Kenteken check H-191-NZ

APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 90.273 km (peildatum jan 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-299085
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
H-191-NZ
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Scénic ENERGY TCe 140
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-191-NZ: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken H-191-NZ

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken H-191-NZ

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken H-191-NZ

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken H-191-NZ

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken H-191-NZ

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
77

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 17.000 - € 21.000
Oorspronkelijke prijs
€ 33.199
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
304 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H A4
Soortgelijke auto's in NL
19 voertuigen
Populariteit
221 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Scénic ENERGY TCe 140 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1502 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zuinig en relatief krachtige 1.3 TCe 130 benzinemotor met 103 pk.
  • Comfortabele Bose audio-uitvoering met premium geluidssysteem.
  • Ruime en praktische MPV met goede zitpositie en laadruimte.
  • Degelijke handgeschakelde 6-versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
  • Voorwielaandrijving zorgt voor voorspelbaar rijgedrag en goede grip.
  • Goede veiligheidsuitrusting met standaard actieve systemen zoals noodrem en lane assist.

Nadelen

  • Distributieketting kan vroegtijdig slijten en hoge reparatiekosten veroorzaken.
  • Turbo en injectoren kunnen gevoelig zijn voor slijtage bij slecht onderhoud.
  • Handgeschakelde versnellingsbak voelt soms stug aan en koppeling kan slijten.
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers, vooral bij stadsgebruik.
  • Waardevermindering is gemiddeld, Bose-uitvoering beperkt de restwaarde iets.
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grote reparaties aan motor en turbo.

Diepgaande beoordeling

Kenteken H-191-NZ is een witte Renault Scénic 1.3 TCe Bose uit 2018 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV uit 2016 heeft een nieuwprijs van circa €32.320 en is voorzien van voorwielaandrijving.

De motorcode van de 1330cc 4-cilinder turbomotor in deze Renault Scénic is Energy TCe 130, een moderne benzinemotor met directe injectie en turbo. Deze motor levert ongeveer 103 pk (96 kW) en 205 Nm koppel. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die kan rekken of slijten, wat leidt tot motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast kunnen turbo en brandstofinjectoren gevoelig zijn voor slijtage, vooral bij onvoldoende onderhoud. Olieverbruik is bij deze motor over het algemeen acceptabel, maar kan toenemen bij hoge kilometerstanden of bij verwaarlozing van het onderhoud.

De handgeschakelde transmissie van deze Scénic is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen, vooral bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en vervanging van de koppeling indien nodig. De schakelbak wordt als degelijk ervaren, maar voelt soms wat stug aan.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals distributieketting of turbo kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.3 TCe Bose uit 2016 met kenteken H-191-NZ is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige vervanging van de distributieketting en turbo-onderhoud. Controleer ook op olielekkages en de staat van de koppeling. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie. De Bose-uitvoering biedt een luxe geluidssysteem en extra comfort, wat de meerwaarde verhoogt. Let op dat de handgeschakelde versies soms wat minder populair zijn dan automaten, wat invloed kan hebben op de doorverkoopwaarde.

Deze witte Renault Scénic met kenteken H-191-NZ uit 2018 is een praktische en comfortabele MPV met een zuinige 1.3 TCe benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals de distributieketting en turbo, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten. Regelmatig onderhoud en een grondige aankoopkeuring zijn aan te raden om onaangename verrassingen te voorkomen.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
8 februari 2025
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
23 februari 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld

APK keuring details: Ruitenwissers werken niet goed, Dimlicht verkeerd afgesteld

16 februari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 21

Beeldmateriaal

Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 1
januari 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 2
januari 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 3
januari 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 4
januari 2025

+-4

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 23-02-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code H5H A4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1330 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 140 pk (103 kW)
Max. koppel 240 Nm
Aandrijving Geen data
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Wit
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,41 m
Breedte 1,87 m
Totale hoogte 1,65 m
Wielbasis 2,73 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,1 s
Maximumsnelheid 195 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 123 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 140 (H-191-NZ)

Wat is de APK status van H-191-NZ?

De APK van H-191-NZ is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-191-NZ een import auto?

Ja, H-191-NZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-191-NZ gehad?

H-191-NZ heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe benzinemotor in deze Renault Scénic?

De motorcode is Energy TCe 130, een 1330cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij sommige exemplaren vroegtijdig slijten, wat tot dure reparaties kan leiden als het niet tijdig wordt vervangen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.3 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten, vooral bij intensief gebruik.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze Renault Scénic met 103 pk?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan rekken of verslijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen.

Kenmerken:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Aandacht vereist
Motor

Turbo defecten

De turbo kan olie gaan lekken of minder druk leveren door slijtage.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren problemen

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag
Motor

Olieverbruik toename

Bij hoge kilometerstanden kan de motor meer olie gaan verbruiken door slijtage van zuigerveren.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1502 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde