprijs van deze auto was €37.395.

De motorcode voor de 1395cc motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar de 1.4 TSI motor is bekend om zijn efficiëntie en prestaties. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere timing chain issues, turbo problemen, en olieverbruik. Injectoren kunnen ook een punt van zorg zijn, maar dit is minder vaak gedocumenteerd.

De automatische transmissie in de Volkswagen Touran kan soms last hebben van defecten zoals trage schakelingen of onregelmatige prestaties. Onderhoudskosten voor de transmissie kunnen variëren, maar regelmatige service is essentieel om problemen te voorkomen.

Het brandstofverbruik van de Volkswagen Touran 1.4 TSI volgens WLTP-normen is niet expliciet vermeld voor deze specifieke variant, maar praktijkervaringen tonen aan dat het verbruik kan variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto hangt af van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar, inclusief APK en service, kunnen variëren van €500 tot €1.000 afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de frequentie van de service.

Deze auto biedt een ruime interieur, flexibiliteit in zitplaatsen en een comfortabele rijervaring. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de timing chain en transmissie.

Deze blauwe Volkswagen Touran met kenteken GST-71-L uit 2018 is een praktische keuze voor gezinnen vanwege zijn ruimte en comfort, maar het is belangrijk om de staat van de auto te inspecteren en eventuele problemen te overwegen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant €335
Zij-airbags achter €375
DAB-Radio €245
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €985
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €320
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €205
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €215
Navigatie €1085
Leer €2440
Metallic lak €565
Trailer Assist €310

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 maart 2025
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
12 februari 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

27 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

Afbeeldingen

VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 1
december 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 2
december 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 3
december 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 4
december 2024
VW Touran 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 5
december 2024

+-3

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 05-03-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CZD
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1395 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 150 pk (110 kW)
Trekkracht 250 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,63 m
Totale breedte 1,83 m
Voertuighoogte 1,67 m
Afstand tussen assen 2,79 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit 622 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 8,9 s
Max. snelheid 209 km/u
Verbruik gecombineerd 5,4 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 125 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW Touran 1.4 TSI BMT (GST-71-L)

Wat is de APK status van GST-71-L?

De APK van GST-71-L is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GST-71-L een import auto?

Ja, GST-71-L is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft GST-71-L gehad?

GST-71-L heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de top snelheid van de Volkswagen Touran 1.4 TSI?

De top snelheid is ongeveer 130 mph (209 km/h).

Wat is het brandstofverbruik van de Volkswagen Touran 1.4 TSI?

Het brandstofverbruik varieert, maar praktijkervaringen tonen aan dat het verbruik kan variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Onderhoudskosten per jaar kunnen variëren van €500 tot €1.000 afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de frequentie van de service.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 110 pk auto in Nederland?

De wegenbelasting in Nederland voor een auto van 110 pk hangt af van de MRB (Motorrijtuigenbelasting) en kan variëren afhankelijk van de brandstofsoort en de provincie waarin je woont.

Wat is de huidige marktwaarde van de Volkswagen Touran 1.4 TSI?

De marktwaarde hangt af van de staat en kilometerstand van de auto.

Welke transmissieproblemen kunnen voorkomen?

Transmissieproblemen kunnen trage schakelingen of onregelmatige prestaties omvatten.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timing Chain Problemen

Timing chain issues kunnen leiden tot ernstige motorproblemen.

Signalen:

Geluiden bij koude start, verminderde prestaties

Matig risico
Motor

Turbo Problemen

Turbo problemen kunnen leiden tot verminderde prestaties en brandstofverbruik.

Signalen:

Verminderde acceleratie, rook uit de uitlaat

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Olieverbruik kan een indicatie zijn van motorproblemen.

Signalen:

Oliepeil daalt sneller dan normaal

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1478 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW Touran 1.4 TSI BMT modellen

Auto Nummerplaat