Kenteken check GSZ-90-F

APK geldig tot mrt 2027 - 3+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-059489
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
GSZ-90-F
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Grand Scénic TCe 115 GPF
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken GSZ-90-F: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 115 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken GSZ-90-F

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
44

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken GSZ-90-F

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken GSZ-90-F

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
69

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken GSZ-90-F

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken GSZ-90-F

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 22.000 - € 27.000
Oorspronkelijke prijs
€ 31.041
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
312 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H E4
Aantal in Nederland
16 voertuigen
Populariteit
939 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Grand Scénic TCe 115 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1527 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Ruim en praktisch interieur met zeven zitplaatsen
  • Comfortabele rij- en zitpositie
  • Lage onderhoudskosten voor de klasse
  • Goede basisuitrusting (airco, cruise, Bluetooth)
  • Redelijk zuinige benzinemotor op de snelweg
  • Aantrekkelijke occasionprijs

Nadelen

  • Matige herverkoopwaarde
  • Praktijkverbruik hoger dan officieel
  • Beperkte trekkracht (85pk)
  • Geen geavanceerde rijhulpsystemen in basis
  • Kwaliteit interieurmaterialen minder premium
  • Grote wielen (optie) verminderen rijcomfort

Diepgaande beoordeling

Kenteken GSZ-90-F is een blauwe Renault Grand Scénic uit 2021 met een 1333cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze MPV (Midi-MPV) werd in 2016 nieuw aangeboden voor €27.850 en is vooral populair bij gezinnen vanwege het ruime interieur en de praktische indeling. In dit rapport vind je een objectieve, diepgaande analyse van deze specifieke variant, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en actuele marktinformatie.

## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De 1333cc benzinemotor in de Renault Grand Scénic 2021 met kenteken GSZ-90-F is de TCe (Turbo Control efficiency) 85pk, een viercilinder lijnmotor met turbo. De motorcode voor deze 85pk variant is **H5Ft** (ook wel aangeduid als **HR13DDT** in internationale documentatie). Deze motor is ontwikkeld in samenwerking met Daimler en wordt ook toegepast in de Mercedes A- en B-Klasse, maar in deze uitvoering met een lagere vermogensafgifte (85pk) dan de bekendere 140pk variant[2]. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De H5Ft/HR13DDT motor staat bekend om een relatief betrouwbare timing chain, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage optreden. Regelmatige olieverversing is cruciaal. Ernst: **orange** (matig, preventief onderhoud belangrijk)[2]. - **Turbo:** De turbo op deze 85pk variant is minder belast dan op de sterkere TCe-motoren, maar kan bij slecht onderhoud of kort ritten toch problemen geven (olievervuiling, lagerslijtage). Ernst: **yellow** (licht, mits goed onderhouden)[2]. - **Injectoren:** Directe benzine-inspuiting kan bij langdurig stadsgebruik vervuilen, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental of startproblemen. Ernst: **yellow** (licht, oplosbaar met reiniging)[2]. - **Olielverbruik:** Geen structureel bekend probleem bij deze motor, mits tijdige olieverversing. Ernst: **green** (geen bekend issue)[2]. **Transmissie & Onderhoud** De handgeschakelde versnellingsbak (meestal 6-versnellingen) is robuust en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag: jaarlijkse kleine beurt ca. €200-€250, grote beurt €350-€450. APK-kosten ca. €40-€60 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kan de koppelingsset (€600-€900 incl. arbeid) aan vervanging toe zijn. Ernst: **green** (betrouwbaar, lage kosten)[2].

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde versnellingsbak biedt een directe, lichte schakelervaring en past goed bij het karakter van deze MPV. De voorwielaandrijving en onafhankelijke voorwielophanging zorgen voor comfortabel en voorspelbaar rijgedrag, ook met volle belading. Het chassis is degelijk, maar grote wielen (optie) kunnen de rijcomfort licht aantasten[6].

## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs Praktijk)** Officieel (WLTP) verbruik voor de 1.3 TCe 85pk ligt rond de 5,5-6,0 l/100km. In de praktijk halen veel eigenaren 6,5-7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en belading. Stadsverbruik kan oplopen tot 8,0 l/100km[2]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 85pk (tot 2021) betaal je in Nederland ca. €44-€48 per maand (€528-€576 per jaar). Vanaf 2021 is de wegenbelasting voor benzine-auto’s verhoogd, maar voor oudere modellen blijft het tarief gebaseerd op gewicht en brandstofsoort. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €40-€60 - **Kleine beurt:** €200-€250 - **Grote beurt:** €350-€450 - **Bandenset:** €400-€600 (elke 3-5 jaar) - **Remmen:** €250-€400 (voor of achter, afhankelijk van gebruik) Gemiddelde totale onderhoudskosten per jaar (excl. onverwachte reparaties): €500-€800[2]. **Marktwaarde & Waardebehoud** De nieuwprijs van deze blauwe Renault Grand Scénic 2021 was €27.850. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) en nette staat ligt tussen de €9.000 en €12.000. Waardebehoud is matig tot redelijk voor een Franse MPV; na 8-9 jaar blijft ca. 35-40% van de nieuwprijs over. Dieselvarianten houden hun waarde iets beter vast, maar de benzine is aantrekkelijk vanwege lagere onderhoudskosten en minder roetfilterproblemen[5].

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Ruim en praktisch interieur** met zeven zitplaatsen en grote kofferbak (tot 596 liter, afhankelijk van zitopstelling)[5]. - **Comfortabele rij- en zitpositie**, geschikt voor lange ritten en gezinsgebruik[6]. - **Lage onderhoudskosten** voor een MPV van deze omvang, mede dankzij de betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak[2]. - **Goede basisuitrusting** met airco, cruise control, Bluetooth en (afhankelijk van uitvoering) navigatie[6]. - **Redelijk zuinige benzinemotor** voor de klasse, vooral op de snelweg[2]. - **Aantrekkelijke occasionprijs** vergeleken met Duitse of Japanse concurrenten[5]. **Nadelen** - **Matige herverkoopwaarde** vergeleken met dieselvarianten of Aziatische MPV’s[5]. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de officiële cijfers, vooral bij stadsgebruik[2]. - **Beperkte trekkracht** door het lage vermogen (85pk), vooral met volle belading[2]. - **Geen geavanceerde rijhulpsystemen** in de basisuitvoering (geen lane assist, adaptive cruise)[6]. - **Kwaliteit van sommige materialen** in het interieur voelt minder premium dan bij Duitse concurrenten[6]. - **Grote wielen** (optie) kunnen het rijcomfort verminderen[6].

Deze blauwe Renault Grand Scénic met kenteken GSZ-90-F uit 2021 is een praktische, ruim opgezette MPV die vooral geschikt is voor gezinnen die veel ruimte en comfort zoeken tegen lage gebruikskosten. De 1333cc benzinemotor is betrouwbaar mits goed onderhouden, en de handgeschakelde versnellingsbak kent weinig problemen. Het praktijkverbruik is redelijk, maar niet uitzonderlijk laag. De herverkoopwaarde is matig, maar de aanschafprijs als occasion is aantrekkelijk. Voor wie een betaalbare, ruime gezinsauto zoekt, is de Renault Grand Scénic 1.3 TCe 85pk een overweging waard – mits de auto technisch goed is onderhouden en de kilometerstand niet excessief hoog is.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Adaptive Cruise Control Pakket
Collision Warning Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 maart 2025
JUN 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 juni 2021
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

7 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

Foto's

Renault Grand Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 1
december 2024
Renault Grand Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 2
december 2024
Renault Grand Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 3
december 2024
Renault Grand Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 4
december 2024
Renault Grand Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 5
december 2024

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 07-03-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 116 pk (85 kW)
Max. koppel 240 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Blauw
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,64 m
Breedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Wielbasis 2,8 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 11,2 s
Maximumsnelheid 182 km/u
Gemiddeld verbruik 5,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 143 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 115 GPF (GSZ-90-F)

Wat is de APK status van GSZ-90-F?

De APK van GSZ-90-F is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is GSZ-90-F een import auto?

Ja, GSZ-90-F is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft GSZ-90-F gehad?

GSZ-90-F heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoeveel pk heeft de Renault Grand Scénic 1.3 TCe 85pk?

Deze variant heeft 85pk (63kW), wat lager is dan de bekendere 140pk uitvoering[2].

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

In de praktijk verbruikt deze MPV 6,5-7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en belading. Stadsverbruik kan oplopen tot 8,0 l/100km[2].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €500-€800 per jaar, inclusief APK, kleine/grote beurt, banden en remmen[2].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Ca. €44-€48 per maand (€528-€576 per jaar) voor een benzineauto van 85pk (tot 2021)[2].

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer betrouwbaar, weinig bekende defecten. Alleen bij hoge kilometerstanden kan de koppeling aan vervanging toe zijn[2].

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Grand Scénic 1.3 TCe 85pk uit 2016?

Tussen de €9.000 en €12.000 voor een net exemplaar met gemiddelde kilometerstand (2025)[5].

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan de distributieketting slijtage vertonen.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring

Laag
Motor

Turbo problemen

Bij slecht onderhoud of kort ritten kan de turbo vervuilen of slijten.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag
Motor

Injector vervuiling

Directe benzine-inspuiting kan vervuilen bij stadsgebruik.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair, startproblemen

Laag
Transmissie

Versnellingsbak koppeling

Bij hoge kilometerstanden kan de koppelingsset aan vervanging toe zijn.

Kenmerken:

Pedaal voelt zwaar, slippende koppeling

Laag
Elektronica

Elektronica/storingen

Incidenteel meldingen van elektronische storingen (o.a. boordcomputer, sensoren).

Kenmerken:

Waarschuwingslampjes, storingen in display

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1527 kg. Dat is 27% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde